Rejestracja i logowanie

Ruszył remont zdewastowanej drogi. Urząd podał planowaną datę zakończenia prac [FOTO]

Wydarzenia 29-11-2019 Autor: Emste Foto: Facebook/ Gmina Bełchatów
27

Rozpoczęły się pracę związane z naprawą drogi łączącej Słok i Łękawę, która już od roku była w zasadzie nieprzejezdna. Prace idą pełną parą, plany może jednak pokrzyżować pogoda i intensywne opady. Urzędnicy informują jednak, że powinny się zakończyć maksymalnie w połowie grudnia.

Zniszczenia na drodze między Słokiem a Łękawą pojawiły się przy okazji innego remontu, a konkretnie odcinka drogi wojewódzkiej 484 między Bełchatowem a Łękawą. Gdy był on nieprzejezdny, wielu kierowców jeździło właśnie remontowaną dzisiaj drogą, przez co uległa ona jeszcze większym uszkodzeniom.

Dlaczego droga remontowana jest dopiero dziś? Jak zapewniają gminni urzędnicy, wynikało to m.in. z jej statusu prawnego.

- Kilkanaście lat temu Lasy Państwowe przekazały drogę do zasobu Skarbu Państwa. Ale czy formalnie ciągle pozostawały jej zarządcą, czy też przekazanie nastąpiło bez tzw. „ujawnionego zarządu” - to już była kwestia sporną. Przy tym, jeśli Lasy Państwowe byłby zarządcą, to na obu końcach drogi należałoby ustawić szlabany, a chodziło przecież o to, by mieszkańcy mogli z tego odcinka korzystać – informuje Urząd Gminy.

Urząd Gminy Bełchatów informuje, że na ten odcinek drogi wysypane zostanie 300 ton destruktu, co ciekawe pozyskanego za darmo. Urzędnicy dodają też, że wiosną uda się pozyskać dodatkowe 1000 ton – już nie za darmo, jednak jak zapewniają, po relatywnie niskich kosztach. W kosztach inwestycji partycypują również mieszkańcy Łękawy, którzy przekazali ze swojego funduszu sołeckiego 20 tys. zł..

Planowo prace miały zakończyć się już za kilka dni, jednak przeszkodzić w tym może pogoda. Urzędnicy zapewniają jednak, że połowa grudnia to realny termin, w którym droga będzie przejezdna.

komentarze (27)
Dodaj komentarz

Gdzie teraz kierowca rozwali zawieszenie w samochodzie ? 

ludzie szkoda bo ta droga jezdzilem na byku szedł po niej jak dzik w kukurzydzy a teraz co byka sprzedam lub zdechnie bo sie buchaj zapasie a tak mugl tam sobie galopowac do woli ic teraz hulajnoga

A droga między Zawadowem a Łękawa przez las woła o pomstę do nieba. Nie ma gospodarza. Ktoś powinien wylecieć za taki stan drogi.

Ale że jak? Dla Zawadowa czegoś nie robią? No skandal...

Na słok poszła zamiast tam

Te pieniądze powinny być przeznaczone na GKS,w tym sołectwie też są kibice.

Mieszkańcy to nawet nie wiedzieli ze będzie zmiana funduszu sołeckiego żadnej informacji nie było to podstępem było zrobione żeby za dużo osób nie przyszło i nie przegłosowało planu wójta i sołtysa

Dajecie spokój sołtysowi on ma ważniejsza sprawy teraz w chórze kościelnym będzie śpiewał

Droga naprawiona to teraz niech tiry Goście z całej polski mogą śmiało jeździć a co tam jak się popsuje to znowu z funduszu sołeckiego dobry gospodarz przeznaczy na drogę buhaha

Miałem "przyjemność" jechać tą "drogą" HOROR ! Bardzo dobra wiadomość że będzie naprawiona,Gdyby tak jeszcze planowana droga do Kleszczowa przez zwałowisko wewnętrzne została wybudowana, ale firma projektująca coś się ociąga pewnie mają płacone na roboczo-godziny a nie od projektu.

Wreszcie można będzie tam przejechać! to wielki skrót dla wielu ludzi tylko postawcie znak do 3,5 T 

tylko połatają a po zimie będzie to samo emoji

Z jakiego funduszu sołeckiego? Przecież podobno Konrad Odnowiciel go zabrał...

Fundusz sołecki przeznaczył na drogę słokowa taki dobry gospodarz

Na kiełbachę i piwo następnym razem przeznaczy to się ucieszysz

Beznadzieja pomysł chyba kierownika betona

Pieniądze w bloto

W końcu mamy normalnego gospodarza gminy....oby tak dalej Panie Konradzie tak trzymać.

Ładziak szastał publicznym groszem jak leci, mam nadzieje, że nowy Wójt wyciągnie nas jakoś z lichwy zadłużenia

Co to za technologia? Pełno grysu drobnego zostaje, nikt tego nie sprząta. W Bełchatowie leży od miesięcy.

Bo to technologia do pęknięć a głupki nalewają tym całe dziury a naprawiają to kierowcy jeżdżąc po tym samochodem

A po co mi drogi ? Rowerem i polu pojade

Cóż za gospodarność, nie mogę wyjść z podziwu????

To technologia która wymaga min. 15 stopni ciepła, inaczej emulsja asfaltowa nie odparuje A woda w niej zawarta może zamarznac....wyrzucenie pieniędzy!

nie znasz sie ...

Za to krzysiu zna się na wszystkim.

A na wiosce, co ten Krzysiu teraz mieszka to jeszcze wodę mają?

dodaj komentarz
Czytaj także