Rejestracja i logowanie

Kto łamie praworządność i czy ktoś chce zamknąć kopalnię? Konferencja Lewicy w Bełchatowie

Wydarzenia 11-09-2019 Autor: rafkur Foto: rk
126

W środę 11 września na pl. Narutowicza przedstawiciele komitetu Lewicy zwołali konferencję prasową, na której zaprezentowali swój pomysł na realizację ustroju państwa w zakresie prawa - przedstawiono planszę zatytułowaną "Kalendarz przywrócenia praworządności" . Padły też ważne deklaracje programowe w sprawie bełchatowskiej kopalni. 

Tuż przed południem w centrum Bełchatowa spotkali się z dziennikarzami przedstawiciele komitetu Lewicy: Anita Sowińska (lider listy, członkini Wiosny Roberta Biedronia), Tadeusz Rozpara (startujący z z miejsca 4, reprezentant SLD) oraz obsadzony na pozycji Mariusz Kowalczyk.

Głównym tematem konferencji była prezentacja pomysłu na przywrócenie praworządności w Polsce, bo ta w opinii występujących kandydatów została przez rządzącą partię zburzona. Przedstawiono kalendarz, gdzie rok po roku wyszczególnione działania, które politycy mają zamiar wdrażać w ramach ich zdaniem niezbędnych reform.

Został też mocno poruszony temat poglądów liderki listy - Anity Sowińskiej oraz całego komitetu Lewicy na funkcjonowanie kopalni i elektrowni. Kandydaci wyraźnie zaznaczyli, że nikt z nich nie postuluje zamykania tych zakładów, a wszystkie pomysły wprowadzania odnawialnych źródeł energii są omawiane w kontekście przyszłości po wyczerpaniu złóż węgla.

- Z przyczyn politycznych na pewno kopalni nie zamkniemy, ale ona zostanie zamknięta ponieważ zabraknie węgla - wyjaśniania Anita Sowińska. 

Tadeusz Rozpara podkreślił, że złoże Bełchatów wyczerpie się za 7 lat, Szczerców za 15, a wizja odkrywki Złoczew jest raczej wątpliwa.

- Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, obecny rząd nie uruchomi tej odkrywki. Wszystko co się wokół Złoczewa dzieje to jest oddalanie w czasie. To jest gra na zwłokę – stanowczo informuje były prezydent Bełchatowa - Jeśli będzie Złoczew, to mamy ten węgiel ze Złoczewa spalać i produkować energię, ale dziś już, wiedząc jak długo się planuje, musimy przypilnować, aby nie zostawiono nas w Bełchatowie z olbrzymim niezagospodarowanym terenem - dodaje.

Anita Sowińska pytana, czy jako poseł poparłaby działania mające na celu uruchomienie odkrywki Złoczew stwierdziła, że byłaby przeciwna, m. in. dlatego, że ta odkrywka będzie najpewniej nieekonomiczna i rząd wiedząc to, odsuwa wszelkie decyzje w czasie.

- Są rozwiązania lepsze, między innymi odnawialne źródła energii.  Można się zastanowić nad energetyką jądrową, ale tylko jeśli będzie poparcie społeczne i poparcie ekspertów - wyjaśnia Sowińska, zaznaczając, że ta opcja nie jest według niej rozwiązaniem dobrym.

Pełny materiał wideo z konferencji znajduje się poniżej.

komentarze (126)
Dodaj komentarz

Tadek ma dwa krawaty

Rodacy głosujcie na PO bo POdobno Kulczyki itp jeszcze się nie nie nażarły, czy nie było pięknie kiedy robiliście na śmieciówkach za 1300 / miesiąc ? 

Teraz robimy na miliony Rydzyka :p

Taki PRL Bis ! Do czego zdolni są czerwoni to my już wiemy emoji

ludzie niezależnie na to czy głosujecie na tych z lewa, czy prawa, głosujcie na ludzi z Bełchatowa, miasto bardzo potrzebuje ludzi, którzy będą dbać o nasze interesy ! Ignorujcie "nienaszych" bo oni mają w ... Bełchatów !

Dokładnie chcecie żeby w EBE rządził zespołów obłąkanego. Chytra baba z ERA i PINOKIO z EPI

Kasa sie znajdzie na GKS jak sie zarzad w Skrze zmieni.

Pośle Grzegorzu Lorku, trzymamy kciuki!

Lorek to zwykły KŁAMCA. Gdzie ta forsa dla GKS KŁAMCO LORKU ??!!!

On mówił ze załatwił kasę na banery cos wam sie pomyliło

Biedacy nie pojmują, że w wyborach rodzimych, demokratycznych, nie chodzi o demokrację władzy mądrych, uczciwych, lojalnych wobec wyborcy. Widać powierzchowność i straszną niewiedzę komentujących, a przecież chodzi tylko o wybranie posłusznych giermków partyjnych, co nie ma wiele wspólnego oczekiwaniami wyborcy. Chodzi o to by plebs był zadowolony, bo wtedy dobrze jest ROBIĆ INTERESY...

A Ty ObJohn znasz to z autopsji.

Panie pośle LOREK panie radny Cieślak. Ogłosiliście wszem i wobec ze pan Lorek zorganizował finansowanie GKS. Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że to przedwyborcza ŚCIEMA. Taki zachowanie stawia pod znakiem zapytania wiarygodność pana LORKA. Jeśli na tym polega „skuteczność” tego pana to ja dziękuję.

Tadziu , Kowal dajcie se spokoj idzcie na piwo a nie jakies Wiosny wam w głowie , Jesień idzie. Czytałem ulotke Lorka , przekonuje mnie.

**** Was Popisowskie magdalenkowe pajace.

Oddam głos na pana Lorka. Skromny i uczciwy człowiek. Z wykształceniem godnym, które powinnien posiadać każdy człowiek piastujący mandat poselski. Mam wrażenie, ze te wszystkie komentarze piszą nasi EBEowscy kandydaci na posłów, albo jedna osoba - bo cały czas pisze to samo

Dokładnie wszystkie komentarze pisze radny Cieślak

Chyba lepiej głosować na lewicę niż na kłamczuszku LOLKA. Ten „skuteczny” poseł błąka się powtarzając, że nic nie będzie ze Złoczewa. Dziwne ze taki typek szuka głosów w EBE

Znam Pana Lorka dobrze..... Prosze uwazac na slowa i pamietac ze nikt nie jest anonimowy w sieci

Powinieneś podpisać się Łukasz.

Ta,k a jak tam GKS wyznawco LOLKA ? Kasa już wpłynęła dla klubu. Przecież Lorek z Cieslakiem ogłosili niebywały sukces !!! Co z tego wyniknęło - NIC, ZERO !!! Jezdna wielka ściema. Kłamczuszki DWA !!!

Pamietacie Gierka jak dawał? Dlugi były spłacone dopiero 2012 roku. Pis tez daje. Najlepiej jest tym co nie pracują. Ciekawe jak długo to potrwa. Węgla tez mamy podobno na 400lat więc poco go importujemy.

Chyba tobie ..... emoji emoji emoji

Tak Pamiętamy Gierka, pamiętamy też SLD i PO jak rządzili np. Bogusław Liberadzki co podpisał koncesje na A4 (Stalexport) umowa tajna ale można poszukać jakie krocie łupie dzięki baronom z SLD a kto jest obecnie prezesem spółki Stalexport hmm... Wąsacz ten od Buzka co zrobił interes na budowie A2 z Kulczykiem. SLD to ci co rozsprzedali majątek państwowy siedzą teraz w zarządach i radach nadzorczych w nagrodę.

Gierek, brał kredyty. PiS zmniejsza zadłużenie. Widzę ze wczoraj naoglądałem się TVN. emoji i bajki powtarzasz.

PiS cały czas nas zadłuża ale w nieco mniejszym stopniu niż jego, a to ze względu na światowy wzrost gospodarczy. W tamtym roku dług publiczny przekroczył bilion złotych i cały czas rośnie.

Ekologia tak, ale jak się wyczerpie węgiel ... To będzie jeszcze przed czy już po końcu świata?

