Reklama

Reklama

Noc Muzeów w Bełchatowie. Jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców? [PROGRAM]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Urząd miasta w Bełchatowie

Noc Muzeów w Bełchatowie. Jakie atrakcje przygotowano dla mieszkańców? [PROGRAM] - Zdjęcie główne

foto Urząd miasta w Bełchatowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Już w sobotę, 15 maja, podobnie jak w całej Polsce, również w Bełchatowie odbędzie się Noc Muzeów. MCK PGE Giganty Mocy oraz Muzeum Regionalne przygotowały atrakcje dla odwiedzających placówki kulturalne wieczorową porą.

Reklama

Bełchatowskie Giganty Mocy zaplanowały „Energetyczną Noc Muzeów”. Dla chętnych przygotowano specjalny internetowy questing z nagrodami.

- Jeśli macie ochotę podążać za tajemniczą postacią, aby znaleźć ukryte pytania i udzielić na nie odpowiedzi, to koniecznie dołączcie do naszej zabawy Od godziny 20:00 do 21:00 będziemy co 10 minut udostępniać Wam nowe pytania. To jak, będziecie z nami? - informują Giganty Mocy na swoim profilu facebook’owym.

Na pięciu zwycięzców czekają zestawy upominkowe. Internetowe podchody wystartują o godz. 20:00 na facebookowym fanpage’u MCK PGE Gigantów Mocy

Natomiast w Muzeum Regionalnym tegoroczna „Noc Muzeów” upłynie w klimatach strażackich. Odwiedzający placówkę będą mogli zwiedzić wystawę poświęconą bełchatowskiej straży pożarnej. Na kanale youtube będzie można obejrzeć filmy poświęcone strażakom. Ci, którzy chcieliby poznać historię bełchatowskiej straży ogniowej, powinni przyjść do muzeum. Darmowe zwiedzanie rozpocznie się o godz. 18.

- Wszyscy, którzy tego wieczora odwiedzą placówkę, mogą spodziewać się także dodatkowych atrakcji związanych z pożarnictwem – informuje magistrat.

Zaplanowano m.in. prezentację i pokazy bojowych wozów strażackich, sprzętu gaśniczego i umundurowania strażaków.

Przez cztery godziny – do 22:00 – w bełchatowskim muzeum będzie można zwiedzać również wystawę numizmatyczną poświęconą św. Janowi Pawłowi II, a także ekspozycje stałe, w tym te przedstawiające dzieje miasta i wnętrza dworskie z przełomu XIX i XX wieku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy