Reklama

Reklama

IV Dyktando o Puchar Starosty Bełchatowskiego Doroty Pędziwiatr

Opublikowano: wt, 9 lip 2019 07:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Dyktando o Puchar Starosty Bełchatowskiego, jak co roku, zostało zorganizowane przez Bezpłatne Licea i Szkoły Policealne dla Dorosłych „COSINUS PLUS”, działające w Bełchatowie od 10,5 roku. Uroczystość odbyła się 28. czerwca 2019r. w budynku II LO.

Reklama

Patronat nad IV Dyktandem, oprócz honorowego patronatu Pani Starosty Doroty Pędziwiatr, objęły placówki kulturalne i oświatowe, które współpracują ze Szkołami Cosinus, m.in..: Wydział Filologiczno-Historyczny Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie – reprezentowany przez Dziekan WFH UJD prof. dr hab.Agnieszkę Czajkowską, Muzeum Regionalne w Bełchatowie– reprezentowane przez Dyrektora Marka Tokarka, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie – reprezentowana przez Dyrektora Magdalenę Forusińską, Polskie Towarzystwo Historyczne Koło w Bełchatowie – reprezentowane przez Prezesa Cezarego Bukowca. Około 20 piszących konkurowało o tytuł Mistrza Ortografii w IV Dyktandzie. Piszący Dyktando w jego treści spotkali się z bohaterami poprzednich Dyktand, trzema przyjaciółmi: Zwinisławem Miłobądem, Hieronimem Chryzostomem i Hiacyntą największe trudności sprawiły słowa: „bachantka”,„kłująco-ssący”, „niepezetpeerowskiej”.Puchary i „powiatowe”gadżety reklamowe zostały ufundowane przez Panią Starostę Dorotę Pędziwiatr. Tytuł Mistrza Ortografii IV Dyktanda otrzymał Pan Rafał Lewandowski, zaś tytuł Wicemistrza Ortografii przypadł Paniom: Katarzynie Elzner – Kopciki Bożenie Baranowskiej. Każdy z uczestników czynnych i biernych Dyktanda otrzymał upominki od Starostwa i Bezpłatnych Liceów i Szkół Policealnych dla Dorosłych „COSINUSPLUS” oraz WFH Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Dla wszystkich zorganizowany był poczęstunek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Wygrana

    Super moja pani od j polskiego brawo brawo

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

    korki

    szacunek dla uczestników, brawo !