Rejestracja i logowanie

Związkowcy wystąpili przeciwko PGE, kolejne osoby straciły pracę. ''To jest dyskryminacja...''

Wydarzenia 07-10-2020 Autor: Greg Foto: rafkur
185
Związkowcy wystąpili przeciwko PGE, kolejne osoby straciły pracę. ''To jest dyskryminacja...''

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych alarmuje ministra Jacka Sasina w sprawie łamania przepisów pracy w PGE GiEK. Kontrolę w spółce przeprowadziła już Inspekcja Pracy, która chce ukarać osoby odpowiedzialne za nieprawidłowości. Tymczasem związkowcy donoszą, że kolejne osoby straciły pracę. Ich zdaniem to dyskryminacja osób zrzeszonych w związku zawodowym, który walczy o przywrócenie wcześniej zwolnionych osób.

W ostatnich dniach Państwowa Inspekcja Pracy powiadomiła, że zamierza wnioskować do sądu o nałożenie kar dla osób odpowiedzialnych za nieprawidłowości w spółce PGE GiEK. Według inspektorów chodzi o nieprzestrzeganie przepisów prawa pracy. Okazuje się, że spółka zwalniając pracowników nie dopełniła obowiązku zasięgnięcia opinii organizacji związkowych. Z wynikami kontroli nie zgadza się PGE GiEK, które już zapowiedziało, że wystąpiła o rozstrzygnięcie w tej sprawie do sądu.

Wygląda na to, że cała sprawa tak szybko się jednak nie zakończy. Włączyło się w nią bowiem Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, które powiadomiło o nieprawidłowościach wicepremiera Jacka Sasina, domagając się interwencji i jednocześnie krytykując ministra za brak reakcji na łamanie przepisów prawa pracy.

- Niepodjęcie przez Ministerstwo Aktywów Państwowych działań kontrolnych w tej sprawie podważa zaufanie strony społecznej do ministra wykonujące nadzór właścicielski nad kluczową dla państwa spółką, stanowiącą infrastrukturę krytyczną z punktu widzenia interesów Polski. Czy ponadto niewiarygodnymi deklaracje Pana Premiera, że traktuje Pan dialog społeczny w sposób priorytetowy – napisał Piotr Ostrowski, wiceprzewodniczący OPZZ.

Coraz mocniej na sile przybiera też konflikt na linii PGE GiEK – związki zawodowe. OPZZ alarmuje, że pracę straciły kolejne osoby zrzeszone w Federacji Związków Zawodowych GK PGE, która powiadomiła wcześniej o nieprawidłowościach Inspekcję Pracy. Według związkowców to dyskryminacja.

- Zarząd spółki PGE GiEK podjął kolejne działania, które skutkują nieprzedłużeniem umów o pracę osobom zrzeszonym w Federacji Związków Zawodowych GK PGE i noszą znamiona dyskryminacji członków Federacji – są ponadto niezgodne z Kodeksem Etyki PGE GiEK – informują związkowcy.

Ich zdaniem, powinno to spotkać się z natychmiastową „reakcją nadzoru właścicielskiego”, który powinien zostać wzmocniony w celu respektowania przepisów prawa.

Jak do zarzutów o dyskryminację związkowców odnosi się energetyczny koncern? PGE GiEK zarzuty uważa za bezpodstawne, bo jak tłumaczy działa z „poszanowaniem obowiązującego prawa i w sposób transparentny”, a dyskryminacja w spółce nie jest tolerowana.

- Decyzje kadrowe dokonywane są zawsze po uprzednim przeprowadzeniu wnikliwej oceny każdego przypadku pod kątem zasadności i zgodności z obowiązującymi przepisami. W spółkach Grupy Kapitałowej PGE nie jest tolerowana żadna forma dyskryminacji, wynikająca z jakiejkolwiek przyczyny, w tym z uwagi na przynależność związkową – mówi Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy PGE GiEK.

komentarze (185)
Dodaj komentarz

Wywalić tych związkowców na zbity ryj z zakładów pracy, oni pomagają ale tylko sobie a nie pracownikom.

