Rejestracja i logowanie

Kiedy koronawirus w Polsce się zatrzyma? Eksperci podali datę!

Wydarzenia 25-03-2020 Autor: Emste
27
Kiedy koronawirus w Polsce się zatrzyma? Eksperci podali datę!

W Polsce, na COVID-19 zachoruje około 9 tysięcy osób - tak wynika z prognoz ekspertów spółki ExMetrix. Zakładają też, że epidemia w Polsce zacznie wyhamowywać w połowie kwietnia. W wyliczeniach pomogła im... sztuczna inteligencja.

 

Spółka ExMetrix zajmuje się modelowaniem oraz prognozowaniem procesów gospodarczych, rynkowych czy demograficznych.Jej eksperci pokusili się o analizę szerzącej się w Polsce i na świecie pandemii koronawirusa. Specjaliści twierdzą, że do połowy kwietnia, w kraju możemy spodziewać się około 9 tys. zakażeń. Później, zdaniem prognostyków, będziemy obserwować zahamowanie epidemii. 

Jak powstał model przebiegu epidemii?

- Budując model przebiegu epidemii w Polsce, analizowaliśmy jej przebieg  w krajach, w których COVID-19 rozwinął się wcześniej niż w Polsce czyli w  Chinach, Korei Południowej, Japonii, niektórych krajach europejskich oraz Stanach Zjednoczonych - czytamy w raporcie ExMetrix. 

W prognozach uwzględnione zostały takie dane jak: dotychczasowy przebieg pandemii w wielu krajach, czynniki meteorologiczne, stan opieki zdrowotnej, stan zdrowia społeczeństwa, struktura demograficzna oraz poziom restrykcji stosowanych przez władzę. 
Trzeba zaznaczyć, że do stworzenia modeli wykorzystano technologię z zakresu sztucznej inteligencjisieci neuronowe oraz symulowane wyżarzanie. 

Z przeprowadzonej przez spółkę prognozy można wnioskować, że wzrost liczby zachorowań zacznie zwalniać po 8 kwietnia. Intensyfikację zahamowania będziemy z kolei obserwować po 15 kwietnia. 

Analitycy zaznaczają jednak, że podczas budowania modelu przyjęli założenie, że "żadne statystyki w krajach dotkniętych COVID-19 nie były zatajane ani sztucznie modyfikowane". 

komentarze (27)
Dodaj komentarz

Do sylwestra trza walczyć będzie. Pinokio tak mówił któregoś dnia. A on prawdę ci powie

Takie wyliczenia to co drugi z nas moze zrobic hehehee Pozyjemy zobaczymy

A gdzie się schował Marcin Rz. Winny był pewne zaległości, wirus mu w tym pomaga zapadł się pod ziemię, ale my pamiętamy.

Zniknie gdy zabraknie chorych do których się podkleja go lub gdy ludzie włącza myślenie

Czyli wirus atakuje głupków?

Naczelny grabarz kadrowy od Pieluchy już spakowany. I warto było tak dokuczać ludziom. Dyrektorem się bywa a h.... zostało się na zawsze.

dla faszystuw potrzebna sztuczna inteligencja bo niemaja swojej hehehe

Tak wirus zatrzyma się we połowie kwietnia..., Liczba zgonów na niego też zmaleje. Bo nie będą na niego robić testów , ale za to przybędzie liczba zgonów z powodu niewydolności oddechowo- krążeniowej i wtedy to w statystykach ładniej będzie wyglądało..,.

Najważniejsze żeby wirus zginoł a czy to będzie za tydzień czy dwa to nie mamy na to władzy

Wtedy się zatrzyma jak już nie będzie miał kto leczyć https://twitter.com/PChSKALPEL/status/1242400631626895360

Się w połowie kwietnia okaże że firma ExMetrix to goście co kalkulatorem liczyć nie potrafią a ich przepowiednie to wróżenie z fusów

Dobrze by bylo, ale niestety modele to tylko modele , rzeczywistość pokaże jak będzie na prawdę.

Wczoraj właśnie to pisałem w komentarzu, że szczyt epidemii ma wstąpić od 28.marca do 8.kwietnia. Dane były z tego samego źródła informacji, czyli z prognozy spółki ExMetrix. Zobaczymy czy się sprawdzi...

Jeszcze będziemy się z tego śmiali, oczywiście nie wszyscy emoji emoji

U mnie w pracy nie przejmują się wirusem, połączyli zmiany, zero rękawiczek, do mycia rąk tylko mydło. Więcej jest tylko pracy , żebyśmy w takim tłumie za długo nie stali.

Jak jesteś fajtłapa to zdychaj. Zamiast pójść na L4 albo powiadomić sanepid

Przykre. Widać, że kierownictwo nie potrafi mądrze zarządzać, tylko "rządzić się" pracownikami.

Do 10 maja będzie po epidemi takie prognozy podaje ĆWIERĆ INTELIGENCJA

U nas w BIDATRANSIE wszystko ok rękawiczki najlepiej w jednej parze dwa dni podrze się to zszyj sobie a masek brakło dla wszystkich viceprezes wydziela bo za dużo idzie nie dociera do politycznych łbów że ludzkie zdrowie najważniejsze. a rękawiczki są jednorazowe. Po prostu więcej viceprezesów nam trzeba, a robić nie ma komu.

Jacy prezesi takie działanie

A to Wyczach teraz w bidatransie?

Co za pierdolamento. Co jak co w porównaniu do innych spółek Betrans może dawać przykład. Codziennie dostawy płynów do dezynfekcji, rękawiczek. Maseczki również, chyba że ludziom nie pasuje że są bawełniane A co za tym idzie wielokrotnego użytku, po chociażby zwykłym przeprasowaniu

A to wice prezes od spraw magazynowych.

Biegał maratończyk jak kot z pęcherzem za Antonim po rynkach w powiecie i patrz tyle km nie na marne viceprezesa dostał. czyli sport to nie tylko zdrowie ale i zdrowie dla portfela. wybiegał swoje.

Chytra była z Radomia

do 10.V.zginie wirus po 10.V.braknie urn

Masz zje.... łeb. Tacy jak ty to się poprostu rodzą!!!

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także