Reklama

4 rady, jak kupić idealne krzesła do domu

Opublikowano:
Autor:

4 rady, jak kupić idealne krzesła do domu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Większość z nas zwraca uwagę na to, aby krzesła były przede wszystkim wygodne, ale też stylowe oraz jak najtrwalsze. Dlatego też tak ważne jest zwrócenie uwagi na rodzaj materiału, którym zostało obite krzesło, tworzywo, z którego zostało ono wykonane, czy nawet kształt krzesła. Dzięki czterem poniższym radom będziesz mogła kupić idealne krzesła do salonu, czy jadalni.

Materiał obicia

Istnieje wiele różnych materiałów, z których warto wykonać obicie na krzesła. Jednym z nich jest plusz. W ten sposób zyskasz krzesła najbardziej zbliżone do tych, które możesz spotkać w restauracjach. Wtedy najważniejsze staje się zwrócenie uwagi na kolor materiału. Koniecznie musi on być dopasowany do kolorów, które dominują we wnętrzu, w którym docelowo mają znajdować się krzesła. Dużym ułatwieniem może być dobranie koloru obicia do zasłon, lamp, poduszek, ramek, czy innych bardziej rzucających się w oczy dodatków.

Poznaj wszystkie rodzaje obić na krzesła

Opis innych rodzajów obić możesz znaleźć na stronie internetowej http://kdcmeble.com/pl/blog/18_jaki-rodzaj-obicia-krzesla-wybrac. W ten sposób poznasz wszelkie możliwości obić przy zamawianiu nowych krzeseł lub też będziesz mogła odnowić swoje stare krzesła i nadać im zupełnie nowego wyglądu.

Krzesła drogie kontra tańsze

Trzeba przyznać, że obecnie można znaleźć krzesła w naprawdę rozbieżnych cenach. Dlatego, jeśli nie masz zbyt dużych środków pieniężnych, to możesz postawić na krzesła stalowe. Mimo iż są one znacznie cięższe, to jednak przy okazji też są one tańsze od drewnianych i przy okazji też trwalsze. Jeśli jednak uznasz, że ich ciężar może być dla ciebie zbyt nieporęczny, to zawsze możesz zdecydować się na krzesła, które posiadają ramy aluminiowe.

Oparcia krzeseł

Obecnie istnieje wiele różnych oparć krzeseł, jednak żadne z nich nie jest tak praktyczne, jak te okrągłe. Ich olbrzymim atutem jest przede wszystkim to, że chronią przed zniszczeniem pokrowców. W końcu materiał nie zostaje naciągnięty przy narożniku i z czasem nie będzie się pruć. Takie problemu można bardzo często zaobserwować przy krzesłach o prostokątnych oparciach. Jednak na pewno zaletą tego kształtu oparć jest możliwość stabilnego powieszenia jakiejś części garderoby, czy też torebki przez gości.

Szalej ze wzorami

Kolor materiału obicia to jedna sprawa, ale dziś coraz więcej osób unika gładkich materiałów. Ciekawa kompozycja wzorów może ożywić całe wnętrze i sprawić, że krzesła będą wyglądać na jeszcze droższe i bardziej eleganckie. Obicie sprawia, że możesz szaleć, dlatego postaw na bardziej indywidualne rozwiązania, np. składające się z kilku różnych odcieni jakiegoś koloru, połączonych w jedną spójną całość. Dzięki temu na pewno nigdzie więcej nie spotkacie takiego samego wzoru.

Jeśli wolisz postawić na inne rozwiązanie, to zdecyduj się na dwa pasujące do siebie kolory lub dwa odcienie jednego koloru i poproś o wykonanie obicia w dwóch odsłonach kolorystycznych. Ciekawym rozwiązaniem będzie poukładanie krzeseł w taki sposób, aby te samo obicie posiadało co drugie krzesło.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE