Reklama

Reklama

Rzemieślnicy z Bełchatowa w obiektywie. Otwarcie wystawy w Gigantach Mocy [FOTO]

Opublikowano: sob, 26 wrz 2020 10:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja W MCK PGE Gigantach Mocy odbył się wernisaż wystawy fotograficznej, której bohaterami są bełchatowscy rzemieślnicy biorący udział w miejskiej akcji "Tylko dobre: rzemiosło". Na ekspozycji zaprezentowano nie tylko zdjęcia, ale również narzędzia, którymi codziennie posługują się w pracy.

Reklama

Krawcowa, szklarz, zegarmistrz, złotnik, szewc czy tapicer – to tylko niektórzy z bohaterów niezwykłej wystawy fotograficznej, którą już można oglądać w MCK PGE Gigantach Mocy. Bełchatowscy rzemieślnicy, którzy w zawodzie pracują nawet po kilkadziesiąt lat zostali zaproszeni do miejskiej akcji "Tylko dobre: rzemiosło", której celem jest popularyzacja tradycyjnych, ale już trochę zapomnianych zawodów.

– Kiedy ruszaliśmy z naszym projektem chcieliśmy pokazać stare profesje, pobudzić zainteresowanie produktami i usługami rękodzielniczymi, a także zainteresować młodzież tymi często ginącymi zajęciami. Moje zaproszenie przyjęli wspaniali ludzie, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i udowodnili, że współczesne rzemiosło to powrót do dawnych wartości i ideałów. Teraz naszą wystawą chcemy im za to podziękować, a także pokazać, jak ważną częścią lokalnej społeczności są oni sami oraz ich zakłady – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Na wystawie w bełchatowskich Gigantach Mocy zaprezentowane zostały portrety współczesnych rzemieślników przy pracy, podczas wykonywania codziennych czynności. Oczywiście na wernisażu nie mogło zabraknąć jej głównych bohaterów, którzy podczas spotkania z mieszkańcami również opowiedzieli o swojej codziennej pracy. Ekspozycję będzie można oglądać do końca października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE