Reklama

Reklama

W rzece w naszym województwie znaleziono śnięte ryby. Zwołano sztab kryzysowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikimedia/Andrzej Kosiński

W rzece w naszym województwie znaleziono śnięte ryby. Zwołano sztab kryzysowy - Zdjęcie główne

foto Wikimedia/Andrzej Kosiński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Śnięte ryby nie tylko w Odrze. Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego w sprawie sytuacji na rzece Ner, gdzie również znaleziono ich znaczną liczbę.

Reklama

Jak informują ogólnopolskie media, na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego w województwie łódzkim znaleziono znaczną liczbę śniętych ryb na rzece Ner. 

- Służby pobrały próbki wody, badane będą też śnięte ryby, które zostały znalezione pomiędzy Łęczycą a Poddębicami, na pograniczu powiatów, a więc w okolicach miejscowości Borek – mówi cytowana przez RMF24.pl rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska. 

Jak ustalili dziennikarze portalu tvn24.pl, wyniki badań będą znane po weekendzie. Tymczasem wojewoda Tobiasz Bocheński zwołał w tej sprawie posiedzenie sztabu kryzysowego. 

- Na podstawie wspólnych ustaleń przekazujemy rekomendacje o nie kąpaniu się w rzece Ner, o nie wypasaniu i nie pojeniu w niej bydła, a także rekomendujemy, by w ogóle do rzeki się nie zbliżać. Pragnę zaznaczyć, że są to jedynie rekomendacje, więc proszę wziąć pod uwagę, że nie ma powodów do paniki, ponieważ nie jesteśmy jeszcze w posiadaniu szczegółowych wyników badań oraz innych wiążących informacji, które wskazywałby, że rzeka jest zanieczyszczona - mówi wojewoda Tobiasz Bocheński.

Dodatkowo marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber wydał zakaz wędkowania na tym terenie na okres dwóch tygodni. Rekomendacje mogą ulec zmianie po uzyskaniu wyników badań, dlatego warto śledzić komunikaty wydawane służby marszałka i wojewody.

Ner to rzeka przepływająca przez województwa łódzkie i wielkopolskie stanowiąca prawy dopływ Warty. Sprawa znalezionych w niej śniętych ryb nie jest łączona ze skażeniem Odry.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy