Reklama

Bełchatowskie Legendy online i konkurs plastyczny - Muzeum Regionalne w Bełchatowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bełchatowskie Legendy online i konkurs plastyczny - Muzeum Regionalne w Bełchatowie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Bełchatowskie Legendy online i konkurs plastyczny - Muzeum Regionalne w Bełchatowie

 

„Bełchatowskie Legendy” online i konkurs plastyczny dla wszystkich

 

Muzeum Regionalne w Bełchatowie przygotowało cykl nagrań zatytułowany „Bełchatowskie Legendy”, który udostępniony został w internecie w ramach ferii zimowych online. Muzeum przygotowało równolegle konkurs plastyczny skierowany do wszystkich – dzieci, młodzieży i dorosłych. Jeszcze przez miesiąc można przesyłać prace, które są ilustracjami do wybranej legendy.

 

Wszystkie nagrania opublikowane zostały na kanale YouTube Muzeum Regionalnego w Bełchatowie i można ich w dowolnej chwili wysłuchać. Ciekawe i często mało znane legendy czytane są przez pracowników Muzeum, ale też przez dzieci. Podając za serwisem WygranaOnline, wśród nagranych opowieści znalazły się:

  • Legenda „O okrutnym staroście Bykowskim, jego pięknej córce Zosi i dzielnym Mikołaju Kowalewskim” (odcinek 1)
  • Legenda „O cudownym śnie Zofii Bykowskiej i przybyciu Franciszkanów do Bełchatowa” (odcinek 2)
  • Legenda „Złoto szlachcica z Kluk” (odcinek 3)
  • Legenda „O Tatarach i pochodzeniu nazwy Bełchatów” (odcinek 4)
  • Legenda „O Dębie Cygańskim” (odcinek 5)
  • Legenda „O wielkiej miłości Stefana i Nelly Hellwigów” (odcinek 6)
  • Legenda „O herbie Bełchatowa” (odcinek 7)
  •  

Możliwość wysłuchania legend związanych z Bełchatowem i jego okolicami to jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez Muzeum Regionalne w Bełchatowie. Instytucja zaprasza także do udziału w konkursie plastycznym wszystkich chętnych bez względu na wiek: dzieci, młodzież i dorosłych. Zadaniem uczestników zabawy konkursowej jest stworzenie rysunku do jednej z opowieści zaprezentowanych w cyklu „Bełchatowskie Legendy”. Organizator konkursu zezwala na przesłanie większej liczby prac plastycznych – maksymalnie 5. Nie ma też ograniczeń co do techniki, w jakiej wykonana będzie ilustracja legendy, może to być dowolna technika plastyczna, a także grafika komputerowa. Rozdzielczość prac przesyłanych drogą elektroniczną powinna wynosić co najmniej 300 dpi, ale nie więcej niż 1200 dpi, a ich zalecany format to JPG.

 

Wykonane rysunki oraz obowiązkowe załączniki należy przesłać na adres e-mail Muzeum Regionalnego w Bełchatowie muzeum@muzeum-belchatow.pl. Wymagane załączniki to Klauzula RODO i Formularz zgłoszeniowy - należy je wydrukować, wypełnić i podpisać ręcznie, a po zeskanowaniu lub sfotografowaniu przesłać w formacie JPG. lub PDF. Załączniki oraz regulamin konkursu można pobrać na stronie internetowej www.muzeum.belchatow.pl (należy otworzyć zakładkę FERIE 2021). Tytuł maila powinien brzmieć: Konkurs Bełchatowskie Legendy - Imię i Nazwisko autora pracy. Uczestnicy konkursu mają czas do 19 lutego 2021 r. na przesłanie swoich prac.

 

Jury przyzna nagrody w 3 kategoriach wiekowych: uczniowie z klas 0 - 3, uczniowie z klas 4 - 8 oraz uczniowie ze szkół ponadpodstawowych i osoby dorosłe. Dla każdej kategorii przeznaczona jest 1 nagroda główna, możliwe jest także przyznanie wyróżnień. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dniu 22 lutego 2021 r. Tego samego dnia do godz. 12.00 na stronie internetowej Muzeum Regionalnego w Bełchatowie oraz na fanpage’u Muzeum na Facebooku zostaną ogłoszone wyniki konkursu. Uczestnicy zabawy zostaną nagrodzeni upominkami i nagrodami.

 

Prace plastyczne nadesłane na konkurs posłużą jako ilustracje do elektronicznej publikacji „Bełchatowskie Legendy”. E-publikacja zostanie udostępniona w serwisie Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

 

Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela pracownik Muzeum Regionalnego w Bełchatowie Anetta Jedynak-Stępnik pod numerem tel. 446331133.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE