Rejestracja i logowanie

Bomba w bibliotece i napad na konwój. Okazało się, że to...

Region 29-10-2019 Autor: Emste Foto: KPP Piotrków Trybunalski
3

Pracownica piotrkowskiej biblioteki znalazła w budynku pakunek, z którego wystawały kable i telefon komórkowy. O sytuacji natychmiast powiadomiono mundurowych, którzy podjęli decyzje o ewakuowaniu ludzi znajdujących się w placówce. Specjaliści przystąpili do rozbrajania niebezpiecznego ładunku. Na przewożone z biblioteki dobra kultury zasadziła się w tym czasie grupa mężczyzn.

Około godziny 10:00 w poniedziałek, 28 października piotrkowska policja otrzymała zgłoszenie o prawdopodobnym podłożeniu ładunku wybuchowego w jednej z bibliotek. Na miejsce skierowane zostały patrole, włącznie z grupą rozpoznania minersko – pirotechniczną, która po ewakuacji przystąpiła do neutralizowania ładunku. W tym czasie policjanci wraz ze strażnikami miejskimi wyznaczali strefy bezpieczeństwa i blokady dróg.

- Ładunek został zneutralizowany i wywieziony. Kolejny etap to transport i rozlokowanie ewakuowanych dóbr kultury do zastępczego miejsca przechowywania. Na trasie przejazdu konwoju ze starodrukami doszło do blokady drogi przez grupę osób która chciała przejąć cenny księgozbiór. Skuteczne działania policjantów udaremniły napad. Zatrzymane przez mundurowych osoby trafiły do policyjnego aresztu – informuje KPP w Piotrkowie Trybunalskim.

Na pierwszy rzut oka sytuacja wygląda jak wyjęta z amerykańskiego filmu akcji. W rzeczywistości były to prowadzone przez służby mundurowe ćwiczenia. Ich celem było przećwiczenie współpracy służb w sytuacji realnego zagrożenia. Jak informują policjanci:

- Dzięki takim ćwiczeniom mundurowi są coraz lepiej przygotowani do realnych zagrożeń związanych z terroryzmem. Pracownicy instytucji, w których na co dzień pracują osoby i przyjmowani są interesanci, uczą się na co zwracać uwagę, jak się zachować oraz jak reagować w sytuacji zagrożenia.

komentarze (3)
Dodaj komentarz

Jakiej marki był telefon?

żenujący poziom portalu!!!

clickbait !

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także