Rejestracja i logowanie

Rzemieślnicy z Bełchatowa w obiektywie. Otwarcie wystawy w Gigantach Mocy [FOTO]

Kultura i Edukacja 26-09-2020 Autor: Greg Foto: Urząd miasta w Bełchatowie
4

W MCK PGE Gigantach Mocy odbył się wernisaż wystawy fotograficznej, której bohaterami są bełchatowscy rzemieślnicy biorący udział w miejskiej akcji „Tylko dobre: rzemiosło”. Na ekspozycji zaprezentowano nie tylko zdjęcia, ale również narzędzia, którymi codziennie posługują się w pracy.

 

Krawcowa, szklarz, zegarmistrz, złotnik, szewc czy tapicer – to tylko niektórzy z bohaterów niezwykłej wystawy fotograficznej, którą już można oglądać w MCK PGE Gigantach Mocy. Bełchatowscy rzemieślnicy, którzy w zawodzie pracują nawet po kilkadziesiąt lat zostali zaproszeni do miejskiej akcji „Tylko dobre: rzemiosło”, której celem jest popularyzacja tradycyjnych, ale już trochę zapomnianych zawodów.

– Kiedy ruszaliśmy z naszym projektem chcieliśmy pokazać stare profesje, pobudzić zainteresowanie produktami i usługami rękodzielniczymi, a także zainteresować młodzież tymi często ginącymi zajęciami. Moje zaproszenie przyjęli wspaniali ludzie, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i udowodnili, że współczesne rzemiosło to powrót do dawnych wartości i ideałów. Teraz naszą wystawą chcemy im za to podziękować, a także pokazać, jak ważną częścią lokalnej społeczności są oni sami oraz ich zakłady – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. 

Na wystawie w bełchatowskich Gigantach Mocy zaprezentowane zostały portrety współczesnych rzemieślników przy pracy, podczas wykonywania codziennych czynności. Oczywiście na wernisażu nie mogło zabraknąć jej głównych bohaterów, którzy podczas spotkania z mieszkańcami również opowiedzieli o swojej codziennej pracy. Ekspozycję będzie można oglądać do końca października.

 

komentarze (4)
Dodaj komentarz

Piękne buzie ale z maseczkami było by ładniej, bezpieczniej, prospołecznie. No chyba że jakieś badania że wirusy w świetle lamp się dezaktywują.

Jeszcze dwadzieścia lat i w tym mieście zostaną sami rzemieślnicy, bo przemysłu i zakładów pracy nie będzie..,.

Państwo Madalińscy, cudowni ludzie! Nie dość, że świetni fachowcy, znający się na tym, co robią, to na dodatek mili i serdeczni. Wszelką biżuterię kupuje u nich, bo to niepodważalna gwarancja jakości.

Rzemieślnicy-brawo da Was! No i powodzenia w tych trudnych czasach i w tym dziwacznym mieście. Fajnie, że ktoś wpadł na pomysł, by Was zauważyć i docenićemoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także