Reklama

Reklama

Bełchatowski Bieg Niepodległości

Opublikowano: pon, 30 paź 2017 10:20
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja 9 listopada o godz. 10 uczniowie uczczą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości na sportowo, uczestnicząc w Bełchatowskim Biegu Niepodległości. Tradycyjnie miejscem zmagań sportowców będą błonia Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Reklama


W ubiegłym roku na starcie imprezy stanęło ponad 300 osób, a wśród nich znaleźli się uczniowie lokalnych placówek oświatowych (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne) i dorośli. W tym roku organizatorzy liczą, że frekwencja jeszcze wzrośnie, a uczestnicy biegu będą mieli do pokonania jeden z trzech dystansów – 600, 1000 lub 2000 metrów.

Podczas biegu szkoły będą także rywalizować o przechodni Krzyż Niepodległości. Zgodnie z tradycją otrzyma go placówka, która wypadnie najlepiej w klasyfikacji końcowej. Z pustymi rękoma nie wrócą także zawodnicy, dla których przewidziane są nagrody i upominki oraz ciepły posiłek. Nagroda specjalna czekać będzie na zawodnika, który wbiegnie na metę na pozycji 99 podkreślającej symbolikę rocznicy odzyskania Niepodległości.

Bełchatowski Bieg Niepodległości ma szczególny historyczny kontekst. Start uczniów w zawodach jest manifestacją przynależności narodowej, przywiązania do historii Polski, uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Zgłoszenia przyjmowane są na adres e-mail – [email protected] – do 7 listopada (godz. 12), a bezpośrednio przed startem w dniu zawodów należy dostarczyć do biura zawodów listę startujących z podpisem dyrektora i pieczęcią szkoły.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.