reklama
reklama

Jezioro Bugaj czeka na swoją szansę. To może być pierwszy krok

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Jezioro Bugaj czeka na swoją szansę. To może być pierwszy krok - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

RegionMieszańcy Piotrkowa zadecydowali, które projekty z piotrkowskiego budżetu obywatelskiego zostaną zrealizowane. Jeden z nich dotyczy jeziora Bugaj, na którego niewykorzystany potencjał rekreacyjny piotrkowianie wskazują od długiego czasu.
reklama

W ciągu dwóch tygodni mieszkańcy Piotrkowa oddali 29 tysięcy głosów na projekty Budżetu Obywatelskiego 2025. Wśród wybranych przez piotrkowian inwestycji znalazła się także ta dotycząca Bugaju. Wierzejski zbiornik wg mieszkańców ma duży potencjał rekreacyjny, a wytypowany projekt zakłada dokończenie budowy pomostu na jeziorze od strony wschodniej.

- Budowa pomostu ma na celu powstanie ogólnodostępnej przestrzeni atrakcyjnej i bezpiecznej – czytamy w opisie projektu.

Na realizację tej inwestycji miasto przeznaczy 800 000 zł. Wśród projektów ogólnomiejskich znalazły się też „Rowerowe pitstopy i murale piotrkowskie” (1 883 głosy), „Historia Piotrkowa Trybunalskiego okiem młodych plastyków zamknięta w eko-muralach” (1 032 głosy) i „Piotrkowski bieg uliczny – bieg dla dzieci i młodzieży” (130 głosów). Jednak to właśnie budowa pomostu zyskała 2 053 głosów.

reklama

Tereny wokół Bugaju powoli przechodzą przemianę. W sierpniu rozpoczęła się rozbudowa ul. Żeglarskiej na odcinku od ul. Rusałki do Koralowej. Jest to kolejny etap inwestycji realizowanej także w ramach budżetu obywatelskiego, a dotyczy ona budowy ścieżki rowerowej wokół zbiornika Bugaj. Pierwszy odcinek ścieżki miasto wybudowało 2019 roku, od ronda Bugaj do skrzyżowania ulic Poronnej i Roślinnej. Oprócz tego cyklicznie usuwana jest roślinność ze skarp, co ma pomóc w utrzymaniu równowagi ekosystemu, a także podnieść estetykę.

reklama

O jeziorze Bugaj

Rzeka Wierzejka opływająca Piotrków od północy i wschodu, tworzy pomiędzy starymi drogami do Sulejowa i Koła największy pod miastem zbiornik wodny nazywany jeziorem Bugaj. Do połowy XX wieku zbiornik miał charakter naturalny, w latach 80. ubiegłego stulecia został pogłębiony i dwukrotnie powiększony. Głębokość akwenu wynosi średnio 1,8 m maksymalnie 4 m. 

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu trybunalski.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama