Reklama

Reklama

Wyjątkowe uroczystości w bełchatowskiej szkole. Prace plastyczne, śpiew i zdobywanie wiedzy [FOTO]

Opublikowano: śr, 24 lis 2021 14:19
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja 20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W szczególny sposób uczcili go nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie — podopieczni wzbogacili swoją wiedzę na temat działalności UNICEF, przygotowali też specjalne prace plastyczne.

Reklama

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto, o którym zdecydowanie warto pamiętać. To też okazja, by przypomnieć, że każdemu dziecku przynależą takie same prawa — prawa człowieka. Niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania.

Do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka przyłączyła się Szkoła Podstawowa nr 13 w Bełchatowie.

- Udział w obchodach tego święta jest dla naszej szkoły bardzo ważny, zwłaszcza że nosi ona imię UNICEF-u, organizacji, która skupia swoją działalność w Polsce na promowaniu i ochronie praw dziecka oraz zbieraniu funduszy na pomoc dzieciom w najbardziej potrzebujących regionach świata UNICEF to siła, która walczy o prawo każdego dziecka do godnego życia, edukacji, równego traktowania i ochrony przed przemocą, pomaga budować świat, w którym te prawa są zapewnione — zaznacza SP 13 w Bełchatowie.

Uczniowie "trzynastki" uczcili to święto w wyjątkowy sposób. Podczas zajęć lekcyjnych mieli okazję dowiedzieć się wiele na temat Konwencji Praw Dziecka oraz działalności organizacji, jaką jest UNICEF.

- Podsumowaniem zajęć była własna interpretacja ich rozumienia praw dziecka, wyrażona za pomocą języka plastycznego — informują pracownicy szkoły.

Dodatkowo, dzień przed świętem, 19 listopada, uczniowie na holu szkolnym pojawili się z niebieskimi kartkami, z których ułożyli hasło UNICEF, które krótko, ale pięknie prezentowało się z "lotu ptaka", w klasach śpiewano hymn naszej szkoły "Duże różowe słońce" i piosenkę o prawach dziecka. 

- W naszych uszach/głowach niech cichutko brzmi puenta tego wspaniałego dnia: "Bo my dzieci mamy prawo znać swoje prawa" - dodają pracownicy szkoły. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.