Rejestracja i logowanie

Prezes PGE odpowiada burmistrzowi w sprawie Złoczewa. Co dalej z kopalnianą odkrywką?

Wydarzenia 04-08-2020 Autor: Greg
43
Prezes PGE odpowiada burmistrzowi w sprawie Złoczewa. Co dalej z kopalnianą odkrywką?

Spotkanie i rozmowę o przyszłości kopalni odkrywkowej oraz gminy Złoczew zaproponował burmistrzowi prezes PGE – Wojciech Dąbrowski. To odpowiedź na list samorządowca, który domaga się od koncernu konkretnych działań i dał czas spółce na podjęcie decyzji w sprawie odkrywki do końca roku. Jak odpowiedział szef energetycznej grupy?

Dominik Drzazga, burmistrz Złoczewa, w otwartym liście do prezesa PGE domagał się podania przybliżonego terminu decyzji w sprawie rozpoczęcia budowy odkrywki. Postawił też spółce ultimatum – rozstrzygnięcia w sprawie kopalni muszą zapaść do końca roku. Jeśli tak się nie stanie, gmina zmieni swoje plany odnośnie terenów przeznaczonych pod budowę kopalni. 

- Jako samorząd musimy myśleć o przyszłości gminy. O jej rozwoju. Nie możemy jedynie czekać na to, aż kopalnia powstanie, w nieokreślonym na ten moment czasie i z tego tytułu gmina otrzyma profity finansowe. Musimy działać i rozwijać się tu i teraz, bo takie są realia - napisał burmistrz Drzazga w liście otwartym.

Na list w oficjalnym piśmie odpowiedział prezes PGE - Wojciech Dąbrowski, informując m.in. o wymogach formalnych procesu uzyskania koncesji, w tym o zaskarżeniach organizacji pozarządowych, które wpływają na wydłużenie procesu koncesyjnego. W piśmie PGE podkreśla, że projekt złoża Złoczew „analizowany jest również z perspektywy nadziei jak i obaw mieszkańców oraz korzyści, jak i strat ekonomicznych a samo uzyskanie koncesji nie będzie tożsame z rozpoczęciem realizacji inwestycji, której powodzenie zależeć będzie w głównej mierze od otoczenia regulacyjnego w kraju i Unii Europejskiej”.

Prezes Dąbrowski podkreśla w piśmie, że trwają prace nad nową strategią Grupy PGE. Jesienią ma zostać zaprezentowany dokument przedstawiający plany Grupy do 2030 roku z perspektywą do 2050 roku.

- Ze względu na wagę i znaczenie przyszłości gminy i złoża Złoczew dla mieszkańców prezes Wojciech Dąbrowski zaproponował spotkanie i wspólną rozmowę z burmistrzem – informuje koncern PGE GiEK.

 

komentarze (43)
Dodaj komentarz

Każdy kto umie liczyc wie że transport węgla że zło cz Ewa do Bełchatowa nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego, niezaleznie od ekologii. Tak to jest jak zamiast energetyków spółka rządzą mierni politycy.

każdy kto umie liczyć wie ze w Polsce nie da sie odjeść od węgla w 10 lat gdzie na węglu stoi 80% energi.

Da się bo trzeba być eco i do przodu USA czy CHINY bądź ROSJA to nie są kraje do naśladowania i branie przykładów.

Ale dyplomatyczna odpowiedź..."powodzenie odkrywki Złoczew zależeć będzie głównie od otoczenia regulacyjnego w kraju i w UE".Chciał p. powiedzieć że powstanie Złoczew jak cała Polska i UE dołoży się do nierentownego przedsięwzięcia.Pana dowcipy porażają i przerażają.

Zwalniają ale nikogo jeszcze nie przyjmują do roboty.

Pierdu pierdu...

Niech sprawdzą jak były zatrudniane osoby osłanek z pajęczna i radomska? Czy były rekrutacje? Ilu przyjęto w ciągu ostatnich 4 lat? Pani prezes gonić dziadostwo z era i epj. Brawo!

Mam nadzieję że czas Krystyny i Wojtusia z popielnika dobiega końca. Krótka to była przygoda życia.

Nareszcie ktoś zainteresował się tą patologią, pozdrowienia dla krUlowej puszczy, mini zielonego na podwójnym gazie, ciecia biady co zawodówki nie skończył i ptaszka z PO..... oraz całej pozostałej zgrai zarobkowych turystów bez kompetencji do czegokolwiek.....

Przecież ten artykuł to jak pogoń za króliczkiem.... Dogonię go lub nie, ale pobiegać mogę... Odpowiedź jest jasna i klarowna, jak dla mnie, kopalni nie będzie, cała ta szopka to tylko gra na zwłokę

Złodziejka Ķrystuna i jej załoga z zarządu to mafia. Czas z tym skończyć. Ilu ludzi jeszcze zwolni?? To nie jest jej prywatny folwark. Tu ludzie pracuja dla dobra i pozycji kopalni i elektrowni od lat, a ta Pani zniszczyła renomę naszych firm. Jak długo to jeszcze potrwa? Tylu jest mądrych i uczciwych ludzi w naszych firmach z Bełchatowa, z naszego rejonu. Stop turystom z Białegostoku i ŚLĄSKA.

A może czas sprawdzić jak poprzednik niejaki śmieciowy ilu pozatrudniał na jakie stanowiska za ile? Balangi hulanki swawole... dalej pani prezes gonić ich...

A co poprzednicy to nie turyści, Zawada, Ostrowski itd. Kobita likwiduje patologię poprzedników to zła, a może ty jesteś zły.

Ostrowski, lepiej już nie wspominać, bo to nie są miłe wspomnienia.

S p i e p r z a j sprzedajny dziadu żubry doić

Patologię to teraz mamy z Krystyną. Jutro zwolni całą elektrownię i kopalnię. A jak się rozpędzić to i KGHM.

Podobno nawet żubry w puszczy się pochowały, bo boją się ze Krycha je z roboty wywali i zatrudni w to miejsce dobrze opłacane osły z PO

Juz ma ciepło sama warszawka sie nia zajęła pijemy szampana grzybowa sie wylala

Burmistrz konkretnie sprawę stawia a tu ciężko powiedzieć tak czy nie.

A może niech sprawdzą umowy nowych dyrektorów od naszej Krystyny. Umowy na 1/4 etatu i umowy na doradztwo. A tak wogole, czy prawo tego nie zabrania ?

Kasa musi się zgadzac

Niech posłowie sprawdzą jak były zatrudniane osoby z nadania tutejszych posłanek, niech sprawdza co wyczyniał naczelny grabarz kadrowy, niech sprawdza jak funkcjonowało biuro w Sulmierzycach, niech sprawdzą co ze spaloną halą na Piaskach, niech sprawdza co z kredą KWB, niech sprawdza gościa od inwestycji z zarzutami karnymi, niech sprawdzą co się dzieje w spółkach, jak funkcjonują zarządy, itd, itd. niech to sprawdzą i zobaczymy czy tacy prawi i sprawiedliwi. Moim zdaniem to była i jeszcze dalej jest patologia i dziadostwo w czystej postaci i działanie na szkodę PGE i Polski. Winni powinni odpowiedzieć.

Był dobry gospodarz najpierw w kopalni, później w ,,czarnym domu" to się go pozbyli-bo był nie z tej opcji politycznej. Wszystko funkcjonowało zajefajne. Brak ludzi z regionu i tak się teraz dzieje nie ciekawie

To tem gospodarz co Bewę sprywatyzował z malutką z PT ???

Przecież wam otwarcie nikt jeszcze nie powie że to co jest jeszcze tu do wydobycia to finito i cześć jak czapka .

Stop dla Złoczew Teraz tylko fermy wiatrowe Same oszczędności na wieki Czyste powietrze Idzmy w ekologię

Kwb juz po ptokach. Wydzielenie aktywów , kary i koncowka wydobycia zamknie sprawe

Pan od jazdy na rowerze i pani od gazownictwa nie przyszli tu Zloczewa otwierac tylko zamykac...

Już poseł kubek, temat w poprzedniej kadencji , chciał załatwić, po kubku zostało tylko wspomnienie, a o Bełchatów nikt z rodzimych polityków już nie dla, tylko bawią się w swoje gierki polityczne i wojenkę wewnątrz partyjną.....

kłamczucha przejęła po nim temat i jego komisję i jak z GKS temat utopiła

Typowe działanie na zwłokę gościu wie że więcej jak do końca roku na tym stołku nie dociagnie

Trzeźwy był ?

Oj działo się, niektórym puściły zwieracze..... a to dopiero początek...... ćwir ćwir ....

Czy to prawda, że warszawka dobrała się dziś Krystynie do d u p y ????

A co się wydarzyło ciekawe ale jesteście naiwni przecież to nie chodzi o Kryśkę ZZ napisały do premiera to przysłali od picu 3 panów i koniec tematu

od 2015 roku ani drgnęło ... od PiSwska pracowitość ... mamy 2020 i dalej nikt nic nie wie ...

Chabielice też miały nie wystartować. Też bujali się z koncesja dobre kilkanaście lat. Grazka jak nie masz na dany temat pojęcia to do garow.

Torfiorzyk to ty nie masz na temat Złoczewa pojęcia Bo problem koncesji to jest sztuczny problem wymyślony przez PIS żeby wstawiać ściemę swojemu naiwnemu Suwerenowi A prawdziwy problem budowy Złoczewa to źródła finansowania I PIS nie robi nic w tym kierunku od 2015 r bo jedyne czym zajmuje się w Unii to sobą samym i udowadnianiem ,że jednak jest praworządny

idziemy w fotowoltaike i wiatraki które kupimy u Niemców, to taki prawe i sprawiedliwe otoczenie PGE ...

Strzelimy po ćwiarze i na rowerkach pośmigamy...

staruch z blond kochanką.. ładna para( na zdjęciu), tylko, że oni obydwoje to miernoty do potęgi n-tej.

Pielucha z Milczanowska już piąty rok to załatwiają. Dajcie sobie siana z tym Zloczewem. Inne czasy, inne realia. Pięć lat mija a pseudo posłanki Stad niczego dla regionu w zamian nie proponują. Zmarnowane lata. Jak się nie ma pomysłu to się siedzi na ****. Za tę bierność pominny odpowiadać albo dać szansę innym. Katastrofa.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także