Rejestracja i logowanie

''Dekarbonizacja to herezja'', czyli historia przewrotnej miłości rządu do bełchatowskich górników

Wydarzenia 27-09-2020 Autor: Greg Foto: kancelaria prezydenta / Jakub Szymczuk
130
''Dekarbonizacja to herezja'', czyli historia przewrotnej miłości rządu do bełchatowskich górników

Najnowsze rządowe działania w sprawie górnictwa nie pozostawiają wątpliwości. Planowana jest systematyczna likwidacja energetyki opartej na węglu. Wśród górników i energetyków z Bełchatowa coraz głośniej słychać o strajku, bo ci wprost mówią, że to będzie oznaczało likwidację tysięcy miejsc pracy. Wielu jest zaskoczonych nagłą zmianą kursu rządu, bo przez ostatnie 5 lat wizyty polityków PiS w Bełchatowie były… festiwalem obietnic i nieustannej miłości do górników. Przypominamy zapewnienia i deklaracje rządzących, jakie składali w Bełchatowie.

Wśród górników i energetyków wrze. Wszystko przez ostatnie rządowe zapowiedzi odejścia od produkcji energii z węgla. Najnowszy projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku zakłada, że przy wysokich opłatach za emisję CO2, udział energetyki węglowej w miksie energetycznym za 20 lat wyniesie zaledwie 11 proc. Prezes PGE zadeklarował ostatnio, że spółka w 2050 roku zamierza w 100 proc. produkować prąd z „zielonej energii”. W praktyce zwiastuje to likwidację kopalń i tysięcy miejsc pracy. Takie zapowiedzi rządzących wywołały także niemałe poruszenie wśród bełchatowskich górników i energetyków. Oznacza to bowiem, rychły koniec kompleksu energetycznego w Bełchatowie – przynajmniej takiego, jaki znaliśmy dotychczas, bo PGE zapowiada inwestycje w OZE oraz budowę w elektrowni instalacji spalania odpadów. Węgiel z nowej odkrywki w Złoczewie, który miał zasilić bloki energetyczne w Bełchatowie, wydaje się dziś coraz mniej realnym marzeniem.

Złość wśród górników i energetyków z Bełchatowa jest tym większa, że przez ostatnie pięć lat politycy PiS, ministrowie, a nawet prezydent – Andrzej Duda, prześcigali się w deklaracjach i zapewnieniach, jak ważne dla kraju są kopalnia i elektrownia z Bełchatowa, o którym mówili jako o paliwowo-energetycznej stolicy kraju.

Prezydent RP Andrzej Duda, gdy odwiedził górników w Bełchatowie podczas uroczystości barbórkowych w 2015 roku, zapewniał, że nie sposób "wyobrazić sobie funkcjonowania kraju bez bełchatowskich zakładów". Górnikom szczególnie w pamięci zapadły słowa na temat planów ewentualnego odejścia od węgla.

- Jeżeli jakieś państwo posiada 90 proc europejskich zasobów węgla, a system energetyczny tego kraju opiera się w zdecydowanej części na węglu, to mówienie w tym państwie o dekarbonizacji jest herezją i jest antypaństwowe. Jeżeli możemy mówić o dekarbonizacji z punktu widzenia naszych interesów, to tylko w znaczeniu ograniczania emisji dwutlenku węgla, a nie ograniczania wydobycia węgla – tak przemawiał do górników prezydent Duda w 2015 roku.

Barwnej retoryki wojennej w opisywaniu roli bełchatowskiego zagłębia używał ówczesny Minister Obrony Narodowej – Antoni Macierewicz. Podczas spotkania z górnikami w 2017 roku wyrażał nadzieję, że Polska będzie bezpieczna, jako państwo „mające własne zasoby energetyczne, które nie będzie zależne od nikogo innego, bo ma górników, którzy ciężko pracują, aby Polacy mogli czuć się bezpiecznie i polski przemysł mógł się skutecznie rozwijać”.

- Jesteście szańcem obronnym polskiego bezpieczeństwa energetycznego i tak na to trzeba patrzeć. To wszystko jest w rękach górników i prezesów, tej wielkiej górniczej rodziny, która razem tworzy siłę dającą Polsce bezpieczeństwo – mówił Antoni Macierewicz podczas uroczystości barbórkowych.

Wiele mówiło się o Złoczewie, który miał „przedłużyć życie” bełchatowskiej elektrowni. Jeszcze dwa lata temu ówczesny wiceminister energii – Grzegorz Tobiszowski, podczas wizyty na Kongresie Górniczym w Bełchatowie zapowiadał, że w przypadku nowej odkrywki „obecnie nie pytamy o to, czy Złoczew będzie, ale kiedy”.

- Mamy powrót, słuszny i należny, surowca węgla brunatnego do polskiej gospodarki. Trzy lata temu w miksie energetycznym nie przewidywano przyszłości dla węgla brunatnego w polskiej przestrzeni energetycznej. Kończy się rok 2030 i właściwie mogliśmy mówić o schyłkowości tej branży. Dziś możemy mówić, że ostatnie dwa lata dobrze zostały przepracowane, bo mamy założenia co do tego, jak ten sektor ma się rozwijać - powiedział Grzegorz Tobiszowski.

Wyraził wówczas nadzieję, że koncesja dla Złoczewa będzie prezentem dla górników na Barbórkę. Minęły dwa lata od tej deklaracji, a koncesji dla Złoczewa jak nie było, tak nie ma... Ostatnie lata do także działania lokalnych parlamentarzystów, którzy starali się lobbować na rzecz Złoczewa. Najpierw poseł PiS Dariusz Kubiak powołał parlamentarny zespół ds. inwestycji i budowy odkrywki Złoczew, w którym znalazł się ówczesny minister obrony – Antoni Macierewicz. Poseł Kubiak podkreślał wówczas, że zespół powstał po to, aby „pokazać ministerstwu wszystkie atuty tej inwestycji i jej strategiczne znaczenie”. Zespół za wiele nie wskórał… bo sprawa koncesji dla Złoczewa nie ruszyła do przodu, a także sam rząd przełomowych decyzji w tej sprawie nie podjął. W ślady posła Kubiaka, gdy ten nie został wybrany do ław poselskich na kolejną kadencję, postanowiła pójść poseł Małgorzata Janowska (PiS) z Bełchatowa. I też w styczniu tego roku powołała zespół w sprawie Złoczewa, który dotychczas spotkał się… tylko raz.

Dziś z obietnic i deklaracji polityków partii rządzącej niewiele zostało. Górnicy i energetycy z Bełchatowa szykują się do strajku, a już 2 października zamierzają protestować pod siedzibą PiS przy ulicy Nowogrodzkiej. 

komentarze (130)
Dodaj komentarz

Mize przy okazji piątkowego wyjazdu zahaczyć o Krakowskie Przedmieście??? Tyljo przed śniadaniem... Bo wtedy Duda bule z oasztetową rzuci i może jeszcze ogóra do tego.

Co się dzieje? Dlaczego są usuwane komentarze?

KRYSTYNIE Z GAZOWNI się nie podobają!!!

Bo minusowanie komentarzy już nie wystarcza emoji Taki jest ten portal. Prawda całą dobę emoji

Po latach głosowania na postkomustów (tak, tak, tak głosował Bełchatów) zwolennicy postkomunistów rozkochali się w katociemnocie. Zawsze wybieramy najciemniejsze z tego co jest do wyboru. Co będzie kolejne? Na pewno coś strasznego.

A jak tam to biuro kadr w Sulmierzycach działa, jak idzie?

Aż się boję tych związkowych protestów. Daro tak walczył o Złoczew, że go z PGE wywalili.

Nikt kto jest za Bełchatowem, nie może się ostać.

Pani Prezes gonić tych co doją niezapracowana kasę, przyjrzeć się tym od Pieluchy. Jak to jest że człowiek od inwestycji i majątku w KWB, od niby Złoczewa zarabia jak dyrektor. A spaloną hale na Piaskach wyjaśnił?

Lysek jest chroniony. Nikt go nie ruszy. Będzie do końca

Wiadomo, jeździ z karma do kota w Pajęcznie.

Darek. To Ty podpaliłeś ta halę?

Jesteś blisko, prawie trafiłeś.

Gdy rządziło PO z przystawkami, górnicy byli nękani.Gdy nastał PIS,byli holubieni.Co by PIS nie robił,górniczy okręg,zawsze głosował na przeciwników.Moze teraz zrozumieli, że nic to nie daje.

Adaś organizuje manifestację na Nowogrodzkiej. Koleżanki, Pielucha i Janowska, też jadą bronić miejsc pracy?

A szwagro gdzie?

Pieluchy to nie będzie, ona nie z tych co by mogli pomóc. Jakby zaszkodzić to pierwsza. Ja to wiem. Adasia wykorzystują do robienia dymu, bo jej nieudaczników wywalają.

