Reklama

Reklama

Na wystawę i w podróż, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa w Bełchatowie

Opublikowano: śr, 13 wrz 2017 08:28
Autor:

Na wystawę i w podróż, czyli Europejskie Dni Dziedzictwa w Bełchatowie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja W dwa wrześniowe weekendy - miniony i ten nadchodzący - odbywają się 25. Europejskie Dni Dziedzictwa. Bełchatowskie Muzeum Regionalne również jest zaangażowane w tą ogólnoeuropejską akcję. Dla bełchatowian przygotowano atrakcję na 17 września.

Reklama

Europejskie Dni Dziedzictwa to inicjatywa, której celem jest promowanie zabytków. To największy na starym kontynencie projekt społeczno – edukacyjny i najważniejsze święto zabytków kultury. Polska do tej inicjatywy włączyła się w 1993 roku, Bełchatów dwa lata temu.

W związku z tym dyrektor Muzeum Regionalnego, Marek Tokarek zaprasza do uczestnictwa w wystawie i podróży historycznej. Pierwsza część projektu rusza o godzinie 10.00, uczestnicy będą mogli obejrzeć prezentację: „Technika w służbie boga wojny – bagnety wojskowe”. Mniej więcej godzinę później chętni ruszą w podróż historyczną szlakiem umocnień wojennych 1939 roku.

- Ta historyczna wycieczka będzie bez wątpienia ciekawa, bo będziemy zwiedzać te fortyfikacje, o których nieco mniej wiemy. Poruszymy też te wątki historii, które często umykają. Temat na przykład Borowskich Gór jest powszechnie przytaczany, natomiast linia umocnień Szczerców jest zdecydowanie mniej znana, dlatego mam nadzieję, że wielu mieszkańcom odsłonimy ciekawe aspekty lokalnej historii września 39 roku – wyjaśnia Marek Tokarek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Ciekawostką jest fakt, że wspólna podróż ma się zakończyć w urokliwym miejscu, ale jego lokalizacja owiana jest tajemnicą. Jedyne czego uchyla Marek Tokarek, to to, że na miejscu na uczestników wyprawy będzie czekać poczęstunek.

Podróż historyczna i zwiedzanie wystawy w Muzeum są bezpłatne. Jednak z uwagi na zapewnienie transportu, niezbędnym jest wcześniejsza rezerwacja i z tą nie warto zwlekać, bo ilość miejsc jest ograniczona.

Zapisy i szczegóły: pod numerem telefonu - 44 633 11 33 lub w siedzibie Muzeum Regionalnego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.