W Łodzi, tak jak niemal w każdym innym mieście, temat zaginięć jest niestety aktualny. Ludzie znikają w mieście Łódź z wielu przyczyn. Czasem są to porwania, innym razem ucieczka z domu, jeszcze inne sytuacje pozostają niejasne, jak w owianej mroczną legendą sprawie rodziny Bogdańskich. Osoby zaginione w Łodzi są nieustannie poszukiwane przez odpowiednie służby. Każdy z nas może pomóc w poszukiwaniach szczególnie w ciągu pierwszej doby. W dzisiejszym artykule dowiecie się, jakie kroki należy podjąć, gdy znajdziemy się w sytuacji zaginięcia osoby małoletniej, a także dorosłej.
Jak znaleźć kogoś, kto zaginął?
Gdy ktoś z naszych bliskich zaginie, należy działać jak najszybciej. Jak znaleźć kogoś, kto zaginął? Przez pierwsze 24 godziny istnieje największa szansa na odnalezienie osoby. Aby zwiększyć szanse na odnalezienie osoby zaginionej, należy:
- Powiadomić bliskich osoby zaginionej o zaistniałej sytuacji upewniając się, że nie ma jej z którąś z tych osób. Należy ustalić ostatnią osobę i miejsce, w której widziana była poszukiwana osoba, to ułatwi cały proces.
- Sprawdzić wszystkie miejsca, w których może znaleźć się osoba, której szukamy. Możemy również obdzwonić pobliskie szpitale.
- Zgłosić zaginięcie osoby na komisariacie policji.
Fot. Pixabay/TuLodz.pl
Kto może zgłosić zaginięcie?
Zaginięcie może zgłosić osoba uprawniona, czyli opiekun prawny, członek rodziny, a także kierownik instytucji, jeśli osoba zaginiona przebywała pod opieką danej placówki. Około 30% osób zaginionych w Łodzi i w innych częściach Polski odnajduje się w ciągu pierwszych 24 godzin. Natomiast pierwsze 48 godzin od zaginięcia pozwala na odnalezienie aż 54% zaginionych. Osoby zaginione Łódź, czy w innym mieście są priorytetem dla policji. Zaginięcie bliskiej osoby to niezwykle stresujące przeżycie. Musimy wykazać się spokojem i dobrą organizacją. Zaginieni Łódź to temat, którym bardzo intensywnie zajmują się portale informacyjne w tym mieście, m.in. portal TuŁódź.pl.
Komentarze (0)