Świetny pomysł dotyczący Bełchatowa. Chyba zagłosuje w tym roku na lewice

To nawet zabawne emoji

Że tak się chce jednej osobie tyle komentarzy jeden po drugim piętrze pisać. Tylko Grzegorz Lorek Prawo i Sprawiedliwość poz. 6

A kto to jest?

Zausznik wybuchowego Antka, „zbawca” GKSu, piotrkowski PINOKIO, taki śliski piskorz.

Brawo młodzież! W was siła! Wy jesteście przyszłością Polski!

Świetny program i dobra kandydatka! Tego potrzeba dla Bełchatowa i okolic!

Hamburko już wykorzystało swoją szansę cywilizacyjna, rozwojową (w 10% nie więcej) i to dzięki LEWICY przy akompaniamencie pseudokatoprawicy. W tę kolejną maskaradę (lewą i prawą) uwierzą tylko gamonie i durnie... Powiedzcie ludowi nieświadomemu, że hoduje tu gang grabieżców i są szczęśliwi awansu z biedy do stanu miejskiego koszarnika... Niech przykładowy tu Rozpara ujawni prawdziwe kulisy inwestycji w Bełchatowie stacji paliw BP, Marketu Globi i dziesiatków innych "inwestycji", które zlekceważyły prawo lokalne dla interesów działaczy...

Wreszcie ktoś poruszył temat kopalni

Młodzi do polityki!

Super! Rozmawiałam z Panią Sowińską o programie i pomysłach na Bełchatów. To nie będzie stracony głos

Widziałem Baner Pani Sowińskiej z napisem Przyszłość to małe i średnie miasta - zgadzam się w 100% Super, że byliście u Nas w Bełchatowie

Zagłosuję na 1! emoji

Na MACIEREWICZA ??? Szok !!!

Jedni z nielicznych, którzy interesują się Bełchatowem Jednym słowem SUPER

Razem z żoną zagłosujemy na lewicę

Jeśli wprowadzicie ten kalendarz, wszystko wróci do normy. Głosuję na Panią Sowińską!!!!

Lewica posiada świetny program, gdzie liczą się małe i średnie miasta, a nie jak u innych tylko Warszawa, Łodz...

To wspaniałe, że młodzi ludzie angażują się w politykę. Nie widziałam tego u innych partii. Głosuję na przyszłość, na lewicę!

To nie będzie stracony głos, nareszcie ktoś zrobi porządek w sejmie

13 października głosuję na lewicę emoji!

Pamiętam jak Pani Sowińska broniła sądów, dla mnie jest najlepszą, rzetelną kandydatką

PIS zostawia nas z niczym, dobrze, że lewica ma merytoryczny program, który wcieli już niedługo w życie

Świetna Kampania lewicy Konstytucja przecież dotyczy nas wszystkich, bez wyjątku

Pani Sowińska jest wspaniałą kandydatką emoji

Węgiel się skończy a ludzie i ich dzieci pozostaną. Dobrze powiedziane, że trzeba zainwestować w odnawialne źrodła energii!

Pis miał naprawić sądy, a jest jeszcze gorzej niż z Platformą

Mam nadzieję, że będziecie mieli okazje wcielić kalendarz w życie. To jest nam bardzo potrzebne. Zagłosuję!

Poruszacie bardzo ważne dla mnie tematy, macie mój głos. Trzeba skończyć z węglem dla przyszłych pokoleń

Lewica ma bardzo dobrą listę wykształconych ludzi

Nareszcie ktoś zajął się tematem praworządności i powiedział jasno, że przyszłość to odnawialne źródła energii

Pani Sowinśka to wspaniała kandydatka! Zna się na rzeczy!

I czego się tu spodziewać po SLD...?! Już Miller będąc szefem rządu chciał sprzedać Bełchatów podobnie jak sprzedali wiele innych zakładów w kraju. A ta kobieta od Biedronia wie czym jest bezpieczeństwo energetyczne kraju? czy zdaje sobie sprawę że nie da się zastąpić energii z węgla lub z reaktorów jądrowych wiatrakami/fotowoltaiką gdyby było to możliwe to by Niemcy wyłączyli swoje wszystkie elektrownie jądrowe i węglowe a mają tych węglowych więcej niż my. Mamy olbrzymie złoża węgla w kraju i musimy je eksploatować atom jest pewną alternatywą ale nie wiatraki a już na pewno nie wygaszenie elektrowni i zakup energii od sąsiadów i to chyba jest logiczne więc ludzie na was nie zagłosują.

