Rejestracja i logowanie

Tragedia pod Bełchatowem. Ciężarówka wjechała w 64-latka, mężczyzna zginął na miejscu

Wydarzenia 16-10-2020 Autor: Emste Foto: poglądowe
12
Tragedia pod Bełchatowem. Ciężarówka wjechała w 64-latka, mężczyzna zginął na miejscu

W czwartek, 15 października w miejscowości Kuźnica doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. 64-latek szedł środkiem jezdni – niestety, kierujący pojazdem ciężarowym 52-latek nie zauważył go na czas. W wyniku odniesionych obrażeń, mężczyzna zmarł na miejscu.

Do tragicznego zdarzenia doszło 15 października około w miejscowości Kuźnica (gm. Zelów). Na miejsce wypadku udali się funkcjonariusze z KPP Bełchatów, którzy ustalili, że kierujący samochodem ciężarowym z naczepą 52-latek poruszający się od strony Łasku w kierunku Wadlewa, potrącił idącego środkiem jezdni pieszego.

- Kierowca ciężarówki podjął próbę hamowania, nie udało się niestety uniknąć zdarzenia. Mężczyzna natychmiast wysiadł z pojazdu i rozpocząć udzielanie pierwszej pomocy, dzwoniąc jednocześnie na numer alarmowy – informuje KPP Bełchatów.

Niestety, mimo natychmiastowej reakcji kierowcy, 64-latek zmarł na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Funkcjonariusze informują też, że pieszy nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Kierujący samochodem ciężarowym w momencie zdarzenia był trzeźwy.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów, obowiązkowo w terenie niezabudowanym. Pomimo, że ustawodawca nie nakłada obowiązku noszenia odblasków w terenie zabudowanym, to zachęcamy by, szczególnie po zmroku, używać ich również w mieście, gdyż w dużym stopniu poprawiają one widoczność – czytamy na stronie KPP Bełchatów.

Obecnie policjanci z KPP Bełchatów pod nadzorem prokuratury prowadzą śledztwo w celu ustalenia dokładnych przyczyn tego tragicznego zdarzenia. 

 

komentarze (12)
Dodaj komentarz

Kuźnica pod Bełchatowem, hmmm to ciekawe??? Proponuję panu redaktorkowi przejść ten odcinek drogi pieszo...

Około czy w miejscowości Kuźnica....

Ludzie podróżujący pieszo . Odblask , kamizelka idziemy lewą stroną ulicy na przeciw jadącym autom. Teraz prawko w chipsach dostają i zdziwieni jak ruszyć z ronda.

prawda jest taka, że nawet malutki odblask pozwala zauważyc rowerzystę lub pieszego z dużo większej odległości i pozwala na jakąkolwiek reakcję. Cżesto spotykam się z rowerzystami bez jakichkolwiek odblasków lub świateł na drogach pomiędzy miejscowościami. A tak mało trzeba żeby uniknąć tragedii

Szacun dla Kierowcy bo są też gnoje którzy uciekają ????????

Uciekają, jeżeli wypadek z ich winy,bądz naćpani lub nachlani,

Za brak kamizelki w terenie zabudowanym - brak mandatu. Za brak maseczki - mandat. Kamizelka uchroni życie. Maseczka nie chroni życia....

Nie posraj się z tymi maseczkami .Maseczki ludzie noszą na cały świecie ,a jakieś pizdy użalają się nad sobą ,że muszą w maseczce chodzić po mieście . **** problemy Polaków .

Po co tu śledztwo??? Gdyby miał na sobie kamizelkę odblaskową nic by się nie stało! Dopóki nie będzie wysokich kar finansowych za brak kamizelki to będzie dochodziło do takich zdarzeń. Szkoda kierowcy bo będzie miał kupe nieprzyjemności i kto wie czy nie dostanie wyroku.

W tej miejscowości często można napotkać pijaczków zataczających się po jezdni .

Może ten potrącony miał wytatuowanego swojego kota na przedramieniu.

Co za głupoty wypisujesz debilu !!!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także