Reklama

Reklama

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Region a kultura”

Opublikowano: pon, 16 paź 2017 08:52
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja 29 września 2017r. z inicjatywy Marzeny Żemejdy-Zybury, reprezentanta Bezpłatnych Zaocznych Liceów i Szkół Policealnych „COSINUS PLUS” w Bełchatowie odbyła się III edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Region a kultura”.

Reklama

Konferencja tym razem odbyła się w przepięknych i klimatycznych wnętrzach Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bełchatowa, Starosty Bełchatowskiego, Wydziału Filologiczno – Historycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie, Polskiego Towarzystwa Historycznego Koła w Bełchatowie, Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, Koła Naukowego Historyków Sztuki Uniwersytetu Łódzkiego, Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

W Konferencji czynny udział wzięli przedstawiciele instytucji kultury: dr Sebastian Adamkiewicz z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, mgr Magdalena Komór - Kierownik Biblioteki w Stróży, mgr Błażej Rogut – Prezes Polskiego Towarzystwa Historycznego Koła w Bełchatowie oraz przedstawiciele m.in. następujących ośrodków akademickich w kraju: Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu w Białymstoku, Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uniwersytetu III Wieku w Pajęcznie, Uniwersytetu III Wieku w Bełchatowie.

Konferencja poświęcona była zagadnieniom regionu w dyskursie szeroko rozumianych nauk humanistycznych i społecznych. Intensywne obrady prowadzone były do późnych godzin wieczornych.

Wszyscy uczestnicy Konferencji, zarówno czynni, jak i bierni otrzymali książkowe upominki, które przeznaczyło na ten cel Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Głównym sponsorem tego kulturalnego wydarzenia były Bezpłatne Licea i Szkoły Policealne dla Dorosłych „COSINUS PLUS” w Bełchatowie, z siedzibą przy ul. Pabianickiej 1, tel. 44 6331859, fb www.facebook.pl/cosinusbelchatow, jako że „nie samą nauką żyje człowiek” bo i kulturą, dlatego jej dawkę w różnych odsłonach bełchatowianie, jak i goście z różnych miejsc naszego kraju mogli otrzymać.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.