Reklama

3 kroki do Twojej zielonej energii w Bełchatowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

3 kroki do Twojej zielonej energii w Bełchatowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Rozmaitości Zielona energia jest wytwarzana w pełni z odnawialnych źródeł. W Polsce najczęściej do jej wyprodukowania wykorzystuje się panele fotowoltaiczne. Mikroinstalację można mieć praktycznie w każdym domu, a nawet w mieszkaniu w bloku. Obniża ona koszty używania energii elektrycznej, a także pozytywnie wpływa na środowisko. Sprawdź, jak sfinansować inwestycję w kilku krokach.

Aby móc cieszyć się instalacją fotowoltaiczną, wystarczy przygotować jej projekt i wycenę, wybrać dogodną formę finansowania, a także ustalić szczegóły dotyczące montażu. Cała procedura powinna przebiegać w omówionych poniżej etapach.

 

 1. Przygotuj projekt instalacji i wycenę inwestycji
 

Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć w związku z instalacją paneli FV, jest zorientowanie się w sytuacji rynkowej. Sprawdź, jakie podmioty zajmują się montażem fotowoltaiki w Bełchatowie. Poproś interesujące Cię firmy o przygotowanie projektu inwestycji — ten jest często darmowy.

 

Uwzględnij również wycenę, aby wiedzieć, z jakimi kosztami powinieneś się liczyć. Firma powinna wziąć pod uwagę m.in. zapotrzebowanie na energię konkretnego budynku, infrastrukturę umożliwiającą instalację czy poziom nasłonecznienia miejsca, w którym zostaną umieszczone panele (to determinuje wydajność systemu). Możesz wcześniej oszacować, na jakie koszty jesteś gotowy w związku z całym projektem i poprosić o dostosowanie zakresu usług danej firmy do Twoich możliwości.

 

 1. Wybierz dogodną formę finansowania
 

Panele fotowoltaiczne możesz sfinansować z:

 • własnych oszczędności,
 • dotacji (np. z rządowego programu),
 • kredytu gotówkowego.
 

Pierwsza opcja jest oczywiście najkorzystniejsza, ale nie każdy dysponuje oszczędnościami rzędu kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy, które chciałby przeznaczyć na tego rodzaju inwestycje. Jeśli chodzi o środki z dofinansowań, ich pozyskanie wiąże się z koniecznością spełnienia wielu wymagań, a sama wypłata środków następuje dopiero po zrealizowaniu planu, więc i tak trzeba wyłożyć konkretną sumę na jego realizację.

 

Kredyt gotówkowy na zieloną energię — o czym warto wiedzieć?

 

Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy bank przygotowuje indywidualną ofertę kredytu gotówkowego. Poszczególne opcje mogą znacząco się od siebie różnić w zakresie:

 • oferowanych kwot,
 • oprocentowania kredytu,
 • RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania),
 • rat stałych lub zmiennych,
 • okresu spłaty,
 • prowizji pobieranej przez wypłacającego,
 • terminu wypłaty środków.
 

Aby mieć pewność, że wybierzesz najlepszą dla siebie opcję, porównaj ze sobą różne oferty. Kredyt gotówkowy powinien być wybierany indywidualnie w zależności od Twojej sytuacji finansowej, planów inwestycyjnych czy tych związanych ze spłatą zadłużenia.

 

 1. Ustal szczegóły współpracy z wybraną firmą
 

Wybierz najkorzystniejszą z ofert, które zaproponują Ci firmy zajmujące się montażem fotowoltaiki w Bełchatowie i okolicy. Ustal dogodny termin montażu elementów, a także szczegóły dotyczące aspektów technicznych.

 

Zadbaj o to, aby wszystkie prace zostały przeprowadzone zgodnie z wymogami prawno-technicznymi, a cała instalacja została objęta należną gwarancją. Dopytaj również, w jaki sposób bezpiecznie eksploatować system i co robić w razie awarii — w ten sposób zabezpieczysz się na ewentualność usterek systemu i ograniczysz związane z nimi straty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE