Rejestracja i logowanie

Wójt i radni w maseczkach. ''Epidemiczna'' sesja Rady Gminy Bełchatów [FOTO]

Wydarzenia 23-03-2020 Autor: Greg Foto: Urząd gminy Bełchatów
32

Nadzwyczajna sesja Rady Gminy Bełchatów odbyła się w dość niecodziennych okolicznościach. Radni i władze gminy przyszli na nią w maseczkach i rękawiczkach. Przestrzegane były również zalecane odległości. O czym dyskutowali samorządowcy?

Radni, wójt, a także część pracowników urzędu, na gminną sesję przyszli wyposażeni w maseczki i rękawiczki. Wszystko przez wzmożone środki ostrożności w związku z epidemią koronawirusa. Jak informuje urząd, sesję Rady Gminy zwołano, gdyż konieczne było podjęcie dwóch ważnych uchwał.

Pierwszą z nich było niewyodrębnianie w budżecie na 2021 rok Funduszu Sołeckiego. Wójt Konrad Koc, wniosek w tej sprawie tłumaczył koniecznością przystąpienia wspólnie z gminą Wola Krzysztoporska do budowy stacji uzdatniania wody na ujęciu w Parzniewicach. Szacowany koszt inwestycji to ok. 5,2 mln zł.

- Bez budowy stacji ujęcie to zostanie po prostu zamknięte i znaczna część mieszkańców naszej gminy zostanie bez wody. W tym roku wspólnie z gminą Wola Krzysztoporska przygotujemy dokumentację dla tej inwestycji, w przyszłym roku muszą ruszyć prace. Nawet przy założeniu, że uda się na to przedsięwzięcie uzyskać dotację, musimy zakładać, że każdy z samorządów będzie musiał wyłożyć ok. 1,3 mln zł. Bez zawieszenia Funduszu Sołeckiego nie uda nam się wygospodarować takiej sumy w budżecie. Ponadto musimy także przeprowadzić ważne inwestycje związane z siecią wodociągową. Jeśli zdecydujemy się na wyodrębnienie Funduszu Sołeckiego, po prostu nie będzie na to pieniędzy – mówi Konrad Koc, wójt gminy Bełchatów. 


Jak podkreśla, zawieszenie funduszu nie oznacza, że sołectwa nie mogą liczyć na żadne inwestycje. - W ważnych i potrzebnych sprawach nie pozostawimy sołectw w potrzebie – podkreślał Konrad Koc. Tłumaczył też, że decyzji o Funduszu Sołeckim nie można było przełożyć na późniejszy termin, bo zgodnie z prawem uchwała z nim związana musi zostać podjęta do końca marca.

Radni Klubu „Wspólna Gmina” nie wzięli udziału w sesji. Sprzeciw wobec uchwały o niewyodrębnieniu Funduszu Sołeckiego wyrazili w przesłanym oświadczeniu.
Obecni na sesji radni jednogłośnie zagłosowali za niewyodrębnianiem Funduszu Sołeckiego w 2021 roku.


Drugą podjętą uchwała dotyczyła zabezpieczenia w budżecie gminy 65 tys. zł, dzięki którym dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Transportu i Usług Gminy Bełchatów można będzie zakupić recykler i zamiatarkę. Kwotę 25 tys. zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu dla gminnej spółki, przekazała kilka tygodni temu Gmina Rząśnia.

komentarze (32)
Dodaj komentarz

Dlaczego Wójt Gminy Bełchatów nie dba o pracowników spółki 30 osób nie ma rękawiczek ani masek zarząd do zwolnienia kierownik po Polsce jeździ za zamiatarką Prezes boi się przyjść do pracy a pracownicy bez ochrony

nasz wójt jest mądrym człowiekiem i wie co robi brawo

Wiadomość dnia według dd

Białe rękawiczki , różowe gogle i na Love Parade

Maseczek podobno dla zwykłych ludzi brakuje ?

To bardzo śmieszni ludzie są

bal przebierancuw albo halowen

A maseczki i rekawiczki tak potrzebne a pod stołem mochlojki

Ale ręce czyste????????

Dobre! Zabrać fundusz sołecki na sesji, gdzie nie ma sołtysów. Iście tchórzowsko doktorze!

Doktor a w głowie siano sieje tylko panikę za chwile braknie maseczek dla lekarzy bo ludzie się rzuca do kupna a maseczki i tak nie pomagają no cóż takiego gospodarza sobie wybraliśmy żal

to nawet trudno komentować ale jest jedno słowo na cały ten cyrk ŻENADA

Do CBA ich... A skąd maseczki i rękawiczki mieli, jak nigdzie nie ma . Pewnie za****i ze szpitala

W aptekach są dostępne proszę sprawdzić....

Tak jest zawsze ze ELYTA się bawi i pokazuje ze MAJĄ, a pielegniarki w trosce o swoje i nasze zdrowie twarze szmatami zawijają...I po co ta sesja... siedzieli by w domu, maseczki i rękawiczki oddali na szpital, a zamiatarke potem kupili. Caly prawie kraj stoi, ale sesja Rady Gminy Belchatow bankruta musiala sie odbyc. I zdjecia w maseczkach... bo my mamy...

Maseczki i rękawiczki wymieniane co chwila, ale marynarka cały czas jedna i ta sama.

Ni mogę poznać

ale przedstawienie ... przewodniczący jak rozumiem jako jedyny zdrów na tej sal był ? 

Jak nie był to zaraził kilku z nich co za p.. maseczki nie chronią ciebie a przede wszystkim innych. Czego można się po nim spodziewać ?

Bardziej przydały by się pieniądze na zakup masek rękawiczek oraz płynów dezynfekujacych niż jakieś maszyny bo pracownicy spółki tego nie mają

Po co komu zamiatarka w obecnej sytuacji naprawdę tak jest to teraz ważne Panie Koc że trzeba co prawda swoich ludzi zwoływac na zebranie widać że obecną władza w gminie podchodzi do sprawy na wesoło tylko jak ktoś zachoruje czego nie życzę już wesoło nie będzie tragedia zero odpowiedzialności

Po co komu? jak wszystko minie, to będziesz czepiać się, że nie ma.....

Obyś tylko jej użył faktycznie masz tyle chodników w Gminie że jest w tej chwili niezbędna

Przecież premier i szumowski mówili zeby nie chodzić w maseczkach. Tylko chorzy mają je mieć? Czyżby radni nie słuchali premiera i zachowywali się zdroworozsądkowo?

Obradują w maseczkach, żeby ich nikt nie poznał!

Rekawiczki nalozyli i udaja ze maja czyste rece!

On się nadaje bandyta jeden, ludzi pozwalhial zatrudnił swoich i dal im jakie wyplaty

Recykler -urządzenie do produkcji mieszanki asfaltowej ,owszem bardzo potrzebne ,ale zamiatarka? Może ktoś kompetentny mnie oświeci ,ponieważ uważam , że ścieżka rowerowa od Bełchatowa do Parzna bez odpływu deszczówki to pomyłka i samo zamiatanie nic nie da . To też kosztowny i kłopotliwy spadek.

No ktos bedzie musial pozamiatac po tych panach! Moze ta zamiatarka bedzie jednak potrzebna

Ta droga jest powiatowa, więc gmina jej nie będzie zamiatać.

Ale przyklad

O patrzcie przecież maseczki tylko dla lekarzy i chorych.. Jak to możliwe czyżby się coś zmieniło ? WHO wydało już inne zalecenia szanowni przeciwnicy masek? Co na to najmądrzejsi tego forum?

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także