Uwielbiam tłumaczenie baronów inteligencji zwolenników PiS że rozwalanie polskiego przemysłu górniczego to Unii wina a nie rządu. Jakoś nikt się Unią nie przejmował i ich zdaniem, gdy z wymiaru sprawiedliwości zrobili sobie prywatną PiSowską karykaturę, a z publicznej telewizji stworzyli ministerstwo dezinformacji i propagandy. Wykręcać się Unią jest fajnie, kiedy po cichu realizuje się interesy Niemiec, które otwierają nowe odkrywki węgla brunatnego i elektrownie węglowe, czy Francji, która po latach znów wprowadza energię z węgla do miksu energetycznego. Ale ubogie umysłowo maszynki do głosowania nadal wierzą w legendy jak to źli ludzie oddawali nas Niemcom a potem przyszedł Jarosław i nas uratował.

A o naszych Europosłach którzy lobbują na niekorzyść ojczyzny zapomniałeś i jeszcze wymyślasz legendy wybielając Totalnych .To jest kij w mrowisko i propaganda właśnie ubogiej umysłowo maszynki ,która bije pianę bezsensu.

Możesz mi powiedzieć co Twój komentarz wnosi merytorycznego do dyskusji, poza znanym i wyświechtanym argumentem że: PiS może kraść i oszukiwać, bo PO też tak robiło? To Wasz jedyny argument od 5 lat, kiedy poniekąd słusznie odsunięto PO od władzy. Argument kompletnie bez sensu, jednak jedyny który jesteście w stanie wymyślić.

Proszę nie mydlić oczu i nie wciskać bogoojczyźnianych haseł. Brak umiejętności zarządzania spowodował obecną sytuację. I kto to kiedyś powiedział, że "ciemny naród wszystko kupi" i TKM?

Wujek dopal jointa i daj na luz . Jutro w pracy coś wytłumacz tym nad tobą.

Zupełnie nieświadomie coś mądrego napisałeś. To prawda że jedyne w czym twoi idole są naprawdę dobrzy to upychanie swoich partyjno-rodzinnych speców w każdą dziurę państwowych spółek. Na ich wybitnych umiejętnościach jeszcze się nikt wcześniej nie poznał.

Jutro flaszka i tak będzie. Ale majster będzie zdenerwowany że takie rzeczy piszą o nas.

KWB już zaorane. Co byście nie powiedzieli, nie zrobili... nic nie da. Usłyszycie to co chcecie usłyszeć tylko po to by powstrzymać strajki, przestoje, napięcia itd... a Wy jak zwykle powiecie że macie to ustalone i coś wywalczyliście. Niestety. Powiedzą, podpiszą co innego zrobią. Będziecie czekać na zamknięcie w 2040 a zamkną wam za niecałe 10 po cichu z nienacka. Nawet się nie zorientujecie jak .d...zaboli

Przecież przed wyborami was kupili za 1000zl a teraz was wyr........ bez mydła

Każdy kto ma jaja jutro rano powinien pójść do związków i wypisać się bo oni i tak nam nie pomogą a składek pilnują.

Wreszcie panowie i panie z księstwa PGE zobaczą co to znaczy praca na strefie przy produkcji i robota w prywatnych firmach. Koniec z przegietym socjalem i piciem kawki

niestety nie każdy w pge dobrze zarabia. Zarabiają to prezesi, dyrektorzy i przy****sy donosiciele lizusy. Wykfalifikowani ludzie ciężko pracujący mają 3 na rękę. Na szczęście taki pracownik znajdzie potem pracę i będzie w stanie ją wykonywać a reszta.... cóż...

Czy dyrektor kopalni wyjaśnił już sprawę spalonej hali na Piaskach z syfem olejowym, wie ktoś?

Ziomek to trzeba normalnie zgłosić na p..... I wtedy będzie śledztwo. Na tym portalu tylko osoby hejtujace mają procesy.

Racja jest NIK itp. itd . Przecież i tak nikt tych komentarzy nie czyta.

Ja głosowałem na PiS i będę zawsze na nich głosował . I ludzie wiedzą ile dla Polski jest zrobione za rządów PiS. Nigdy nie dać się omotać bandzie peowcow bo to mafia pod przykrywką Amber Gold . Elektrownie by sprzedali już dawno ,gdyby tylko byli jeszcze jedną kadencję.

A teraz sprzedadzą ja ci którzy tak jej bronili czyli twoi ukochany pisiory w podziękowaniu

trzeba byc ciezko chorym na umysle zeby wierzyc pisowi Juz kilka lat temu pisalem ze pis gra na czas przysyłając zawodowych kłamców Tylko strajk i to juz Kiedys kopalnia strajkowała w zimę dali tyle węgla zeby kotły nie wygasły i efekt był

WOW Kopalnie zamykają ? 

Taki hint dla związkowców. Może nie skupiajcie się na walce o miejsca pracy (bo każdy ma to gdzieś, a wręcz ma nakladzione do głowy że do górnictwa będzie doplacal), a na niezależności energetycznej tego kraju. Bo nadal nikt nie ma pomysłu czym węgiel zastąpić I może skończyć się tak że za 10 lat bedziemy calkowicie zalezni od importowanego paliwa i jego cen.

Bezpieczeństwo energetyczne to powinien być priorytet każdego kraju, bez jakiejkolwiek możliwości ingerencji z zewnątrz. Tym czasem banda oszołomow z przyklaskiem UE dyktuje warunki. Ha! Nawet USA i Chinom próbuje sie cos narzucać , poziomu UE, ale tamci mogą co najwyżej pokazać Angeli środkowy palec.

Bezpieczeństwo energetyczne kraju to miraż w dzisiejszej rzeczywistości.Co z tego że jesteś zabezpieczony węglem którego mamy multum jak i tak płacimy za energię najwięcej w Europie.Nie mamy ropy a samochody jeżdżą.Największą tragedią jest upadek regionu i brak miejsc pracy a nie bezpieczeństwo energetyczne.Jak wszystko zniszczą to energia nie będzie potrzebna w takiej ilości

Jutro poniedziałek Pani Prezes, gonić nieudaczników, darmozjadów, złośliwcow i donosicieli. Szczególnie tych od Pieluchy.

Głosowali na PiS i wielkie zdziwienie, że ich wydymali. Przed wyborami to oni Wam wszystko obiecają bo do kolejnych wyborów zapomnicie i znowu dacie się nabrać. To smutny obraz polskiego społeczeństwa, które sprzedało się za trochę ponad 100 euro miesięcznie. Kraj czeka katastrofa gospodarcza, ale pamiętajcie, że władza zawsze się wyżywi. Tymczasem dalej wierzcie w PiS i oczekujcie chleba po 10zł.

Wydymali to Peowcy a PiS naprawia bałagan a to że jesteśmy w UE i takie są zasady to do Tuska bij przecież jest blisko pani makreli i napuszcza ich na Polskę. Tacy fachowcy z pge to znajdą pracę czy tu czy tam i nie płacz już tylko przyjmij na klatę i żyj

Tuska nie ma już 6 lat w polityce polskiej. PO nie ma już 5-ty rok. PIS miał 4 lata w pierwszej kadencji na naprawę tego co według nich to PO popsuło ,teraz mają drugą kadencje i to nie ten czas zeby jak dzieci w piaskownicy wmawiać ,, to nie my ,to oni" Teraz to już idzie na ich konto.

Głosowali na PIS i słusznie ,nie można dopuścić żadnego indolenta do głosu."Ogon nie może merdać psem" jak to znamy z autopsji rządów PO i PSL.

Oczywiście Beatko masz rację. Wydoili dojną krowę i teraz płacz że to PiS.

Czy Ty aby na pewno nie jesteś starsza od tej pani co pokonała UE 1-27?

Właściwe to jest mi to obojętne. Mamy ponad 8 tysięcy dochodu miesięcznie a jeszcze dali 500+ i nie tylko na dwoje dzieci. Żyć nie umierać.

Także zapraszamy w system do bewy w akordzie za 2500 zł ! :-)

2500 zł netto? To i tak dobrze. W prywatnej firmie 2100 zł netto.

PISiory Was wydymali, zaglosowaliscie tak jak trzeba, obiecali Wam wszystko, a teraz zrobią to co muszą. I jeszcze będą Wam mówić że walczą itd. a Wy będziecie wierzyć i głosować aż do końca.

Oczywiście musimy porządkować świat i odchodzić od ciężkich surowców ale jest jedno ale, świat jest technologicznie i technicznie bardzo rozwinięty i nie da rady w tym momencie zastąpić energię węglowej mamy przykład we Francji gdzie są zmuszeni do uruchomienia kopalń i elektrowni na węgiel. Zacznijmy od zlikwidowania plastików i wprowadzenia szkła i sadźmy lasy i szanujmy go!