Co z tym PDO??? Będzie, czy nie będzie, bo czekam niecierpliwie!

To raczej PGE wystąpiło przeciwko pracownikom, prawu, wewnętrznym regulacjom, zdrowemu rozsądkowi i przyzwoitości. Ale czego się spodziewać po pijaku i oszuście oraz chorej psychicznie, zakompleksionej, niekompetentnej dziewusze ze wsi.

No jak sprawa tej spalonej hali na Piaskach z syfem olejowym. Czas płynie a sprawa wygląda że jest pod dywanem. Co na to dyrektor, prezes, ten od niby majątku?

Halo halo kuzyneczka Sexretareczka !!!! Ile zgłoszeń na milicje w tym tygodniu ???

Czy chodzi o przywrócenie do pracy pani wiceprezydent ?

Tak źle i głupio to jeszcze nigdy nie było. Idioci rządzacy otaczają sie samymi imbecylami. Byle tylko swojakami. Jak to pier..lnie to Hiroszima będzie jak mały pikuś.

,,Dobra zmiana". Czy ci co na nich głosowali teraz nie żałują. Ojczyzna dojna wróciła -dla swoich.

Jak to możliwe że to co ludzie budowali przez 40 lat banda idiotów rozpier..la z hukiem i nikt im nie przeszkadza ?

Jeszcze chwila i leśna k**** będzie miała krew na rękach. Maszyny się rozpadają. Szczęście w nieszczęściu, że nikogo w środku nie było i nie spadło na ludzi.

A dyrektor od uników kasę bije.

Praca na 15 lat cieszyli się górnicy, a tu nici

Moim skromnym zdaniem Pani nowa Prezes zrobiła porządek ! Dość załatwiania pracy po znajomości ! Wpisz się do związku opodatkują się i masz pracę! Dlaczego związki bronią ludzi na stanowiskach kierowniczych, żaden nie pracował długo , to spadochroniarze. Dlaczego związki nie bronią robili tylko kadrę. W świniarnia tzw połowa powinna być zwolniona dla dobra wspólnego!

A niby jak teraz dostaje się tam pracę ?? Ja byłam i pytałam ale powiedzieli że nie przyjmują. A prawda jest taka że przyjmują cały czas ... ale swoich emoji

A byłaś u pierwszorzędnej dyrektorki ekonomicznej pośredniaka w Sulmierzycach? Tylko jedź przygotowana.

Jak tam ? Ilu psychopatka dziś zwolniła? Co zlikwidowała ?

Kiedy wywalą tych z Elbest security prezesi auta dyrekcja auta może jeszcze sekretarce służbowe dać . 

Ciach ciach..,,., i po podwyżkach..... a przepraszam ja dostanę hahaha ...... ciach ciach .... ha ha i znowu pare złotych więcej ...,,, ciach .... ciach ...,, zarabianie pieniędzy na frajerach ze wsi nigdy nie było tak łatwe .... ciach .... ciach .....

Ty przy porodzie nie byłeś trzaśnięty w dupę tylko w łeb

Będą podwyżki w tym roku , czy nie ??? Wiadomo już coś ?

Będą w sklepach.

Już są, kryska, nowi dyrektorzy ... stawki wyrąbane w kosmos

Jak dojdzie do zwolnień w KWB cz ELB to pewnie zaczną od pracowników fizycznych na produkcji, gdzie są braki w zatrudnieniu emoji

Zapisz się do pisu, to cię nie zwolnią . Koryto+ działa

Nie ma żadnych braków, kwestia organizacji i weryfikacji obowiązków.

Według Krystyny to tam są nadwyżki.... ciach .... ciach ....ciach

Ty przy porodzie nie byłeś trzaśnięty w dupę tylko w łeb

Ty przy porodzie nie byłeś tzaśnięty w dupę tylko w łeb

Cześć wieśniaki emoji co wam zlikwidować w pierwszej kolejności emoji

Ty przy porodzie nie byłeś trzaśnięty w dupę tylko w łeb

I BARDZO DOBRZE ZWOLNIĆ WSZYSTKICH ...PATOLOGIA W ZATRUDNIENIU... WSZYSTKO PO ZNAJOMOSCIACH BRAK LUDZI KĄPETENTNYCH ..

Haha no właśnie Ty jesteś kąpetentny, na szczęście My kompetentni.

Całe szczęście, że Ty jesteś kĄpetentny.....

kOMpetentnych

W tej puszczy to wszyscy na bakier z ortografią

Co tam na tej kopalni nabroili, dyrektor znowu czegoś nie dopilnował?

On tylko doi kasę i spotyka się z Pieluchą, np. w Zawadowie. Nie ma chłopina czasu a tu się wszystko sypie.

Nie to wina Krystyny zabroniła prowadzić planowe remonty i maszyny się sypią. Czekamy na pierwszy śmiertelny wypadek.

Rozpędz się i pier.....j tym pustym łbem w ścianę, może ci pomoże, jak nie to trudno.

Chętnie bym to zrobiła, ale niestety nie mam ciebie pod ręką.

Nam z PGE należy się wszystko ! Już niedługo wypłacona bedzie Barbórka!

Powinneś dopłacać za twoje nieróbstwo, leniwcu.

PiSowce w planie rozwoju energetycznym do roku 2040 ujęły wprost. W 2030r w ELB będzie działał tylko 13 blok !!!. Oznacza to 1/5 energii w porównaniu do dnia dnia dzisiejszego. To oznacza spadek zatrudnienia w całym kombinacie o 80% !!!. Czyli zwolnieni rok w rok !!! na poziomie 1000 osób !!! . Ogarnijcie się bo czeka nas zmywak w Anglii

Wtedy zrozumiesz jak trzeba zapi.....ać. Nie obijać się przez 40 lat w kopalni czy elektrowni.

mozna podziękować unii i zielonym. Pis w tym wszystkim to pionek.

Zwolnienia racjonalne ,skoro kasa pusta a perspektywy mierne.

Ma się wrażenie (patrząc po ocenach) że tym forum kierują ludzie od Pokrywki, Pieluchy i Kłamczuchy. Panie Kurek ile to kosztuje?

Tak może być, te od Pieluchy to zlosliwce pierwszego sortu.

P I E R D O L SIĘ ŻUBRZE

no to się ładnie przedstawiłeś kurasiu hahaha

Czegoś nie zrozumiałeś sprzedajna m e n d o

mówią, że takim prostakom lżej się żyje. Może to i racja

Tu 10 ciu tam 20 stu ciach ciach.... potem jakiś cały dział.... ciach ..... jakiś oddział ciach ciach tu 40 ciach.... tam 100.... ciach ciach ..... dobra teraz spółeczki ciach najpierw ta mała ..,, teraz ta większa ciach..... hi hi a oni dalej się kłócą kto z kim tańcował i kto jest bardziej czerwony albo zielony hi hi hi ....

Na szczęście liderzy związków zostaną zwolnieni ostatni.

Dokładnie ale pewnie tego nie zauważą bo będą nadal zajęci kłóceniem się kto jest winny tego ze zlikwidowano im zakłady pracy.

Nie można zwalniać ludzi tylko dlatego, że są z PiSu, ale od innego posła-protektora.

Przestań pisać głupoty białostocki żubrze tu chodziło o nasz region to jest próba LIKWIDACJI i przejęcia tego co zostanie.

ten region od dawien dawna był nie udany. najpierw żydzi, potem wszelkiego rodzaju zakłady typu bawełnianka, teraz to.... Ten region to taki rejon suwałk w centralnej polsce. niestety, dlaczego pod poznaniem, wrocławiem da się stawiać magazyny i pracuje tam mnóstwo ludzi a tutaj nieee tutaj musi być tylko kopalnia, lasy i kopalnie piachu..... Teraz to już musztarda po obiedzie.

Ciach ciach... 10 kolejnych w centrali.....

Ktoś w końcu musiał stanąć w obronie pozwalnianych pisowskich "bezpartyjnych fachowców".

Wy się nie zastanawiacie kto jest czerwony kto zielony kto z kim tańczy Jeśli nie zaczniecie działać RAZEM to już po was. Najpierw wykończą tych co się stawiają a potem zabiorą się za tych którym się wydaje że są dogadani. To LIKWIDATORZY z doświadczeniem. Albo się zjednoczycie albo już po was. Będziecie zbierać złom jak na Śląsku.

Potwierdzam wieśniaki, ciach ciach po kawałeczku.....

Wy się zastanawiacie czy strajkować a oni już mają plan jak was zlikwidować. Śmieszni są niektórzy związkowcy, myślą ze to ich nie dotyczy emoji emoji

jak zostali przyjmowani po znajomości to była cisza a teraz tak głośno? Zwalniać i to szybko.

Pielucha tam nawciskała całą armię niepotrzebnych nieudaczników, donosicieli i złośliwcow.

Adam i jego ziomeczki już dawno sprzedali cały region...jeśli chcecie z tymi dyletantami nie potrafiącymi się wysłowić walczyć o ciepłe posadki dla ich rodzin to powodzenia..."Odkrywka" banda czerwonych komunistów!!!

W 13 minut DDB dało mojemu komentarzowi 34 ujemne opinie....brawo.Jesteście opiniotwórczy! Twórzcie dalej swoją rzeczywistość.Pytanie tylko kto wam płaci?U kogo siedzcie w kieszeni???

Co w ty dziwnego piszesz debilne komentarze to ludzie minus

Oszuście, w 13 sekund to tylko admin potrafi. Brawo sami na siebie kręcicie bat

Idź się wypłakać Krystynie w rękaw

Debilne? Obudż się skundlony psie

Adam jak tam twoja koleżanka Pielucha, z którą tak się bawiłeś?

W kopalni właśnie mieliśmy poważną awarię, mogło dojść do śmiertelnego wypadku. Efekt nieudolnego zarządzania i szukania oszczędności nie tam gdzie trzeba - gdzie są służby ?

Co robi dyrektor oprócz uników i dojenia kasy?

To nie wina dyrektora tylko dziadowskich oszczędności tej co żubry pasie. To już jest sprawa dla prokuratur - narażanie zdrowia i życia pracowników.

A kto doi kasę za zarządzanie kopalnią jak nie dyrektor, nie broń nieudacznika. Taki sam jak poprzednik.

A kto zablokował wszystkie planowe remonty ???? Krystyna !!!

Jaka awaria?????????

Delikatnie mówiąc, coś się urwało.

Tych operatorów i kierowców z rs9 się pozbądźcie same przybłędy układance polityczni

Górnik mam nadzieje ze masz wystarczająco odłożonych pieniędzy na sprawy sądowe obrażać sobie możesz i wyzywać swoją żonę jak oczywiście Ci pozwoli !

Jak się ich pozbędziesz to kto będzie zapierdalal w tym kołchozie?

Przeciez ten oddział to fikcja, oni tylko wmawiają ze tam tak ciężko a nie pracują wcale nieroby układance tylko pieniądze biorą za darmo wiem bo tam robiłem

Srałeś a nie pracowałeś, fakt faktem że ci co przeszli na kopalnie to pociotki ale nie wszyscy przeszli na kopalnie. Zobacz ile kamienia jest wywiezione przez rok jak oddział powstał.

kamienie to by mogli ładować i wozić więzniowie a nie darmozjady siedzą i z naszych podatków gady są karmione. A tak to do wożenia kamienia trzeba ludzi a ludziom trzeba płacić a jak to pociotki to i kasa duża. proste

Jeżeli uważasz że 4500 w systemie na kopalni to dużo na te czasy to gratuluję (betrans robi za mniej) z resztą słaba prowokacja z twojej strony, nie możesz być tak upośledzony ...

Wy śpicie a oni już przygotowali listę spółek do likwidacji.

Ha ha ha ha.Państwowa Posadka ha h ah ha.Na swoje gdyby poszli,zobaczyli by co to Praca.Nie żal.

na swoje? wystarczy iść do prywaciarza i się kończy sranie w banie. Dzień w dzień jechane a nie siedzieć, jeść, krzyżówki rozwiązywać....

Ciekawe z czego to swoje utrzymasz, kiedy stracisz kilka tysięcy najlepiej zarabiających klientów w regionie.

Najlepiej zarabiających?Jeżeli DJ-a Cb pensja w wysokości 5-6 tys to szczyt marzeń , to gratuluje kreatywności ha ha ha

Ciekawe na co czekają związkowcy ? Ta banda przyszła tutaj LIKWIDOWAĆ. Z nimi się nie dogadacie. Tylko radykalne kroki mogą zatrzymać ich działania. W przeciwnym razie zostaniecie ZWINIĘCI kawałek po kawałeczku....

Najpierw zwolnią 5% , potem kolejne 5, zamkną jakiś oddział, zlikwidują jakiś wydział, potem zamkną jakąś małą spółeczkę, potem większą itd itd. A panom związkowcom cały czas będzie się wydawać ze to ich nie dotyczy bo to nie ich związek bo skladeczki się zgadzają .... pokroją was kawałek po kawałeczku....

Działania tej bandy z żubrem w logo to już nie skok na kasę to temat dla służb, oszustwa, malwersacja, fałszywe oskarżenia, lipne donosy, nepotyzm, działania na niekożyść spółki, stwarzanie zagrożenia dla bezpieczeństwa energetycznego kraju, wymieniać można godzinami. A wszystko to pod przykrywką uczciwości i szukanie nieprawidłowaści.

A jak poprzednia ekipa spaliła halę to było na korzyść spółki, tak. Gdzie są winni tego dziadostwa?

Tobie to chyba staje na dźwięk słowa HALA weź już idź pierdzielic te głupoty gdzieś indziej bo zgrała się ta płyta. Jak ktoś zrobił złe to ja mogę robić jeszcze gorzej .... taki jest twój żałosny przekaz.

Przez związkowców będziemy mieć czerwoną strefę od soboty w Bełchatowie, zaczęli trochę podskakiwać to góra zleciła trochę więcej testowania u nas i o to mamy heheh

Zrobic porzadek w biurach!! Wiecej niz polowe zwolnic!!!!! Dziadostwo gonic!!!!!!! Przyjasc w to miejsce ludzi do KWB z Bestgumu czy Rambu co pracuja po oddzialach kopalnianych albo co buduja stacje i koparki lub zwalowarki remontuja ico znaja sie na robocie!!!!

Trzeba wszystkich z KWB przenieść do Rambu i Bestgumu - oszczędności na wypłatach 70% a robota ta sama. Taka mam koncepcję. To byłem ja Matołusz M. Ten on zapierd....ania za miskę ryżu

A zacząć powinno się od pani prezes Krystyny

Zwolnic polowe misiewiczow z pentagonu , bialego domu ,latawca. Marketing i zarzadzanie skonczone i fruu na referenta albo specjaliste od okruszkow na biurku. Goonic to dziadostwo bo to jest rak kopalni!!

I tych od Kłamczuchy.

Misiewicze zarządu, dyrektorów i kiero w ramb też powinni być wymienieni. Zero kompentenci i jakiegokolwiek doswiadczenia menedżerskiego wchodzac na stołki ... Jest nadzieja że prezesowa Wioletta przejży na oczy i nie będzie słuchać ich politycznych obietnic bo tylko to potrafią robić tj. Maja gadanę. Inaczej firma upadnie....

Oby kolejny „ogarnięty” nie zaczal udawac ze umie zarządzać.

Może pip i inne instytucje rzetelnie przyjrzą się spółce elbest security, jest tam tyle nieprawidłowości, że chyba każdy boi się otworzyć tą puszkę pandory. Mam nadzieję, że pomimo zastraszania przez związki które już dawno spisały ją na straty może ktoś się w końcu zajmie tą spółką. A po udanej analizie może nawet załapię się na jakiś awans za swoją, dobrze wykonaną pracę i ujawnienie kilkuletnich zaniedbań w spółce. Bardzo polecam tą spółkę poddaniu analizie.

W ochronie nikt nic nie ruszy wszyscy wiedzą od kogo jest prezes i się boja Krakusa .

A jak się ma Radomsko i Pajęczno?

Będzie PDO w KWB?

Bedziesz widzioł PDO jak świnia niebo...

Myślę że będzie. Wielu emerytów na to czeka.

A z jakiej okazji emeryt ma dostać PDO ? Emeryt ma emeryture

Mam na myśli pracownika, który od kilku lat może odejść na emeryturę. Potrzebna jest zachęta.

Takiego pracownika to pracodawca w każdej chwili może nr emeryturę wysłać.

A to uny tam miały dożywotnią to robotę, że zwolnić się nie da??? To kto tam rządzi? W normalnym zakładzie pracy to rządzi dyrektor I nikt łaski nie robi jak to zwalniają. A tutaj widzę inne standardy. Dożywotnio saszetka pod pachą przyszyta.koniec tego!!!

Zwolnienia grupowe od 2 listopada w PGE.

W centrali pge w Warszawie

A gdzie jest napisane że PRACODAWCA musi przedłużyć umowę? Wiadomo, zwalniają znajomych odkrywki i 3 posłanek. Ale mają do tego prawo. I tyle w temacie

W kopalni panuje organizacyjny chaos. Powielone komórki, niekompetencja, niedowład organizacji widoczny gołym okiem. Dyrekcja nie panuje nad tym, doją tylko kasę.

w KWB jest od lat gigantyczny przerost zatrudnienia w biurach,i nikt z tym nic nie robi

Ty doisz bo tam ,, pracujesz,, jak zamkną ten przytułek dla nie umiejących dawać sobie rady to zobaczysz swoją pozycję w życiu.

Auta służbowe pozabierać niech rowerkami jeżdżą nieroby.... Hehe

Przechodzimy na Eco . 

Nie dojedzie jeden z drugim i trzecią z PGE do galerii.

Załatwiali "odkrywczo%%%%%" swoim stołki to teraz ich bronią . Pracownicy powinni pozbyć się tych darmozjadów.

Tak jest z wiązkami takimi jak odkrywka sierpień i inne związki załatwiali pracę swoim syną, zieńcią i znajomy a gdy pis zaczoł rządzić to tym co prowadzili kąpanie na posła osła i itp załatwiali pracę w pge wielkim Górniką, a ludzie że spółek **** dalelej za psie pieniądze, ale jak są przyjęcia do pge to zapraszają na rozmowę kawlikacyjna i mówią zadzwonimy i dalej cisza. Mydła oczy tym biednym ludzią że spółek, a przyjmoja swoich pociotków.

Tak właśnie wyglądają zawistne szczekacze o kopalni, elektrowni itd. PółTheBill niepotrafiący ani napisać bez błędu pomimo autokorekty, ani sensownie złożyć zdania i dodatkowo wychowany w nienawiści do interpunkcji. Sama śmietanka, że cie pryzyndętem nie zrobili, to aż szok!

z takĄ ortografiĄ to nic dziwnego, że nie przyjmujĄ

Po co narzekać.Mnie się nie podobała ich ,, transparentność" i się zwolniłem . Nikt palcem nie ruszy ani Inspekcja Pracy ani Sasin ani nikt inny.To jest firma monopol i tyle

Kto wreszcie protestuje Federacja, Miedza czy OPZZ bo się pogubiłem. Chyba że ktoś wstydzi się przeszłości że popierał PIS, i teraz tracąc wpływy próbuje się wybielić. Ludzie wiedzą i widzą.

No właśnie i nad tym ubolewam najbardziej. Jak weszli w politykę - co nie powinno mieć miejsca w żadnym związku... i układali sobie swoje tory kadrowe to było ok... A teraz gdy skłócili się z zarządem PGE odstawiają szopki.. wiedząc że za wysoko nie podskoczą,bo by to się źle skończyło dla wielu bliskich im osób....

Najbardziej kozaczy odkrywka podgrzewana przez posłanki.

Popieram w 100%

Duda moim prezydentem,!,

A jak wyniki kontroli przeprowadzonej przez młodego piekarza, pana Fogla z PiSu?

Krystyna będzie #####

Ten PiSowski pajac nie jest piekarzem. Nie obrażaj piekarzy. On ma tylko papiery czeladnicze. Fogiel w piekarni to może posprzątać i wytrzepać worki po mące

A jak za poprzedników przyjmowano tylko z protekcji jednego związku i to nie fachowców to było dobrze? Jak dawano im wysokie stawki a fizycznym najniższe to było dobrze? Wtedy nie zgłaszali do PIP że jest nierówne traktowanie pracowników? I ja mam z takimi jechać na protest?

Szkoda gadać. Ale właśnie dlatego są między młotem a kowadłem i powyżej ch...ja nie podskoczą

Nam z PGE wszystko się należy. Dawać odkrywke Złoczew!!!!

Ta firma i jej problemy staje się nudna, sprzedać Niemcowi i będzie ornug

Brawo PiS - nastały czasy Prawa i Sprawiedliwości - skończyło się oszukiwanie i pozorowanie że się pracuje i branie pieniędzy za leżenie.. Nastała sprawiedliwość społeczna niech nieroby z PGE poczują co to znaczy praca. Brawo Jarosław

"Nastała sprawiedliwość społeczna" - i "brawo Jarosław" to chyba cytaty z czasów PRL-u Ale ogólnie mnie to nie dziwi bo PRL wrócił

PRL wrócił, ale zmierzamy do Białorusi

Słuchajcie, dyskryminacja w PGE była i jest. Ja byłem dyskryminowany w KWB Bełchatów. Pisałem do Compliance PGE w Warszawie, nic to nie dało. Moj związek, odkrywka z przewodniczącym Adamem robił działania pozorowane, To wszystko pic na wodę. Dowody są w kadrach KWB.

Zwiazkowiec jest na utrzymaniu firmy I ma przeciwko niej występować? Hehe..

Jest jeden związek poza firmą tj Zjednoczeni, i tylko na jego obronę mogłem liczyć jak mnie niesłusznie chcieli zwolnić. Reszta siedzi w kieszeni Prezesów!

PGE, kodeksy etyki, to pic na wodę. Rzeczywistość jest niestety inna. Dyrektorzy KWB, kierownik kadr, cały HR, z etyką nie mają nic wspólnego.

Ja chciałam się dostać do pracy teraz ale powiedzieli że nie ma przyjęć emoji

Od kilku lat dla osób bez znajomości oficjalnie "nie ma przyjęć". Jeśli jesteś osobą bez znajomości lub spoza "układu" to nawet supermega doświadczenie i 5 doktoratów Ci nie pomoże. Nie dostaniesz się i już (nawet CV od ciebie nikt nie przyjmie). Przyjęcia są cały czas i ..będą tylko dla wybranych. Tyle w temacie. Bez znajomości lub koneksji partyjnych to możesz co najwyżej starać się o pracę w jakiejś spółce (a i to może być trudne). Te dwa molochy (kopalnia, elektrownia) to bardziej zamknięta kastą niż środowiska lekarzy i prawników. Przykre jest to tylko, jeśli ma się świadomość, że posiada się wiedzę i umiejętności dużo wyższe niż spore grono zatrudnianych tam po znajomości (uprzedzam urażonych tym zdaniem pracowników PGE GiEK, że żaden żal mi d..py nie ściska z powodu braku możliwości zatrudnienia się tamże i). Jeszcze bardziej krzywdzący jest fakt , że często gęsto pracownicy PGE pracują wspólnie w brygadach z ludźmi ze spółek, którzy wykonują tą samą co oni pracę za dużo mniejsze pieniądze i do tego za plecami są wyśmiewani przez "współpracowników" z PGE (tu też uprzedzam: pracownikiem spółki nie jestem również).

A w biurze zatrudnienia w Sulmierzycach próbowałeś?

Szarych pracowników zwalniają.... A np taki asystent Posła Lotka Łukasz C kilka tysięcy więcej na oświadczeniu niż w roku 2019.! Brawo! Proszę o porównanie oświadczeń. Gdzie są związki? Czy nie jest to nepotyzm że tak zwiekszyly się zarobki radnego ŁC? Pracuje 14 lat i mam mniejsza stawkę.

Między systemem a I zmiana jest różnica

Gdzie mogę to zobaczyć? Zgłoszę to do Wyborczej

Niech Krystyna z gazowni ujawni jakie stawki dostały osoby zatrudnione w miejsce zwolnionych.

niech związkowcy ujawnia jaki staż w PGE miały zwolnione osoby

z ostatniego naboru

Dobrze Pani Prezs robi czyścić nierobów na bruk, przyjmowani po znajomości a ludzi w spółkach chcą przejść na kapalnie to nie mogą.

S***** sprzedajna k*****

Gnida dworska ....

Na gnidę dworską to za wysokie progi.... zwykła WESZ łonowa.

Idź ssać białostocką pałkę sprzedajna ********

Bunt wzbiera ... https://www.epiotrkow.pl/multimedia/foto/f2169c3399f8275d9b162f243af32b45.JPG Ładnie prawda ? Rolnicy jak widac jaja maja, brakuje im związkowcom.

Dziołcha ze wsi to się odnajdzie na tej furze emoji

Związkowcy ? Macie już taczkę dla Krystyny !!!

a jak nie dobrowolne odejścia to zwolnienia grupowe. I jak tam nastroje ? do Warszawy sie nie chciało jechać na protest ...

Likwidować nierobów i autka służbowe. Won na świat szukać pieniędzy.

Związkowcy tacy zakochani w pis-ie, a tu taka niespodzianka. Macie podziękowanie za lizanie d.....

Odpowiedz Zgłoś
127
354

Od pie prz się od związków sprzedajny żubrze

Prawda w oczy kole

Chyba ciebie, jak narazie to tylko związki coś robią

Coś na pewno, tylko czy dla dobra załogi?

Zobaczcie jak pisowskie trole wystawiają negatywne oceny Po 300 naraz .Ciekawe jak to się dzieje

Pani Rzecznik wnikliwą analizę to zrobiła PIP i pewnie za chwilę sąd zrobi dociekliwą . Pani przeczyta od czasu do czasu materiał jaki przygotowuje Pani pierwszy nasz rodowity bełchatowski przyboczny.

Dlaczego pracownicy nic nie wiedzieli, skoro jak pisze w artykule,plan zwolnień i PDO był uzgodniony ze stroną społeczną??????

Bo to pewnie kłamstwo, kolejne kłamstwo Krystyny z gazowni.

Zapisz się do pis-u to cię nie zwolnią. Dostaniesz pewnie podwyżkę. Koryto+ działa.

Odpowiedz Zgłoś
106
128

A dyskryminacją nie było, jak zatrudnienie dostawali znajomi jednego słusznego związku i wielkiego A? Wtedy nie krzyczał, że innych osób, spoza Zakrywki nie przyjmują...

Kurcze, a wszędzie w mediach głoszą ze transformacja da tysiące nowych miejsc pracy, a tu trzeba zwalniać ludzi.

ciepłą wode w kranie mieliście ,czeki od pmm dostaliście niektórzy dostali po bułce czego jeszcze chcesz LUDZIE macie tylko chwalić rząd i bużka w kubeł

Nie możecie w końcu zrozumieć że Sasin Kaczyński Morawiecki i Duda mają was gdzieś Macie nauczkę ze głosowaliście na PiS

a te drugie myślisz, że nie zrobiliby tego samego ? emoji

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także