Reklama

Reklama

6 powodów, by wypożyczyć samochód

Opublikowano: czw, 30 lis 2017 11:25
Autor:

6 powodów, by wypożyczyć samochód - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Istnieje wiele powodów, aby wypożyczać samochód. W zależności od sytuacji, w jakiej się znajdujesz, może to być komfort, oszczędność, czas podróżowania albo bezpieczeństwo. Przyjrzymy się 6 powodom, by wypożyczyć samochód.

Reklama

 1. Bez przesiadek
Przed Tobą podróż do innego miasta w kraju. Sęk w tym, że nie ma bezpośredniego połączenia między jednym, a drugim. Możesz zdecydować się na zorganizowanie podróży z przesiadkami, ale wówczas jesteś skazany albo na długie czekanie od przyjazdu do wyjazdu, albo ryzykujesz, że pierwszą część Twojej podróży zrujnują korki, a finalnie - opóźnienie, przez które nie zdążysz na zaplanowany odjazd. Co dalej? Kolejny bilet i kolejne czekanie.

Bez przepychanek

Jeżeli zdarzyło Ci się podróżować autobusami, które kursują między miastami, na pewno dobrze znasz zwyczajowe wciskanie się w kolejki. Po bilet, oddać bagaż, do wejścia, do wyjścia i na końcu - odebrać bagaż. Wypożyczalnia samochodów pozwala Ci ominąć jakiekolwiek kolejki.

 • Podróżujesz z kim chcesz

  Jeżeli nie jesteś typem osoby, która będzie walczyć o to, by jak najszybciej wsiąść do autobusu - pewnie często musisz szukać wolnego miejsca. Wiele sieci nie prowadzi rezerwacji konkretnych miejsc na pokładzie, a Twoim jedynym argumentem jest uśmiech.

  Osoby siadające “od wewnątrz” tylko po to, żeby zająć dla siebie sąsiedni fotel to nie koniec. Jeżeli nareszcie uda Ci się usiąść, musisz mieć szczęście, aby nie trafić na sąsiada, który postanowi przespać podróż na Twoim ramieniu albo przeciwnie - żeby nie zasnąć będzie prowadził kilkugodzinną rozmowę przez telefon. Zagrożenie może nadejść także od frontu - jeżeli brakuje Ci zdecydowania - pewnie dobrze znasz uczucie, kiedy pasażer siedzący przed Tobą postanowi rozkoszować się jazdą w pozycji leżącej… niemal na Twoich kolanach.
 • Kilka osób - jeden koszt

  W niektórych przypadkach wypożyczenie samochodu może okazać się po prostu tańsze niż publiczny transport i bilety. Szczególnie wtedy, kiedy nie podróżujesz samotnie.

  Jeżeli oprócz samych biletów “z dworca na dworzec” planujecie korzystać z oferty komunikacji miejskiej - porównanie sumy kosztów może być zaskakujące.
 • Kupić samochód?

  Często wypożyczenie samochodu jest także alternatywą dla zakupu własnego pojazdu. Tu możliwości są dwie - albo wynajem średnioterminowy bądź długoterminowy, albo wypożyczanie tylko wtedy, kiedy naprawdę potrzebujesz auta.
 • Nie martwisz się utrzymaniem

  Każdy właściciel musi regularnie dbać o swój samochód, aby utrzymać go odpowiednim stanie technicznym, ale też ponosi wydatki związane z ubezpieczeniem czy przeglądem samochodu.

  Korzystając z oferty wypożyczalni zarówno utrzymanie stanu technicznego, wymiana opon czy ubezpieczenie nie leży po Twojej stronie. W przypadku wynajmu długoterminowego te koszty mogą zrobić różnicę.

Koszt wypożyczenia samochodu to często nawet kilkadziesiąt złotych. Jeżeli cenisz komfort, bezpieczeństwo i czas podróży - warto przeanalizować czy nie będzie to optymalne rozwiązanie. Nie brakuje także wyliczeń, które jasno wykazują, że różnice pomiędzy zakupem, leasingiem a wynajmem długoterminowym są tak niewielkie, że warto poświęcić tym opcjom tyle samo uwagi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.