Reklama

Prawie milion złotych wyłudzony ze skarbu państwa. Piotrkowscy biznesmeni zatrzymani przez CBA

Opublikowano:
Autor:

Prawie milion złotych wyłudzony ze skarbu państwa. Piotrkowscy biznesmeni zatrzymani przez CBA - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Region We wtorek 20 sierpnia CBA dokonało zatrzymania trójki piotrkowskich biznesmenów oskarżonych o oszustwa podatkowe. Podejrzani zostali wyprowadzeni z domów w godzinach porannych. Usłyszeli już zarzuty, chodzi o prawie milion złotych.

Z informacji, jakie udostępniło Centralne Biuro Antykorupcyjne wynika, że w sprawę zamieszanych jest 8 osób. Trójka przedsiębiorców z Piotrkowa Trybunalskiego, dwaj przedstawiciele kancelarii podatkowej oraz trzy osoby związane z jednym z funduszy inwestycyjnych. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że zatrzymani piotrkowianie, to dwóch mężczyzn oraz kobieta, związani z jedną z firm w segmencie FMCG (z ang. fast moving consumer goods).

Wszystko wskazuje na to, że przedsiębiorcy w celu uniknięcia opodatkowania wykorzystywali fundusz inwestycyjny, współpracując przy tym procederze z kancelarią podatkową - Informuje CBA.

Podejrzani zostali już przewiezieni do Gdańskiej Prokuratury Krajowej, gdzie postawiono im zarzuty popełnienia przestępstwa.

Wykonywaliśmy czynności procesowe z podejrzanymi, w stosunku do sześciu osób zastosowano środki nieizolacyjne, natomiast w stosunku do dwóch osób wystosowano wniosek o tymczasowe aresztowanie. - mówi Agata Nowicz z Prokuratury Krajowej w Gdańsku.

Zarzuty dotyczą działania na szkodę Skarbu Państwa oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach, podejrzanym grozi do 8 lat więzienia. CBA informuje, że mówimy tu o oszustwie opiewającym na kwotę prawie miliona złotych!

Na chwilę obecną wiadomo, że dwójka biznesmenów opuściła areszt po uiszczeniu kaucji na łączną kwotę 300 tysięcy złotych. Zostały wobec nich zastosowane środki zapobiegawcze, takie jak zakaz opuszczania kraju, a także kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi. Co ciekawe, druga restrykcja tyczy się jedynie 5 podejrzanych, ponieważ osoby zatrzymane w Piotrkowie Trybunalskim są rodziną. Oficjalny raport znajdziecie na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE