Rejestracja i logowanie

Gnał ulicą Piłsudskiego i prawie rozjechał policjanta! Pościg zakończył się w szczerym polu

Wydarzenia 02-07-2020 Autor: Greg Foto: KPP w Bełchatowie
14
Gnał ulicą Piłsudskiego i prawie rozjechał policjanta! Pościg zakończył się w szczerym polu

38-latek pędził fordem przez ulicę Piłsudskiego aż 115 km/h. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli, a z relacji policji wynika, że niemalże rozjechał funkcjonariusza drogówki, który próbował zatrzymać mężczyznę. Policja ruszyła w pościg za piratem drogowym, który chwilę później wysiadł z auta i uciekał pieszo przez pola. Ostatecznie został zatrzymany. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 30 czerwca tuż po godzinie 23 na ulicy Piłsudskiego w Bełchatowie. Patrol drogówki, który kontrolował prędkość przejeżdżającym samochodom, w pewnym momencie namierzył forda jadącego 115 km/h w miejscu gdzie ograniczenie wynosiło 60 km/h.

- Funkcjonariusz dał piratowi drogowemu sygnał do zatrzymania. Jednak kierowca nie zwalniając pędził wprost na policjanta, który musiał odskoczyć unikając potrącenia. Mundurowi natychmiast ruszyli w pościg. Pirat drogowy nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe obligujące go do zatrzymania – informuje Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Kierowca forda uciekał w kierunku Dobrzelowa. Jak relacjonują policjanci, w pewnym momencie porzucił auto i zaczął uciekać pieszo na pobliskie pola. Po chwili był już w rękach stróżów prawa. Okazało się, że za kółkiem forda siedział 38-latek znany policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem.

- Kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości i łamiąc zakaz kierowania pojazdami. Agresywny 38-latek w czasie interwencji znieważał policjantów i groził im pozbawieniem życia. Takim zachowaniem naraził się na dodatkową odpowiedzialność karną – mówi Iwona Kaszewska.

Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał długą listę zarzutów. Odpowie za kierowanie pod wpływem alkoholu, bez uprawnień i na zakazie prowadzenia pojazdów, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, czynną napaść na funkcjonariusza policji, groźby karalne i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

komentarze (14)
Dodaj komentarz

Buahahaha 115????? Kiedyś Czapliniecką jeszcze jak Włókniarzy była podporządkowaną i kończyła się na Czaplinieckiej to przez całą Czapliniecką jechało się 140-150 km/h. A teraz wielkie halo o 115 km km/h. Na jednokierunkowej się kapcie paliło, na Lipowej milicja pomagała mi wyciągać auto z rowu jak na**** wpadłem do rowu. Co drugi tak jeździł. A teraz ciumciok pojechał 115 km/h i 10 lat pierdla mu grozi???!!! Ja prdle co za kraj.

Bełchatowska policja potrafi tylko przesladowac ludzi, wydzwaniac do Kobiet w zwiazku, ale te lamusy tego nie rozumieja. Te łachudry nadaja sie tylko do sprawdzania czy samochod zaparkowany jest odpowiednio blisko kraweznika.

Moze zamiast lapac patoli to usypiac

Trzeba nowe areszty postawić bo przestępców jest jeszcze mnóstwo na wolności.

Wystarczy by policja ustawiła się po godz 22 gdzieś na Czyżewskiego, Piłsudskiego, Czplineckiej.... tam wtedy są istne wyścigi gwarantuję że co 2 kierowca straci prawko, Myslę żw Policja to czyta do roboty

Mazury, nie ma znaczenia o której, cały dzień jest to samo.

Taaa Bełchatowska policja z całą pewnością coś zrobi mhmmm.... Prędzej się dop....lą do normalnego obywatela niż zrobią z czymś porządek. A po 22 to pora snu więc nie ma co liczyć, że oni jakiekolwiek nawet patrole na miasto wyślą.

Lipowa do ronda!

Dopacze robią robotę....

Jaka ładna 53 latka

Zna ktos tego bandyte ?

10 lat za jazdę po pijanemu? To już lepiej w tym kraju być pedofilem, lżej każą, a jeszcze ulaskawią.

Który taki mondrala ???

Dzban do kwadratu ha ha

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także