Reklama

Reklama

Fascynujący początek kina, czyli historia braci Lumière...

Opublikowano: pt, 22 wrz 2017 10:55
Autor:

Fascynujący początek kina, czyli historia braci Lumière... - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Kino Kultura zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Tym razem w ramach DKFu zostanie wyświetlony film „Bracia Lumière”, to niezwykły dokument o narodzinach kina.

Reklama

W 1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: „Wyjście robotników z fabryki” czy „Polewacz polany”. Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi, francuscy bracia położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową.

Obraz w pasjonujący sposób przybliża nam historię pierwszych filmów, które, choć dziś mogą wydawać się infantylne, to bezsprzecznie wyznaczyły drogę i świetlaną przyszłość dla dzisiejszego kina. Dokument „Bracia Lumière” to opowieść nie tylko o kinie, ale także unikalne spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery.

Warto podkreślić, że twórca filmu - Thierry Frémaux by w fascynujący i humorystyczny sposób przybliżyć nam sylwetki protoplastów kina wykonał benedyktyńską wręcz pracę. Spośród nakręconych przez braci Lumière ponad 1400 produkcji, Frémaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła, jak i zaskakujące, nieznane dotychczas filmowe odkrycia. Wszystkie one – zrekonstruowane cyfrowo w jakości 4K – zostały zebrane dla uczczenia wspaniałego dziedzictwa ojców kina - braci Lumière.

Thierry’ego Frémaux jest dyrektorem Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie.

Na seans zapraszamy w najbliższy poniedziałek, 25 września o godzinie 19:00.Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie kina Kultura oraz na stronie: www.mck.belchatow.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.