Reklama

Reklama

Uczniowie SP 5 w Bełchatowie w wyjątkowy sposób uczcili Barbórkę. Zobacz, jaką niespodziankę przygotowali górnikom

Opublikowano: 3 grudnia 2020 13:57
Autor: Emste | Zdjęcie: nadesłane

Akademia SP 5 z okazji Dnia Górnika | foto nadesłane

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura i edukacja Nauczyciele i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie udowodnili, że nawet w czasie pandemii można kultywować tradycje – wystarczy odrobina kreatywności. W tym roku, z uwagi na reżim sanitarny w placówce nie mogła odbyć się doroczna akademia z okazji "Barbórki". Zamiast tego powstało specjalne nagranie, które wzruszyło górników.

Reklama

Już w najbliższy piątek, 4 grudnia w Polsce będziemy świętować Dzień Górnika czyli "Barbórkę". W Bełchatowie, jako mieście w którym tradycje górnicze są mocno zakorzenione, co roku z tej okazji odbywały się różne uroczystości.

Jedną z tradycji była uroczysta akademia z udziałem przedstawicie Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, która była przygotowywana przez uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 5  w Bełchatowie. Niestety obecnie obowiązuje nas rygorystyczny reżim sanitarny, który zabrania organizacji tego typu uroczystości. Nauczyciele z SP 5 nie chcąc rezygnować z wieloletniej tradycji postanowili przenieść akademię do internetu.

- Co roku świętujemy "Barbórkę" wraz z górnikami. W tym roku niestety nie pozwalają na to pandemiczne obostrzenia. Nie chcieliśmy jednak rezygnować z kultywowania tradycji, przygotowaliśmy więc akademię w formie online – mówi jedna z pomysłodawczyń, Anna Dobrzyńska, nauczycielka w SP 5 w Bechatowie.

Nauczycielki przygotowały dla swoich uczniów role, które Ci później nagrali we własnych domach. Następnie filmy zostały zmontowane, a efekt – jak mówią organizatorzy projektu – bardzo wzruszył górników.

- Zmontowane nagranie wysłaliśmy do górników z Bełchatowa, i sami przyznają, że są szczęśliwi i bardzo wzruszeni pracą, jaką dzieci włożyły w przygotowanie akademi i jej efektem – mówi Anna Dobrzyńska.

Celem akademii online było przede wszystkim kultywowanie szkolnej tradycji i uczczenie tego, tak ważnego dla bełchatowian święta. Pomysłodawcy dodają jednak, że mają nadzieję, że nagranie zmotywuje też inne placówki do korzystania z takich rozwiązań.

- Oczywiście, spotkania twarzą w twarz są dla ludzi, zwłaszcza młodych bardzo ważne i pouczające. Jeśli jednak nie ma takich możliwości, wystarczy odrobina pomysłowości i zaangażowania, by w bezpiecznej formie uczcić tradycje – mówią organizatorzy akademii.

Anna Dobrzyńska dodaje, że jeśli sytuacja epidemiczna nie wróci do normalności, będą kotynuować tego typu akcje. Następne w kolejności mogą być chociażby Jasełka.

Całe nagranie przygotowane przez uczniów klas I i IV B pod opieką  pani Ewy Stępińskiej i pani Anny Dobrzyńskiej oraz we współpracy z Rodzicami możecie zobaczyć poniżej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Kumaty

  Gornikom powinno byc w cudzyslowiu tj. "górnikom".

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

  ???

  Czy w Bełchatowie jest SP nr 5 🤔

 • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Autor

  Moderator cenzuruje wolne wypowiedzi. Nie ma co wchodzić na portal juz. Nie pozdrawiam upośledzonego właściciela strony.