Reklama

Biblioteka ogłasza dwa konkursy i zaprasza młodzież do wspólnej zabawy!

Opublikowano:
Autor:

Biblioteka ogłasza dwa konkursy i zaprasza młodzież do wspólnej zabawy! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Bełchatowska Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza młodzież do wzięcia udziału w konkursach: „Między rajem a węglem” i „Książka – obiekt artystyczny”. Oba mają już długoletnią tradycję i cieszą się nie gasnącym zainteresowaniem od kilkunastu już lat!

Konkursy skierowane są do uczniów szkół podstawowych i podzielone na dwie kategorie wiekowe: 11-12 lat i 13-15 lat. „Między rajem a węglem” dedykowany jest uczniom szkół podstawowych z Bełchatowa, natomiast w „Książka – obiekt artystyczny” mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z całego powiatu bełchatowskiego.

Konkursowe prace należy składać do 19 kwietnia w siedzibie MiPBP przy ulicy Kościuszki 9.

Tegoroczne zagadnienie XXIV konkurs o regionie „Między rajem a węglem” odnosi się do historii II wojny światowej, a uczestnicy w swoich pracach mają podjąć temat: „Bełchatów podczas II Wojny Światowej”. Prace (maksymalnie 3 strony maszynopisu) powinny przedstawiać historię regionu z okresu II Wojny światowej, mogą zawierać archiwalne zdjęcia z tego okresu, rodzinne wspomnienia.

Z kolei na XVIII Powiatowy konkurs „Książka – obiekt artystyczny” należy przygotować prace w dowolnej technice plastycznej, które ukażą książkę, nie tyle o charakterze informacyjnym, ale raczej w postaci przedmiotu, w oparciu o zapis uczuć własnych i marzeń uczniów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE