Rejestracja i logowanie

Wiemy kiedy ul. Cegielniana będzie znów przejezdna

Wydarzenia 10-10-2019 Autor: Emste Foto: facebook/ Powiat Bełchatowski
8

W niedługim czasie ma się zakończyć remont mostu na ul. Cegielnianej. Zgodnie z informacjami, które podają urzędnicy, będzie przejezdny już od 1 listopada. Prace na obiekcie zakończą się całkowicie natomiast w połowie przyszłego miesiąca.

Prace remontowe związane z mostem na ul. Cegielnianej ruszyły już ponad pół roku temu, okazało się, że stan techniczny konstrukcji był na tyle zły, że ruch w tym obszarze był wstrzymywany przez ponad dwa kwartały. Wpływ na sytuacje miały tez utrudnienia podczas prac, jako że most zawierał w sobie kawałki żydowskich macew. Przy remoncie musiał być obecny archeolog i konserwator zabytków.

- O przebiegu prac z wykonawcą inwestycji prezesem firmy P.P.H.U Jawal z Kielc rozmawiał wicestarosta Jacek Bakalarczyk i szef Powiatowego Zarządu Dróg. W trakcie spotkania wykonawca inwestycji zobowiązał się, że w dniu 1 listopada most będzie przejezdny. Co prawda prace będę jeszcze kontynuowane, ale przejazd mostem będzie od tego dnia możliwy. Planowane zakończenie wszystkich robót ustalono na 15 listopada – informuje starostwo.

Całość wykonanych prac kosztowała samorząd ponad 2 miliony złotych. Udało się jednak pozyskać dotację na tą inwestycję w kwocie 570 tys. złotych.

komentarze (8)
Dodaj komentarz

no jeszcze wstążki będą przecinać … pogratulować. Tyle się z tym pierd...

Pół roku dłubią a jak oddadzą do użytku to się okaże, że nie będzie widać efektów. Hahah Przetargi dla samorządów to jest eldorado! Ciekawe czemu się tak poogradzali? Pewnie temu, żeby nikt nie widział jak się nic nie robi a kasę bierze. Gratulacje

Ogólnie to tylko pogratulować takiej roboty.... Jeden mościk budować ponad pół roku.... Juz szybciej nowego Lidla budują.... Juz nie mówiąc o 3 bloku BTBS na Chmielowskiego :ppp

Remont tego mostku trwa jakby była to przeprawa przez Wisłę,....

Jakie miasto i jego władze taka Wisła.

Pani starosta to się chyba razem z panią prezydent schował, bo wszędzie tylko Jasiński i matys. Plusiaki żondzom.

Bakalarczyk rozmawiał z wykonawcą inwestycji: d. To już w tym naszym powiecie nie ma kogoś reprezentacyjnego kto potrafi chociaż parę złożonych zdań sklecić? Bakalar to ma opanowane tylko yyyyy yyyyyy i yyyyyy.

No za to Twoje jedyne osiągnięcie życiowe to wylewanie swojej żółci na portalach internetowych. Mimo wszystko głowa do góry ! 

dodaj komentarz
Czytaj także