Reklama

Reklama

Najnowszy tomik poezji pracownika bełchatowskiej elektrowni. Wieczór autorski w bełchatowskim muzeum

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta Bełchatowa

Najnowszy tomik poezji pracownika bełchatowskiej elektrowni. Wieczór autorski w bełchatowskim muzeum - Zdjęcie główne

foto Urząd Miasta Bełchatowa

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja 18 marca 2022 roku, w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbędzie się spotkanie autorskie z Leszkiem Stefaniakiem, autorem tomiku poezji "Kolory Życia".

Reklama

Leszek Stefaniak jestem lokalnym twórcą. Po raz pierwszy zaprezentował się bełchatowianom w 2018 r, podczas "Jabłecznika Literackiego". Zadebiutował w 2019 r tomikiem wierszy "Słowa,myśli,pragnienia". Później ukazały się kolejne: "Strzałą Amora Trafiony","Przyjaźń Prawdziwa",'Smutne Ulice","Z muzą w rytmie walca" oraz antologia poezji sensorycznej "Pachnidło III".

To już kolejny wieczór w progach Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, podczas którego Leszek Stefaniak będzie promował tomik poezji "Kolory Życia".


Leszek Stefaniak urodził się w 1971 r. w Turku, później mieszkał w Zduńskiej Woli. Mając 22 lata sprowadził się do Bełchatowa. Na co dzień pracuje  w bełchatowskiej elektrowni, a jak sam przekonuje, poezja jest dla niego chwilą relaksu oraz odskocznią od stresu i trosk życia codziennego. 

Miłośnicy poezji będą mogli się spotkać z poetą w bełchatowskim muzeum, gdzie promować on będzie swój ostatni tomik poezji.

– „Kolory życia” to już szóste wydawnictwo w moim dorobku. Wszystkie zebrane w nim wiersze mają jeden cel, czyli pochwałę życia. Starałem się poruszać różne jego aspekty, czasem piękne i kolorowe, a czasem szare i przepełnione smutkiem. Nie brakuje w nim opowieści o stracie przyjaciela, samotności osób starszych, ale i wspomnień z dzieciństwa – opowiada.

Wieczór autorski Leszka Stefaniaka odbędzie się już w najbliższy piątek, przy ul. Hellwigów 11. Będzie można nie tylko wysłuchać recytacji wierszy składających się na tomik „Kolory życia”, ale także osobistych komentarzy autora. Początek spotkania o godz. 18:00. Wstęp wolny.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy