Reklama

Reklama

Wernisaż i otwarcie wystawy "TRANSmutacje" już za nami. Dzieła artystów można podziwiać do 13 września [FOTO]

Opublikowano: pon, 31 sie 2020 10:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Ruszyła pierwsza edycja "Festiwalu Korespondencji Sztuk 2020". W bełchatowskim muzeum jeszcze do 13 września można podziwiać prace kilkudziesięciu artystów z całego świata, zafascynowanych nowoczesną sztuką. Na wystawie "TRANSmutacje" znajdą się dzieła malarzy, rzeźbiarzy czy grafików. Wernisaż i oficjalne otwarcie wystawy odbyło się w minioną sobotę, 30 sierpnia.

Reklama

- Udział w Festiwalu Korespondencji Sztuk 2020 zapowiedzieli zarówno artyści wywodzący się z różnych ośrodków akademickich, jak i twórcy niezwiązani ze sztuką akademicką. Na wystawie "TRANSmutaje" zobaczymy m.in. prace Przemysława Obarskiego, Tomasza Misiaka, Adama Nowaczyka, Adama Czecha, Marcina Olejniczaka, Anny Zawadzkiej, Mikołaja Polińskiego oraz Joanny Małeckiej, Piotra Kumory i Tomasza Wlaźlaka. Zaprezentują się też artystyczne duety: Siergiej Kanarski i Maria Subczyńska czy Dawid Marcinkowski z Katarzyną Kifert. Poza pracami rodzimych artystów pojawia się tez projekty zagraniczne. Swoimi artystycznymi wizjami podziela się np. Lorka (Laurence Vankerkhove) z Belgii, Yaryna Shumska ze Lwowa, Natalia Lisova z Kijowa – czytamy na stronie Urzędu Miasta Bełchatowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE