Rejestracja i logowanie

Zjedli wszystko i nikt nic nie dokłada. Społeczna lodówka w Szczercowie świeci pustkami...

Wydarzenia 14-02-2020 Autor: Emste
44
Zjedli wszystko i nikt nic nie dokłada. Społeczna lodówka w Szczercowie świeci pustkami...

Społeczna lodówka w Szczercowie funkcjonuje już od dwóch miesięcy. Założenie było bardzo proste – każdy, kto ma nadmiar jedzenia może je tam odłożyć, a każdy głodny wziąć je bez pytania czy proszenia. Efekt okazał się jednak mizerny, lodówka świeci bowiem pustkami, a mieszkańcy nie kwapią się, by ją zapełniać.

 

Dziś, w czasach gdy marnowanie jedzenia stało się poważnym problemem, inicjatywa taka jak społeczne lodówki napawa optymizmem. Jeden z takich punktów powstał w Szczercowie, nieco ponad dwa miesiące temu. Na początku, pomysł wzbudził spore zainteresowanie mieszkańców, a sama lodówka była regularnie uzupełniana. Aktualnie... świeci pustkami.

- My oczywiście zachęcamy, apelujemy do mieszkańców, przypominamy o tym, że lodówka jest i można do niej wkładać żywność. Ważne, by pamiętać, że poza pomaganiem, dzięki wsparciu inicjatywy walczymy też z tak powszechnym dzisiaj marnowaniem jedzenia – mówi Anna Krawczyńska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczercowie i dodaje – Mamy nadzieję, że w inicjatywę włączą się lokalne sklepy, które w lodówce mogą umieścić jedzenie blisko terminu ważności, nadające się jeszcze do spożycia.

Inicjatywy nie można jednak spisywać na straty. Pokazał to przykład Zelowa, gdzie społeczną lodówkę regularnie zapełniają mieszkańcy, a niedługo stałym partnerem ma zostać znany supermarket – więcej w artykule Supermarket odda jedzenie biednym w Zelowie. Będzie można je znaleźć w lodówce na ulicy

 

 

 

 

komentarze (44)
Dodaj komentarz

nie ma nic bo wszystko we worki świnią i kurą wywożą.

Szkoda, że w Bełchatowie nie ma takiej lodówki. Prowadzę sklep spożywczy i chętnie oddam jedzenie, które zostaje. Sery, serki, kanapki... To, co jest dzień - dwa po terminie a jest jeszcze zupełnie dobre. Szkoda wyrzucać. Zawsze mnie uczono, że jedzenia się nie wyrzuca. Nie wiadomo czy nam go kiedyś nie zabraknie.

Jak ja mam za pier dalać zimą kilometr żeby trochę jedzenia do lodówki wsadzić to wolę je wyrzucić

To wól kilometr za pier da lać do lodówki zima i je tam wyrzućemoji

Niestety tak się kończy przyjeżdżanie Kluk i Gejksy do Szczercowa...

To ten kwietniow chyba jeżdził co dzień rowerem i wszystko wyżarł .....

Ci w szalikach GejKSy wszystko biednym z lodówki ukradną

Niech się cieszą że lodówka jeszcze stoi ????????

Po pierwsze jak czytam te komentarze to jakaś kopalnia beki, po drugie prawa miejskie równają się z wyższymi podatkami po 3 nie zmusi się nikogo do zapełniania lodówki po 4 jakbyście się podpisywali imieniem i nazwiskiem to by była może większa kultura rozmowy na tym forum/ stronie. Pozdrawiam cieplutko ????

Dobrze, że lodówki nie zjedli.

Jak fajnie zapraszamy wyborców PiSu na kolację...

Nic nie ma ponieważ , Biednym wstyd brać A "bogaci" nie tak potrzebujący biorą bez skrupułów...

A każdy to widzi i .... pusta lodowka

Statek zacumowany przy moście. Prawdziwy symbol próżności. Zamiast zrobić coś użytecznego...

A ile z Was oddało do niej jedzenie? No właśnie! Zamiast pisać te komentarze - zacznijmy od siebie. Może ten artykuł to dobry pretekst, aby jutro po zakupach czy w niedziele przed kościołem wzbogacić ją jakimś produktem...

I co? Byłaś? Bo póki co jakoś pusto... hipokrytko...

A ten jak czeka:p zarób i sobie kup

Torfy zabrały z lodówki jedzenie na strajk do Warszawy

Lodówka społeczna do bardzo dobry pomysł i stoi w dobrym miejscu, tylko trzeba to nagłośnić. Jakby stała w rynku, to napewno do tej pory już by ją rozwalili. Przecież nawet nie potrafią co niektórzy publicznej toalety w parku uszanować. Ciekawe czy w swoim domu też wszystko niszczą.

Czy to prawda że w nocy Baśka z Lubca wyczyściła lodówkę razem z chłopem i zwiali rozklekotanym traktorem? Rzucili się na szprotki w puszce i stare Monte oraz małą mineralną którą ktoś wcześniej wyniósł z kopalni.Wstyd !!!!

Czy to prawda ze Baska z Lubca wyczysciła w nocy zaopatrzenie lodówki i uciekli wspólnie z chłopcem na rozklekotanym traktorów?

o proszę, zaczęło się niewinnie - kto będzie chciał, to zostawi. A teraz, jak świeci pustkami to fajnie, gdyby sklepy dokładały... a może osoba polecająca innym dzielenie się swoim jedzeniem będzie sama regularnie dokładać swoje?

Myślę GREG, że kariery to ty w tym DDB nie zrobisz i jeszcze szybciej uciekniesz niż Magda. W samorządzie roboty też chyba nie znajdziesz.

Od Grega to się... Dziennikarsko robotę robi i nawet sie zna.

Hahahhahaa xD xD xD A taki dobry pomysł, ile to ludzie mieli kłaść dla biednych, hahahaha kolejny dowód na głupotę lewactwa.

Dowodem na głupotę, jest Twój komentarz. To że obecnie lodówka jest pusta, nie oznacza, że pomysł jest zły, co pokazuje przykład lodówki w Zelowie. Gdybym stała przed wyborem, wyrzucić jedzenie do śmietnika, a zanieść tam, dzięki czemu ktoś będzie mógł z niego skorzystać, to nie zastanawiałabym się długo. To że Tobie nie mieści się w głowie, że można bezinteresownie pomagać innym, nie oznacza, że każdy ma w swojej głowie takie same ograniczenia emoji

No i po co takie głupie pitolenie? Taka jesteś dobre-serduszko? TO CZEMU TA LODÓWKA JEST PUSTA JAK TWOJE GADANIE! Pieprzysz, że byś zaniosła ale jakoś nie po drodze, i zimno, i but cię uwiera i w ogole. Ale dobre serduszko to masz... żeby gadać po próżnicy śmierdząca hipokrytko...

Niezły wybór, śmietnik albo lodówka. To co nadaje się do śmietnika przeważnie nie nadaje się już do jedzenia

yyy niekoniecznie? Nie pomyślałeś/aś, że możesz mieć w domu rzeczy, które nadal nadają się do spożycia, ale leżą w lodówce/ szafce i wiesz, że prędzej, czy później po prostu wylądują w koszu? Zamiast czekać, aż się popsują, by je wyrzucić, lepiej zanieść je do tego typu lodówki.

najadlem sie za darmo polecam takie loduwki powinny byc wszendzie

Łyki Szczercowskie już takie są. Ich wioseczka mogła dostać prawa miejskie, ale nie chcieli, wolą być dalej wieśniakami.

Kiedy Szczerców był miastem, to Bełchatów leżał kolo Grocholic

Łyk to ty chyba jesteś,chłopie ze wsi,niemiluchu.

Marek a Ty gdzie mieszkasz ? w wiosce zwanej Bełchatów wolę mieszkać w bogatej wiosce Szczerców a prawa miejskie do niczego mi nie potrzebne . A tak w ogóle to poczytaj trochę a dowiesz się kto miał prawa miejskie wcześniej Szczerców czy Bełchatów ???

A po co do lodówki wkładać jak kury, kaczki i świnki mogą zjeść.

Lokalizacja jest zła. Jeśli lodówka była by umieszczona w rynku Szczercowa to więcej osób by mogło włożyć swoje produkty, a tak nikomu nie chce się chodzić do MOPSu.

no naprawdę daleko od ,,rynku Szczercowa''

Dla osoby starszej,to wyprawa już. Pewnie ,że gdyby była ta lodówka gdzieś w rynku miało by to może większy sens.

50 metrów to naprawdę wyprawa.

No cóż Szczerców to wioska. Przed wojną mieszkało tam wielu Żydów. Status prawny wielu nieruchomości do dzisiaj jest nieuregulowany. Mieszkańcy żyjąc w takich warunkach, nie myślą o potrzebach innych...

Myślisz, że napływowi werbusi z bełchatowskiego Cham Burka to elyta? Z zadupii całej Polski? Oni dopiero tutaj nauczyli się sr... w porcelanę, a nie za stodołą...

Prawa miejskie Szczerców miał,ale walcząc w powstaniu Styczniowym nam je odebrano, zresztą wcale prawa miejskie nie są nam do niczego potrzebne.

Nie rozumiem, co ma jedno do drugiego?

Święci pustkami bo bogacze wyciągali co lepsze i brali.zaczym potrzebujący zdążył dojść i sobie coś wziąć to nie zdążyli.lodowka nie była dla potrzebujących tylko dla bogaczy

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także