Reklama

Reklama

Nagrodzili zasłużonych dla kultury. Zobacz, kto został wyróżniony w Bełchatowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nagrodzili zasłużonych dla kultury. Zobacz, kto został wyróżniony w Bełchatowie  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Miasto wyróżniło osoby związane z bełchatowską kulturą. W sumie siedmiu artystów i działaczy otrzymało Nagrody Prezydenta Bełchatowa.

Reklama

Władze miasta, tak jak co roku, postanowiły wyróżnić osoby, który przyczyniły się w minionym czasie do rozwoju bełchatowskiej kultury, a także upowszechniania czytelnictwa, sztuki i fotografii. W poprzednich latach Nagrody Prezydenta Bełchatowa, dla zasłużonych w tego typu działalności, przyznawano przy okazji inauguracji roku kulturalnego. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, niestety nie było takiej możliwości. Nagrody dla laureatów przekazali dyrektorzy miejskich placówek kulturalnych.

- Pandemia sprawiła, że ostatnie miesiące były dla kultury trudne. Wraz z zamknięciem drzwi dla publiczności placówki musiały znaleźć nowe sposoby dotarcia do odbiorców. W efekcie powstała bogata oferta wydarzeń, ale też warsztatów i zajęć online. Za co serdecznie dziękuję – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Jak informuje magistrat, nagrody otrzymało w sumie siedem osób. Za działania na rzecz promocji działalności biblioteki, propagowanie czytelnictwa i tworzenie bibliografii regionalnej wyróżnienie otrzymała Dorota Małecka. Z kolei Katarzyna Leśniak doceniona została za wkład w tworzenie wydarzeń kulturalnych. Za popularyzację teatru i tworzenie wydarzeń kulturalnych w mieście nagrodzono Mariolę Biniek. Natomiast za działalność promującą sztuki wizualne wyróżniony został Przemysław Obarski,  a za krzewienie historii oraz kultury miasta i regionu gratyfikację przyznano Krystynie Członce. Wyróżnienie otrzymało także dwóch bełchatowskich fotografów: Piotr Kurzydlak oraz Andrzej Juchniewicz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE