Rejestracja i logowanie

Niszczyli banery wyborcze i wpadli. Za anty-kampanię grozi nawet 5 lat więzienia

Wydarzenia 26-06-2020 Autor: Emste Foto: facebook
53

W ostatnich dniach nasiliły się negatywne działania związane z trwającą kampanią prezydencką. W mieście i powiecie widać coraz więcej zniszczonych banerów wyborczych. Dwie osoby, które dopuściły się dewastacji materiałów wyborczych w Klukach poniosą konsekwencje. Jedna z nich wpadła "na gorącym uczynku", drugą z kolei zarejestrowały kamery monitoringu.

Kampania prezydencka, tradycyjnie już, budzi wiele emocji. Niestety, dalej znajdują się osoby, które zamiast promować kandydata, z którym sympatyzują za pomocą argumentów, biorą się za niszczenie materiałów wyborczych konkurentów.

Przed pierwszym terminem, zaplanowanych na na maj wyborów, informowaliśmy o dewastacji banerów urzędującego prezydenta, Andrzeja Dudy (więcej w artykule Zniszczone banery i środkowy palec posłanki PiS...) . Tym razem problem dotyczy głównie materiałów Rafała Trzaskowskiego.

Niestety, większość przypadków takiego zachowania jest nie do wykrycia. Zdarza się jednak, że wandale popełnią błąd, przez co zostaną złapani na gorącym uczynku, bądź nagrani przez czujne oko kamery. Dokładnie taka sytuacja miała miejsce kilka dni temu w Klukach.

Wieczorem, 22 czerwca baner wyborczy Rafała Trzaskowskiego został powieszony na ogrodzeniu prywatnej posesji. Już kolejnego dnia w godzinach popołudniowych został zerwany przez nieznanego sprawcę. Wymieniono go na nowy,  ten też nie przetrwał długo - dzień później bowiem, zniszczyć go postanowił starszy mężczyzna. Ujął go właściciel posesji, który zawiadomił policję, a sam baner po raz kolejny został zamieniony na nowy, który ponownie nie wytrzymał zbyt długo – w ciągu niecałych 24 godzin został bowiem zniszczony. Tym razem wizerunek sprawcy oraz jego samochód z widocznymi tablicami rejestracyjnymi został nagrany przez kamery monitoringu.

Jak informuje radny Arkadiusz Rożniatowski, sprawa została już przekazana funkcjonariuszom z KPP Bełchatów, niestety nie udało nam się uzyskać komentarza służb w tej sprawie.

Za niszczenie materiałów wyborczych grozi grzywna do 5 tysięcy złotych. Jeśli jednak szacowana strata jest wyższa niż wspomniana kwota, wandal może spodziewać się kary pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

komentarze (53)
Dodaj komentarz

Po wyborach banery oddać na okrycie kojców dla psów w schroniskach dla zwierząt.... Bo to kawałek dobrej plandeki....

Czy ja tym portalu łamie się ciszę wyborczą)

5lat to powinni dawać tym co u nas w mieście niszczą banery pana prezydenta. Złapać Szyderce i Rzepe. Palowac aż się przyznają.

Czy ktos wie dokładnie kto to ? , bo czuję się odpowiedzialny, żeby Mu dobrą wódkę postawić.

Popieram tych gości. Ja też nie lubie trzaskowskiego zlodzieja. Powinni podać konto . Przlalbym im parę złoty na farby albo inne rzeczy potrzebne do walki

Jak trzaskowski szmata wygra to sobie sami w kolano strzelacie .Hanka sprzeda reszte kamienic.Syn donka otworzy nowy bank.Energetyka i cieplownie pójdą pod Veolie(tak jak w Łodzi ) samoloty,kolej,autostrady,stocznie,rafinerje i wszystko to co przynosi zysk państwu będzie sprzedane obcym zagranicznym koncernom.Ale Hamburczykowie nie znają historii i chcą pogrążyć kraj oddając głos nie na Prezydenta.

Ludzie durni! To PiS chyba wam w głowach tak poprzewracał.

Czaskoski na śmietniku XD piękny widok XD

Cham,cham,cham,burak .....

Te Je-----Banery nie sa Trzaskowskiego czy Dudy. Sa nasze. Nas wszystkich. Bo nie wiecie glupki ze oni robia je za nas wszystkich kase!!!

Nasz "ukochany" PIS i Duda doprowadzili do ruiny miasto, region. Zero pomysłów na przyszłość. Ile jeszcze będzie trwało szaleństwo kadrowe w PGE, fizyczni to widzą i wyciągają wnioski.

A ja chodzę na Bosaka emoji

5 lat temu głosowałem na Dudę, ale okazał się być najgorszym prezydentem w historii wolnej polski. Wstyd tego gościa wysyłać za granice. Oddaję głos na Trzaskowskiego.

PIS to zacofanie PIS to bezprawie PIS to mega przekręt w PGE PIS to Duda

co za beton XD PIS TO ZŁO (4 lata póżniej) PO TO ZŁO (4 lata póznij) PIS TO ZŁO. Jesteście idiotami.

Pamiętaj kolego, że w Bełchatowie jesteś. Nikt tu nie lubi jak mu się prawdę mówi.

on ciebie tez odda - za psi grosz

ludzie zaglosuja na Trzaskowskiego tylko dlatego zeby Duda nie wygrał nie znajac jego zamiarow i programu Debile

TRZASKOWSKI PROGRAMU WYBORCZEGO NIE CHCIAŁ UJAWNIC BO NIKT BY NA NIEGO NIE GŁOSOWAŁ

Bo żeby ujawnić trzeba mieć co ujawnić, a jak się nie ma to co pokazać ?

NOWA SOLIDARNOŚĆ Program Rafała Trzaskowskiego 2020 i wrócimy do zysków dewidend oraz normalności.

Dywidend..

#TRZASKOWSKI 2020-2025

DUDA 2020-2025

KACZOR 2020-2025, Nadal wierzysz ze jakiś duda żądzi.

a ty wierzysz ze Trzaskowski bedzie rzadzil? Donek 2020-2025

W Rambie mówią że nami rządzi Kaczyński nie Duda, wiec tylko Hołownia

A prezesi od Pieluchy jeszcze tam robią?

#TRZASKOWSKI 2020

....DUDA 2020.....

DUDA+ PIS =wygaszanie Bełchatowa

TVP wyprała mózg, to i takie sytuacje mają miejsce. Duda i PISowszczyki mimo obietnic nic nie zrobili dla regionu, dlatego głosuję na Trzaskowskiego. Do Belchatowa nawet juz nie przyjezdzają, bo wiedzą z czym to sie wiąże.

NIE MA CO SIĘ DZIWIĆ JAKI KANDYDAT TAKIE POCZYNANIA> OSZUKAŁ CZASKOWSKI CAŁA WARSZAWĘ I TERAZ CHCE ZROBIĆ POWTÓRKĘ Z ROZRYWKI>

Ciemny lud to kupi i PIS kłamał kłamie i zawsze będzie kłamał a ciemny lud i tak na nich zagłosuje

Kochamy Andrzeja Dudę naszego patrona Polski Sprawiedliwej! Wszyscy na niego głosujmy!

tylko andrzej duda belchatow zawszy wierny prezydentowi

dajcie juz spokoj lepszemu sortowi oni sa tylko ubodzy na umysle i to sie u nich pogarsza, leku dla nich nie ma ale jest 28,12 i rozsadek zwyciezy

A co to sie wydarzy 28 grudnia bo nie wiem ?

widać ze byli wyruchani przez PIS zmiana parti obowiazkowo

Jego wizerunek jest tak okropny i ta jego fałszywa g..a i rozlatane oczka, które nigdy nie patrzą na tego z kim rozmawia. Wcale sie nie dziwię że komuś sie nie spodobał

A to co ty Anatol **** jesteś, że wybierasz, która gęba kandydata ci się podoba, a która nie?

Anatol, jak Solejukowa w Ranczu, wybiera bank po gębie prezesa!

A NIBY PO-PAPRAŃCY GRAJĄ UCZCIWIE? Kto ci tak zrył ten mózg jeśli go jeszcze posiadasz. Wygra Andrzej Duda!!!!!

Wstyd i żenada. Nawet równo grać nie potrafią.

A dlaczego Pan Arkadiusz ogłasza coś i informuje, przecież on był on organizacji wieców i protestów przed Sądem w Bełchatowieemoji ciekawe ile minusów będzie miał mój komentarz i jak szybko wolne media zadziałają. Trzy dwa jeden zero start... Mierze czas

Ponad godzina od mojego komentarza i jest 5 na 6? Słabo.. Jak wczoraj napisałem, że Koc do Tadka podobny przez swoją stylizacje to odrazu minusów było 4 razy więcej w ciągu 20 minut.. Wolne media. Pozdrawiam

Gdzie jest 1 tyś zł na wakacje ? Obiecali i nic zero Dlatego mój głos wędruje na Trzaskowskiego

Mówiłeś że na Biedronia kłamco. W rzeczywistości masz 13 lat i nie masz praw wyborczych.

W Klukach Trzaskowskiego powiesili? Przecież tam jest PiSogród PiSogrodu... Ponad 70%, rekord PiSowskiego powiatu. To jak oddział intensywnej terapii w szpitalu dla obłąkanych.

a Ty piszesz z tego oddziału?????

WOSP Gdańsk.

Trzeba mieć nadzieję, że zmądrzeją

dodaj komentarz
Czytaj także