Tylko Patryk Marjan i Konfederacja jest szansą dla Bełchatowa i Polski. Starzy obiecywacze z bandy czworga za długo już są przyspawani do koryta dlatego trzeba to koryto zlikwidować.

Tylko Lorek moze wniesc cos swiezego do Bełchatów skiej polityki. Bo te nasze orły lokalne pokazali jak tylko mozna spieprzyc wszystko. Zwycięstwo podziały kłótnie , rozwalono struktury Pisu Bełchatów

Łukasz jak chcesz to sobie głosuj na KŁAMCĘ. Swój do swego ciągnie.

zagłosuję!

To prawda. Tyko sie do klotni nadaja i do lansu

WYBORY WYBORY i zaraz po bedzie

Szczerze - jedynym kandydatem z pojęciem jak dla mnie jest Grzegorz Lorek. Mądry facet, skromny i z wiedzą. Nie jestem fanem partii rządzącej, ale w tym przypadku postawię na człowieka.

Nie wiem?? Jakoś tak źle mu z oczu patrzy

Bo to KŁAMCA !!!!

Mi sie zle z oczu patrzy na naszych belchatowskich kandydatow, ktorzy jedyne co robia dobrze to selfie emoji

LOREK to KŁAMCZUSZEK. Już na starcie kampanii nakłamał razem z radnym Cielakiem, że załatwił finansowanie dla GKSu. Chwilę potem obaj panowie nabrali wody w usta a o szczegółach nikt do tej pory nie słyszał.

Dobrali się jak garncu maku. Dwa kłamczuszki.

Spytaj sie PO Ze Skry gdzie kasa.

A to co LOREK załatwiał finansowanie GKS z PO ????

Mówisz o tym człowieku który błędnym wzrokiem spogląda zza każdego rogu ulicy. No charyzmy w ty spojrzeniu to jest tyle co w oczach umarłego. Do tego jeszcze żołnierz Macierewicza.

Zolnierzem Pana M jest osoba ktora rowniez startuje w wyborach i wszedzie sie z nim fotografuje, mysle ze wszyscy wiemy o kogo chodzi

Stepujący Lorek PINOKIO i chytra z Radomska to ten sam TEAM. Pionki obłąkanego człowieka.

W moim odczuciu jedna osoba z tej listy jest najbardziej aktywnym żołnierzem Pana M, chociaż nie pelni juz zadnej funkcji publicznej

Grzegorz Lorek Prawo i Sprawiedliwość poz nr. 6!!!!

Bełchatów z tego co czytam to stan umysłu. Fakt że jest tu wielu pisowskich trolli ale też dużo ludzi którzy myślą że PiS im coś dał i da im wiecej. Pamiętajcie tylko że rząd nie ma pieniędzy. To wy im je dajecie, w podatkach. Cieszycie się z wyższej pensji minimalnej? Niepotrzebnie. Prawdopodobnie prywaciarz który was zatrudnia szybko was zwolni bo go zwyczajnie na was nie będzie stać. A za chleb zapłacicie w sklepie 15 zł. Chcecie zobaczyć jak się kończy socjalizm? Spójrzcie na Wenezuelę. Nikt wam nie da nic za darmo zrozumcie to wreszcie. PiS manipuluje ludźmi bez wykształcenia i kupuje głosy. Łamie prawo i konstytucję, ma farmę trolli w internecie która zrobi wszystko żebyście uwierzyli w ich propagandę.

Co Ty bredzisz ? Straszyliscie zapaścią finansową przez rozdawnictwo , a mamy najniższy deficyt budżetowy w historii. Wiadomym jest , że rząd nie ma własnych pieniędzy podobnie jak i bank , ale czy ukierunkują gospodarkę na zysk czy na straty zależy od wybierającego lokatę. W tym wypadku wyborcę. Lewica doprowadzila nasz kraj na skraj zapaści.

To się nazywa kreatywna księgowość

A PiS ośmiesza ten kraj na arenie międzynarodowej przy każdej możliwej okazji. Dobrze ktoś napisał że pieniądze ukradli z OFE. Teraz wolą wydoić polskich przedsiębiorców zamiast ściągać podatek od cyfrowych gigantów. Jeszcze będziecie płakać tutaj na forum że pracy nie ma albo że robicie na czarno bo nikt umowy nie chcę dać. Nieroby, madki i dziecioroby to idealny elektorat PiS. Już nie wspomnę o homofobii.

Mniej TVN życzę w glowie. Świat jest dosc średnio zaawansowany Polską emoji Osmiesza to bardziej czerwona brać. Promocja dewiacji itp.

Deficyt ma być niski bo wyrównali to pieniędzmi, które zaje... z OFE.

Wprawdzie nie mam poglądów lewicowych, ale jedyny gość, który mnie boi się powiedzieć prawdy. BRAWO!

O to ten pan ekolog co wydał zgodę na spalarnię odpadów w granicach miasta Bełchatowa w latach 90-tych

Kopalni zamykać nie wolno i koniec! Gdzie wtedy podzieją się wszystkie Pisowskie (wcześniej Platformiane) niemoty co robią tutaj tylko dlatego że są w partii, lub czyjąś rodziną lub dobrymi znajomymi? Co z nimi wszystkimi będzie? Gdzie indziej karierę zrobią, skoro nic nie umieją lub są upośledzeni lub niedouczeni, ewentualnie skrajnie leniwi? Każdy młody co ma trochę oleju w głowie robi karierę gdzie indziej i ma wywalone na ten śmieszny rodzinno-partyjny moloch.

TRAFNE!! Charakteryzuje miejscowych z ich modelowym poczuciem wartości. Tak niestety jest i dlatego zmarnowali szansę jaką stworzyła dla miejscowego IV świata energetyka...

Odkad pis dziala w eb i kwb zatrudniono ponad 600 osob po znajomosci z pisu. Ludzie relokowa i z calej polski. Dla tych co mieszkaja od lat znaja prace kwb eb od strony spolek maja szkoly nie maja szans na prace. Chyba ze robola ktorego nikt z pisu nie bedzie sie kalal. Smiech na sali. Czystek ma byc wiecej jeszcze w tym i nastepnym roku po wygranych wyborach. Nie chodzi o zamkniecie ale o czystki pisu. Wywalani sa ludzie pracujacy od lat a zatrudniani byle co. Nie chca pracowac. Wykorzystuja innych. Obgaduja tworza kola jak w podstawowce. Szok. Dorosli ludzie a zachowuja sie gorzej od dzieci. Nie chce pracowac z takimi obibokami ktorzy nie dosc ze zarobia dwa razy wiecej to musze jeszcze sa nich myslec i robic.

Bardzo dobrze ze starych pryków wywalają co biorą i emerytury i pensje. Specjaliści to oni są od brania kasy. Nie ma ludzi nie zastąpionych.

Te dzieci to jakaś rodzina czy z domu dziecka ? 

Te dzieci to wolontariusze, którzy chcą realnie działać na rzecz swoich wartości i idei, które posiadają.

Ludzie schowajcie sie z waszymi pogladami... Zamykac to sobie mozecie kible w domu a nie kopalnie. Nikt wam nie uwierzy w zadne slowo bo u was ped... rzadzi o on decyduje a finansuje go banda zielonych debili z niemiec

Panie starszy trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejśc. Jestem na nie

Popatrz na wodza partii rządzącej. Na polityczną emeryturę się nie wybiera. Nawet ma jedynkę w Warszawie. Nie chcesz to nie głosuj.

Czy komuniści mogliby wreszcie odejść w niebyt. Lewackie brednie są takie żałosne. Praworządność w wydaniu komuszej braci... emoji)))))

Do kartki do glosowania powinna byc dodawana wazina , bo glosujac na tę partie zostaniecie wyru...

Gdzie jest Rzepa, gdzie jest Rzepa? emoji

Mam dość PISU, czas na LEWICE

Czas na komuchów mowisz? Nigdy!!!

Te lewicę, która na tarasie widokowym KWB Bełchatów mówi, że trzeba zamknąć kopalnie JUŻ, czy te która dzisiaj mówi to co wyborcy chcieliby usłyszeć?

Skończmy z łamaniem konstytucji, lewica musi w końcu wejść do sejmu!

Ile młodzieży! Bardzo merytoryczne wystąpienie Pani Sowińskiej. Zagłosuje 13 października

Nie ufamy facetom, którzy noszą różowe koszulki...

Niech nie gadają, że OZE nas wyzwoli, bo nawet w Niemczech udział węgla w miksie to 35%, Niemcy to przerzuciły się na import i zamknęły swoje kopalnie, żeby tworzyć pozory. W międzyczasie Niemcy tworzą się lokalną potęgą energetyczną pod płaszczykiem zielonej energetyki. Lewica jak zwykle nie potrafi pojąć podstawowych mechanizmów gospodarczych i tematu energetyki, nic nowego. Tęsknię chyba za SLD, jeśli Millerów i Oleksych zastępują takie lebiegi.

Rozpara ty stary pryku

Rozpada ty stary pryku mało ci jeszcze daj se spokój :-)$ ;-)$ emerycie

Popatrz kto siedzi w ławach poselskich. Niektórzy ledwo co chodzą.

Precz z komuną!!

Kowal wzorem raczej nie jest. Powinni go schować całkowicie. Chyba że lokalnym knajpą chcecie robić reklamę.

gdzie rzepkowski ?

faktury same się nie zapłacą.

Haha praworządnośc ? Gdzie była ta praworządność przez 8 lat rządów Platformy ? Sedziowie kradnący 50 zl i tłumaczący się roztargnieniem , albo komornicy odbierajacy traktory mimo ze wlasciciele nie byli dluznikami. To było praworządne czy nie ?

A teraz jest inaczej? Jest gorzej z praworządnością. Komornicy też odbierają. Nic się nie zmieniło. Sprawy trwają jeszcze dłużej.

Afera hejterska wiceminstra PIS. Kiedy prezes zostanie wezwany przed prokuratora w aferze dwóch wież- bo cos prokuratura chyba zapomniala. Afera KNF? Praworządność- pusty śmiech.

I tylko tyle ? a Leppera kto zamordował ?

O ile go ktoś zamordował to pewnie był to ktoś kto miał się czegoś bać. Ktoś o kim AL dużo wiedział. Tak samo jak Pani Blida, bokser Kostecki...

Wyznacznikiem władzy jest dobrobyt obywatela. Za czasów rzadów poprzedniej partii posłowie i prezesi firm napychali się w restauracjach ośmiorniczkami , a Kowalski dymał na śmieciówce za 5 zł na godzinę. Do szkoly chodzilem czasem głodny . Manipulowany przez lewiciwe media myślałem , że to normalne. Jak Wy się wgl nie wstydzicie jeszcze nam cokolwiek obiecywać ? Dlaczego teraz proponujecie dodatki do pensji ? Marna próba dogonienia Pisu i tyle. Żegnam chłodno.

A teraz posłowie PIS latają sobie za nasze podatki. Fakt. Ośmiorniczki to było dużo gorsze.

Ten w ciemnych okukarach to Jaruzelski ?

Akurat rządy lewicy pamiętam doskonale, zwłaszcza sldowców ok 2000-2004. Łapy precz od nas i idźcie sobie gdzieś gdzie może was nie znają, a nas zostawcie w spokoju mendy.

Parafia przy ul. Czyzewskiego. Bardzo ciekawy nekrolog. Podobno tyłu patriotów w naszym mieście...

Kto umarł?

"będzie najpewniej nieekonomiczna" będzie... najpewniej... "Są rozwiązania lepsze, między innymi odnawialne źródła energii." lepsze... Brzmi trochę jak koncert życzeń a nie program polityczny.

Won lgbtowcy . Tadeusz Rozpara w Lordzie grałem w pokera i Boguś właściciel grał z nami a drzwi zamkniete . Taki drugi Ładziak. Cienko widzę te kolację skoro tacy wałkarze ją prezentują.

dodaj komentarz
Czytaj także