Reklama

Reklama

Rzemieślnicy z Bełchatowa w obiektywie. Otwarcie wystawy w Gigantach Mocy [FOTO]

Opublikowano: 26 września 2020 08:44
Autor: Greg

Zobacz
galerię
46
zdjęć
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

kultura-i-edukacja W MCK PGE Gigantach Mocy odbył się wernisaż wystawy fotograficznej, której bohaterami są bełchatowscy rzemieślnicy biorący udział w miejskiej akcji "Tylko dobre: rzemiosło". Na ekspozycji zaprezentowano nie tylko zdjęcia, ale również narzędzia, którymi codziennie posługują się w pracy.

Reklama

Krawcowa, szklarz, zegarmistrz, złotnik, szewc czy tapicer – to tylko niektórzy z bohaterów niezwykłej wystawy fotograficznej, którą już można oglądać w MCK PGE Gigantach Mocy. Bełchatowscy rzemieślnicy, którzy w zawodzie pracują nawet po kilkadziesiąt lat zostali zaproszeni do miejskiej akcji "Tylko dobre: rzemiosło", której celem jest popularyzacja tradycyjnych, ale już trochę zapomnianych zawodów.

– Kiedy ruszaliśmy z naszym projektem chcieliśmy pokazać stare profesje, pobudzić zainteresowanie produktami i usługami rękodzielniczymi, a także zainteresować młodzież tymi często ginącymi zajęciami. Moje zaproszenie przyjęli wspaniali ludzie, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i udowodnili, że współczesne rzemiosło to powrót do dawnych wartości i ideałów. Teraz naszą wystawą chcemy im za to podziękować, a także pokazać, jak ważną częścią lokalnej społeczności są oni sami oraz ich zakłady – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Na wystawie w bełchatowskich Gigantach Mocy zaprezentowane zostały portrety współczesnych rzemieślników przy pracy, podczas wykonywania codziennych czynności. Oczywiście na wernisażu nie mogło zabraknąć jej głównych bohaterów, którzy podczas spotkania z mieszkańcami również opowiedzieli o swojej codziennej pracy. Ekspozycję będzie można oglądać do końca października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

* Klikając „Zaznacz wszystkie” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody.

** Zgoda wymagana.

Komentarze (4)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Paczaizm

  Piękne buzie ale z maseczkami było by ładniej, bezpieczniej, prospołecznie. No chyba że jakieś badania że wirusy w świetle lamp się dezaktywują.

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -5

  Buchachacha

  Jeszcze dwadzieścia lat i w tym mieście zostaną sami rzemieślnicy, bo przemysłu i zakładów pracy nie będzie..,.

 • 2 miesiące temu | ocena +11 / -12

  Aba

  Państwo Madalińscy, cudowni ludzie! Nie dość, że świetni fachowcy, znający się na tym, co robią, to na dodatek mili i serdeczni. Wszelką biżuterię kupuje u nich, bo to niepodważalna gwarancja jakości.

 • 2 miesiące temu | ocena +15 / -14

  jajestem

  Rzemieślnicy-brawo da Was! No i powodzenia w tych trudnych czasach i w tym dziwacznym mieście. Fajnie, że ktoś wpadł na pomysł, by Was zauważyć i docenić:)