Rejestracja i logowanie

Jakie jest bezrobocie w powiecie bełchatowskim?

Wydarzenia 06-09-2019 Autor: agula
16

5,2 proc. - tyle w okresie wakacyjnym tego roku wyniosła szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce, czyli nie zmieniła się ona w ubiegłym miesiącu w porównaniu do lipca. Z końcem wakacji dokładnie 866,7 tys. osób pozostawało pracy w skali ogólnokrajowej. A jak sytuacja wygląda w powiecie bełchatowskim?

Mamy bardzo dobrą sytuację na rynku pracy. Bezrobocie jest rekordowo niskie i wynosi 5,2%. Szacujemy, że do końca roku utrzyma się na tak niskim poziomie - informuje Bożena Borys-Szopa, szefowa resortu pracy.

Jak wynika z poniższego wykresu, stopa bezrobocia w województwie łódzkim jest wyższa od średniej krajowej i wynosi 5,5%. Najwyższy wskaźnik należy do województwa warmińsko-mazurskiego (8,7%), a najniższy do województwa wielkopolskiego (2,8%).

Wydarzenia

A jak bezrobocie kształtuje się w powiecie bełchatowskim? W Powiatowym Urzędzie Pracy nie udostępniono jeszcze do wiadomości publicznej statystyk za miniony miesiąc. Dysponujemy jedynie zestawieniem z lipca, natomiast jeśli założyć, że nasz region utrzyma trend ogólnopolski, to dane z obu wakacyjnych miesięcy będą bardzo zbliżone.

Na koniec lipca bieżącego roku w ewidencji Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie figurowało 2 720 osób bezrobotnych, w tym 1 768 to kobiety. Było to o 77 osób mniej w stosunku do czerwca bieżącego roku (2 988 osób, w tym 1 878 kobiet). Wśród ogółu osób bezrobotnych 65% stanowiły kobiety, natomiast 17,4% bezrobotnych posiadało prawo do zasiłku.

Według szacunków, w porównaniu z wakacjami roku poprzedniego stopa bezrobocia w lipcu I sierpniu zmniejszyła o 0,2%.

Należy wiedzieć, że podane statystyki przedstawiają jedynie bezrobocie rejestrowane, czyli obejmują osoby, które zgłosiły się do urzędu pracy i figurują tam jako osoby bezrobotne. Nie obrazują one skali faktycznego bezrobocia. Nie wiemy jak wiele osób pozostaje bez pracy zawodowej, ale nie zgłasza tego faktu do PUP.

komentarze (16)
Dodaj komentarz

Pewnie niedługo wzrośnie o jednego bezrobotnego posła.

Szkoda że nie piszą jaka jest karencja za zwolnienie z pracy, za nie stawienie się w wyznaczonym dniu, za nie podjęcie idiotycznej pracy. Kiedyś 3miesiace teraz 9 lub wyrzucenie. I jest 5%

Ale ciekawy artykuł . Bzdury które nie interesują mnie. Kiedyś za gnoja chciałem żeby UP mi pomógł . Niestety nie ogarneli mi pracy na godnych warunkach i nie przyznali kuroniówki. Jak dla mnie to zbędna instytucja . Przerobić na dom starców bo to przyszłość tego miasta.

Czas najwyższy zlikwidować UP, jest to nikomu nie potrzebna instytucja .

Duzo osob pracuje zagranica wyjechali stad bo tu albo brak pracy albo 1500 za ciezka prace

Bezrobocie niskie a ile trzeba wydac na pensje urzednikow z UP?

Tu zyje sie zle praca jest z1600 tylko w sklepie Co to bedzie dalej miasto sie wyludni mlodziez wyjedzie zostana emeryci

Jak się nie posiada żadnych kwalifikacji zawodowych to niestety praca w sklepie za 1600 proponuje inwestować w siebie i rozwijać kwalifikacje ,a możesz naprawde zarabiać sporo

Ha ha ha -nie posiada żadnych kwalifikacji.Zapamiętaj sobie LiveviL- słonia nauczyli tańczyć a człowiek to nie zwierzę.Najpierw trzeba coś włożyć żeby wyjąć i to daje do myślenia rządzącym. Urząd Pracy robił szkolenia bez zatrudniania - znaczy że sam dla siebie tworzył pracę, szkoleniowiec zgarniał kasę a wyszkolony -na bezrobocie. UP na pohybel.

kiedyś Bełchatów liczył prawie 80-ć tys mieszkańców , dziś niespełna 60-t Może urzędasy zastanowili by się z skad taka zmiana i przyczyna Jaką pracę możne młody wykształcony, po studiach człowiek znaleźć w Bełchatowie ? Jak nie ma pleców to jedynie za ladą W latach 70-ch Bełchatów była dziurą i taka będzie za niedługi czas Nawet emeryci wyjadą i uwagi na opiekę zdrowotną Dla młodych nie ma perspektyw za to władza ma się dobrze Jakie plany inwestycyjne dotyczące pracy ma pani prezydent by zatrzymać młodych - żadne Taka stagnacja trwa od lat Jedynie kościołów przybywa Wiadomo starzy tylko kościół i cmentarz pozostał

Za kilka lat bezrobocie w Bełchatowie będzie zerowe ponieważ mieszkać tu będą sami emeryci

Sanatoria i skansen!

A ilu pracuje w Urzędzie Pracy? Czy nie za dużo w stosunku do ilości bezrobotnych?

Najlepiej mają się osoby z urzędniczej Rasy Panów udających że pracują w biurze pracy.

Praca jest, ale co z jej jakością? Kto zostaje w Bełchatowie? Ludzie, którzy tylko mają plecy w urzędach albo u największego pracodawcy w regionie. Reszta leje na to miasto dziadków. Nic się tutaj nie dzieje, dni Bełchatowa są tak ekscytujące, że z roku na rok ludzie je mają coraz bardziej w miejscu, gdzie nogi łączą się z plecami. Przyjechałem tutaj po studiach i przepracowaniu wielu lat. Czym prędzej wróciłem do studenckiego miasta, bo Bełchatów pod względem zatrudnienia jest tragiczny. Już nie wspominam o niskich kompetencjach znajomków innych znajomków. Dajcie spokój, jak macie gdzieś stabilną pracę to powrót do tego miasta jest nieopłacalny.

Malejące bezrobocie nie jest skutkiem rosnącego zapotrzebowania na pracowników tylko ich emigracją. Ten kraj się wyludnia anie ludzie zdobywają pracę.

dodaj komentarz
Czytaj także