Rejestracja i logowanie

Apartamenty nad morzem w Gdańsku - Dlaczego warto?

Rozmaitości 30-07-2019 Autor: materiał partnera
0
Apartamenty nad morzem w Gdańsku - Dlaczego warto?

Gdańsk to wielkie miasto z wielką historią. Jest to niewątpliwie świetny wybór dla zwiedzających zainteresowanych przeszłością miasta, mogąc pochwalić się niemal tysiącletnimi budowlami oraz licznymi muzeami i innymi obiektami kultury. Czy jest to jednak odpowiednie miejsce na odpoczynek od miejskiej rutyny nad morzem? Jakie atrakcje Gdańsk może zaoferować przyjezdnym?

Stare miasto

Zwiedzanie starego miasta może wydać się nieco oczywistym punktem wycieczki do Gdańska dla wielu osób, ale nie oznacza to, że ktokolwiek kto przyjechał do gdańska, może z czystym sumieniem ten punkt ominąć. W przeciwieństwie do większości Polskich miast, gdzie centrum starego miasta znajduje się na rynku, Stare miasto Gdańska rozciąga się wzdłuż Martwej Wisły, co sprawia, dzięki czemu mamy okazję zobaczyć zupełnie różny krajobraz starego miasta od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni.

Plaże

Całe szczęście, poza ekscytującymi zabytkami w Gdańsku znalazło się również miejsce na szerokie nadmorskie plaże, dające nam chwile wytchnienia po zwiedzaniu. Niewątpliwie zaletą jest to, że bez względu na to, gdzie jesteśmy, w Gdańsku plaża będzie zawsze blisko — niedaleko starego miasta możemy wybrać się na plaże na Stogach, a jeśli jesteśmy bliżej Sopotu, możemy zdecydować się na plaże w Jelitkowie. Plaże w Gdańsku są szerokie i rozciągają się na długiej linii brzegowej, dzięki czemu znajdziemy tam zarówno miejsca pełne atrakcji, jak i spokojne, fragmenty wybrzeża, gdzie możemy się zrelaksować.

Życie nocne — klimatyczne kluby w starej stoczni

ap2.png

Chociaż z trójmiasta to Sopot jest najbardziej znany ze swojej oferty klubów tanecznych, Gdańsk w tym wypadku nie zostaje w tyle. W niegdyś opuszczonych barakach stoczniowych urządzone są znane kluby, szczególnie atrakcyjne dla osób preferujących industrialną atmosferę. Kluby w starej stoczni Gdańskiej oferują również dużo otwartej przestrzeni, strefy gastronomiczne, urządzone w starych kontenerach, zachowując klimat miejsca, czy częste koncerty. 

Podsumowując, chyba nie ma osoby, która wybierając się na wakacje do Gdańska, nie znalazłaby nic dla siebie. Dzięki temu widzimy stały wzrost liczby przyjezdnych zarówno z Polski, jak i z zagranicy, co zachęca do inwestowania tam w mieszkania pod wynajem krótkoterminowy (sprawdź ofertę https://billberry-apartments.pl/apartamenty-nad-morzem-gdansk). Jeśli planujesz wyjazd do Gdańska to dla ciebie świetna wiadomość, rynek tego typu mieszkań w Gdańsku jest bardzo konkurencyjny, dzięki czemu, bez względu na to, czego szukasz, możesz mieć pewność, że znajdziesz idealne miejsce.

Komentarze dla tego artykułu zostały wyłączone.
Czytaj także