Reklama

Reklama

Staruszka wyrzuciła reklamówkę z pieniędzmi przez okno. Jaki był powód?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Staruszka wyrzuciła reklamówkę z pieniędzmi przez okno. Jaki był powód? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Starsza 85-letnia kobieta straciła swoje oszczędności, które wyrzuciła w reklamówce przez okno. Spełniła prośbę oszusta, która podawał się za inspektora policji. Funkcjonariusze ostrzegają przed złodziejami i apelują o rozwagę.

Reklama

Sytuacja miała miejsce w środę (11 maja), gdy mieszkanka Piotrkowa odebrała telefon. Po drugiej stronie słuchawki jej rozmówca podawał się za funkcjonariusza policji. W rzeczywistości był oszustem, który nakłonił 85-letnią kobietę do wyrzucenia przez okno reklamówki z pieniędzmi. 

- Gdy tylko kobieta spełniła żądanie, kontakt z rozmówcą się urwał. W ten sposób piotrkowianka straciła oszczędności. Pamiętajmy, że oszuści wykorzystają każdy sposób, aby nakłonić ofiarę do przekazania gotówki lub innych cennych przedmiotów - informuje Dagmara Mościńska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie. 

Policja ostrzega, że oszuści najczęsciej typują swoje ofiary, wertując książkę telefoniczną. Niestety są to najczęściej starsze osoby, które łatwiej jest zmanipulować. Zazwyczaj dzwonią podając się za członka rodziny, pracownika znanej instytucji, policji, prokuratury, itp.  Następnie opowiadają przeróżne historie, tak zwane legendy, aby wzbudzić jej niepokój.

- Podczas rozmowy wywierają nacisk podkreślając presję czasu i nie dając pokrzywdzonej osobie możliwości trzeźwej oceny sytuacji. Zdarza się, że grożą różnymi konsekwencjami w przypadku odmowy współpracy. W ten sposób nakłaniają pokrzywdzonego do wydania oszczędności a nawet do zaciągnięcia kredytu - ostrzega piotrkowska policja. 

Przekazanie pieniędzy następuje poprzez podstawioną osobę, kuriera, pozostawienie paczki w umówionym miejscu lub wyrzucenie jej przez okno. Gdy pokrzywdzony odda gotówkę, wszelki kontakt się urywa.    

- Przypominamy! Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy czy kosztowności oraz nie informują o prowadzonych działaniach przez telefon. Zachowaj czujność! Nie mów nikomu o posiadanych oszczędnościach - ostrzega policja. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy