Reklama

Reklama

Wolontariusze z PGE w akcji - już po raz szósty

Opublikowano: pt, 20 gru 2019 13:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja W tym roku PGE już po raz szósty zaangażuje się w działania wolontariackie. W sumie do akcji przyłączyło się ponad 200 pracowników Grupy Kapitałowej, którzy zrealizują 47 aktywności wyłonionych w wewnętrznym konkursie. W jeden z projektów zaangażowali się też pracownicy spółki PGE GiEK oraz oddziału Elektrowni Bełchatów.

Reklama

Działania w ramach VI edycji programu wolontariatu pracowniczego PGE, zorganizowanego pod nazwą "Pomagamy" rozpoczęły się już w lipcu tego roku.

Wolontariusze z bełchatowskich zakładów PGE realizowali projekt pod nazwą" Przedszkolna Grupa Energii... Prąd otacza mnie a ja – Przedszkolak to wiem!"

- Założeniem projektu było przeniesienie dzieci w pasjonujący i ciekawy świat przyrody nieożywionej. Edukacja poprzez zabawę, przy wykorzystaniu materiałów dydaktycznych, pozwoliła dzieciom przyswoić wiedzę o energii elektrycznej i jej wykorzystaniu na co dzień. Dzieci dowiedziały się, że prąd jest bardzo potrzebny, ale i niebezpieczny oraz jak oni sami mogą przyczynić się do wzrostu efektywności energetycznej – informuje PGE GiEK.

Wolontariusze starali się zaciekawić najmłodszych podstawami funkcjonowania elektryczności. Do tego niezbędne były wcześniej przygotowane pomoce dydaktyczne, jak chociażby tablice magnetyczno – kredowe czy materiały graficzne. Dzięki specjalnie zaprojektowanych zadaniom i ćwiczeniom, dzieci mógł brać czynny udział w zajęciach.

- Program wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” organizowany jest przez Grupę Kapitałową PGE oraz Fundację PGE, a jego głównymi celami są aktywizacja i integracja pracowników z lokalnymi społecznościami oraz rozwój postaw prospołecznych wśród pracowników Grupy PGE. Przez 5 lat trwania programu 740 wolontariuszy zrealizowało 220 autorskich projektów w całej Polsce i poświęciło ponad 57 000 godzin wolontariackich, co jest równe pracy jednego pracownika przez ponad 28 lat. Wolontariusze PGE zmobilizowali również współpracowników i rodziny, aby stworzyć coś dobrego i wprowadzić trwałe, pozytywne zmiany w najbliższym otoczeniu – czytamy w komunikacie PGE GiEK.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Ewa

    Ula i Paulina brawo za piękną akcję