Reklama

Reklama

Włamał się do domu i odjechał skradzionym autem. Policyjny pościg i... dziesięć zarzutów dla złodzieja!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: poglpądowe

Włamał się do domu i odjechał skradzionym autem. Policyjny pościg i... dziesięć zarzutów dla złodzieja! - Zdjęcie główne

Radomsko: włamanie do domu | foto poglpądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region Mieszkaniec Radomska jest już w rękach policji. Mężczyzna "wpadł" po tym, jak na widok radiowozu rozpoczął ucieczkę skradzioną mazdą. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Reklama

10 listopada policjanci z KPP Radomsko zostali powiadomieni o włamaniu do domu jednorodzinnego. Złodziej ukradł laptopa, telefon komórkowy oraz kluczyki do samochodu, którym później uciekł – straty wyceniono na 10 tys. zł.

- Jak ustalili policjanci, ten sam sprawca wcześniej groził pokrzywdzonej wysyłając do niej wiadomości SMS, włamał się na konto jej poczty elektronicznej, a 17 września 2020 roku włamał się do pokoju córki pokrzywdzonej, skąd skradł 1.000 złotych – informują policjanci.

W trakcie prowadzenia czynności, wieczorem 12 listopada do funkcjonariuszy trafiła informacja o prawdopodobnym miejscu pobytu sprawcy tych przestępstw. Informacje potwierdziły się, bo w pobliżu wskazanej posesji, w miejscowości Dobroszyce, mundurowi zauważyli skradzioną mazdę.

- Na widok radiowozu kierujący mazdą ruszył gwałtownie z miejsca, uciekając w kierunku miejscowości Brudzice. Policjanci podjęli pościg używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych radiowozu. Po kilku minutach kierowca mazdy porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo – informuje KPP Radomsko.

Funkcjonariusze dogonili i obezwładnili mężczyznę. Okazało się, że jest to 28-letni mieszkaniec Radomska, który już wcześniej, dwukrotnie był zatrzymywany za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Przedstawiono mu łącznie 10 zarzutów – w tym kradzieży, kradzieży z włamaniem, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, stosowania gróźb karalnych, posiadania narkotyków i stalkingu. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Radomsku na wniosek prokuratury zdecydował o objęciu go 3 miesięcznym aresztem. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE