Reklama

3 elementy, które spowolnią Twoje strony www

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

3 elementy, które spowolnią Twoje strony www - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Rozmaitości Będąc właścicielem strony internetowej, prowadząc bloga, czy też sprzedaż w sklepie internetowym, chcemy, aby nasza witryna była dla odwiedzających ją użytkowników użyteczna, maksymalnie, przejrzysta i zachęcającą do powrotów, czy dokonania transakcji. Co zrobić, jeśli nasza witryna posiada te wszystkie cechy, ale ładuje się długo? Jakie są najczęstsze tego przyczyny?

Konsekwencje długiego ładowania się stron internetowych?

Wydając nawet bardzo duże pieniądze na kampanie marketingowe, czy działania związane z SEO nie będziemy, w stanie nic dobrego osiągnąć, jeśli nasza strona www będzie ładowała się długo. Długo to znaczy ile? Szacuje się, że jeśli strona internetowa nie otworzy się w przeciągu 2-5 sekund po prostu większość osób nie będzie czekała i zrezygnuje. Kolejną konsekwencją będzie z pewnością fakt, że najprawdopodobniej użytkownicy zaczną ją omijać i nie próbować jej załadować, następnym razem. Co ważne, również roboty wyszukiwarek najprościej mówiąc, nie nagradzają witryn o długim czasie ładowania, dlatego też nie mamy większej szansy, żeby nasza responsywna strona www, zajmowała wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania, co to oznacza np. dla naszego biznesu chyba, nie trzeba tłumaczyć.

Wszystkie te negatywne skutki długiego czasu oczekiwania na załadowanie się witryny nie tylko wpływają negatywnie na odczucia użytkowników i robotów wyszukiwarek, ale co za tym idzie, uzyskujemy mniejsze zyski.

 

Co w dużym stopniu wpływa na szybkość ładowania strony www?

 

  1. Źle zoptymalizowana grafika

Umieszczanie grafiki na stronie internetowej to bardzo ważna kwestia, użytkownicy to lubią, niewątpliwie lepiej przegląda się takie strony www, szczególnie ważne jest, to gdy prowadzimy sklep internetowy. Jednak dodać pliki graficzne to nie wszystko, ponieważ nieodpowiednio zoptymalizowanie, np. pod względem rozmiaru może przynieść dużo więcej złego niż dobrego. Brak odpowiedniej optymalizacji zdjęć umieszczonych na stronie internetowej wpływa w dużej mierze na czas jej ładowania, znaczne go wydłużając.

 

  1. Współdzielenie hostingu

Możemy zdecydować się na :

  • hosting współdzielony, czyli taki w którym twoja strona internetowa musi dzielić miejsce na serwerze z innymi witrynami, jest to tańsze rozwiązanie, ale z czasem może okazać się niewystarczające, szczególnie kiedy nasza strona www zaczyna się rozwijać i odnotowuje dużo większy ruch, wówczas taki rodzaj hostingu może znacząco wydłużać ładowanie się strony, warto wtedy rozważyć zmianę
  • serwer dedykowany, ten rodzaj hostingu, jest dobrym wyborem, kiedy przedkładamy jakość i bezpieczeństwo nad koszty, ponieważ nie ma się co łudzić, że będzie on tani; zazwyczaj jest bardzo kosztowny, jednak warto dodać, że jest równie bardzo dobrze zoptymalizowany, dzięki temu nie musimy się przejmować problemami z długim czasem otwierania strony.
  1. Wtyczki mediów społecznościowych

Wtyczki do popularnych mediów społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram, należy rozważnie umieszczać na naszej stronie internetowej, warto przemyśleć, które odnośniki są nam potrzebne, ponieważ są one dodawane za pośrednictwem kodu JavaScript, przez co mogą wpływać na opóźnienie w ładowaniu się strony www. Przy umieszczaniu widgetów pomyślmy także o tym, czy czynnie udzielamy się w mediach społecznościowych, do których przekierowujemy naszych użytkowników, nie ma większego sensu przekierowywanie ich w miejsca, w których nic znaczącego się nie dzieje, dlatego wybierajmy rozważnie i skutecznie, nie narażając przy tym strony na opóźnienia.

Wnioski

Wolno ładująca się strona internetowa to nic dobrego, nie dość, że tracimy, często bezpowrotnie, zainteresowanie ze strony użytkowników, to i nie wypadamy dobrze w oczach robotów wyszukiwarek. Twoja użyteczna strona www ładuje się długo, sprawdź powyższe elementy, być może tam tkwi problem, a jego rozwiązanie wcale nie musi okazać się skomplikowane i trudne.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE