Rejestracja i logowanie

Zakończyła się budowa obiektów sportowych przy „Bronku” [FOTO]

Kultura i Edukacja 24-09-2019 Autor: Emste Foto: Facebook/Powiat Bełchatowski
5

Zakończyła się realizowana od ubiegłego roku inwestycja, która kosztowała 2,5 miliona złotych. Od teraz uczniowie mogą korzystać z nowo wybudowanych boisk i obiektów sportowych. 

Boiska i obiekty sportowe przy „Bronku” są już oddane do użytku uczniów. Remont placu sportowego trwał od ubiegłego roku i zakładał rozbiórkę wcześniejszych, zniszczonych obiektów, budowę nowych oraz zakup wyposażenia do nowo powstałych boisk m.in. do piłki nożnej, piłki ręcznej, piłki siatkowej, tenisa ziemnego, skoczni w dal i rzutni do pchnięcia kulą.

W ramach inwestycji przebudowano istniejącą już bieżnie okólną, bieżnie prostą, a także zamontowano urządzenia lekkoatletyczne.

- Nawierzchnia boisk i bieżni wykonana jest z materiałów na bazie żywic poliuretanowych, które są elastyczne, mają dobre tłumienie i trudno się ścierają. Cechą charakterystyczną tego rozwiązania jest brak zbierania się wody na jej powierzchni, gdyż jest ona odprowadzana w grunt. Na wiosnę przyszłego roku wykonawca przeprowadzi przegląd terenów zielonych. Jeśli będą ubytki, musi je uzupełnić. Przez najbliższe dwa lata firma będzie przeprowadzać zabiegi konserwujące nawierzchnię boisk – informują urzędnicy.

komentarze (5)
Dodaj komentarz

tyle pieniedzy na kujonow nowobogackich a niema dla najbiedniejszych ja mam 3 dzieci ...!

I co w związku z tym? Chwalisz się, czy żalisz?

Fakt, że ten teren od dawna się prosił o remont, ale dlaczego jak zwykle inwestycje na otwartym powietrzu są oddawane do użytku na jesień? Biedni licealiści będą musieli teraz do samych śniegów popitalać po tych bieżniach, żeby ktoś mógł pokazać jakie super potrzebne cuda zrobili.

Jestem zawiedziona! Nie było księdza!

Nowa bieżnia. Nie można jej moczyć zbyt mocno.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także