To jest polityka . Jesteśmy bogaci, przykrecajmy śrubę tym biedniejszym co by na nogi nie staneli. Eko to nośny pretekst. Mówienie że nie ma technologii w tej chwili żeby odejść od węgla jest bardzo niepopularne I nawet jak się taki glos rozsądku pojawi z ust jakiegos autorytetu w tej dziedzinie to zaraz jest najazd ekoterrorystow. Przytupywanie nogą 2030! Bo tak!

Trzeba pokazać światu dobry kierunek w przyszłość i odchodzić od paliw kopalnych. A praca się znajdzie . Nie ta to inna ważne aby zdrowie było , czego życzę wam i panu prezydentowi

Nam się wszystko należy!Kiedy Złoczew?

Super że zlikwidują w końcu tą KWB i to PGE Bełchatów. Niech w końcu Bełchatowiokum naleje się trochę wody do ****. BRAVO jak dla mnie to już jutro mogli by zamknąć tą KWB i to PGE.

Nic tak nie cieszy Polaka jak krzywda innego pamiętaj że karma wraca moze kiedyś i twój zakład pracy zlikwidują i jak się będziesz czuł??chyba że jesteś nierobem pobierajacym500+ i wszystko ci jedno bo i tak dostaniesz

Jaka krzywda ? To ty nie wiesz co robisz i za ile ? Wszystko przed tobą , zaraz się dowiesz

Jaki mój zakład pracy. Co ty bredzisz? Każdy pracuje gdzie chce.

Prawdziwy Polak że wsi oczywiście.

Prawdziwy Polak z Ciebie

"- Niemcy mają 40 proc. energii z węgla, do tego atom i gaz – co daje w sumie 60 proc. energetyki podstawowej i dlatego mogą „bawić się” w OZE. Ale już sami obywatele w Niemczech mają powoli dość dokładania do zielonej energii ponad 25 mld euro rocznie. Według różnych danych w okresie niemieckiej Energiewende wydano 500 mld euro na energetykę odnawialną. Efekt? Redukcja emisji bliska zeru i 50 proc. wzrost kosztów energii – wylicza prof. Zbigniew Kasztelewicz."

P. Jakich głupot Ty się naczytałeś/aś ? Sięgnij po aktualne dane i zobacz co się dzieje z węglem w Niemczech. A przy okazji zorientuj się gdzie jest teraz prof. Kasztelewicz i co robi.

Ten senior już dawno powinien być na emeryturze ale przyszedł do PGE po grubą kasę żeby ciągle opowiadać to samo.Nikt rozsądny już tego nie słucha

Co robi??? Chyba nie jest mu Bełchatów obojętny. Tyle lat współpracy.

Niemcy sa bogaci i stać ich na dopłaty do oze,Polska jest jednym z najbiedniejszch krajów UE to niestety spadek po komunizmie gdy musieliśmy pracować na potęge ZSRR,moim zdaniem unia tego nie rozumie i te 10 czy 20 lat ktore daje takim krajom jak Polska ,Wegry czy Rumunia żeby się dostosowały do zachodu to parodia jakaś,powinni nam pomóc wyjść z tej biedy a nie tylko żądać i żadać niemożliwego.

kto wierzy związkowcom jest naiwny,nie bede tłumaczył bo to zbędne,kto ma troche oleju w głowie to wie o co chodzi

daj już spokój z tym gościem 20 razy to powtarzasz wszyscy to znają na pamięć

NIK powinien już wejść żeby zdążyć rozliczyć szefów elbestu którzy na 100 baniek zadłużyli . 

Szczytem głupoty tego regionu jest ciągłe wybieranie na posła faceta któremu brak piątej klepki

Mój Prezydent!

Naiwne kopalnioki....

Ale jaja. niemcy zamkna nam KWB i beda sprzedawac swoj prad ze swojego wegla. Beda w naszej Eb palic swoje smieci. Ale wtedy to bedzie eko. A zieloni nie beda protestowac

dom 170 m² o wartości 450 tys. zł dom 200 m² o wartości 450 tys. zł dom letniskowy 170 m² o wartości 200 tys. zł dom 80 m² z pomieszczeniami na działalność o wartości 100 tys. zł mieszkanie 49 m² o wartości 350 tys. zł mieszkanie 38 m² o wartości 100 tys. zł mieszkanie 49 m² o wartości 80 tys. zł mieszkanie 38 m² o wartości 60 tys. zł działka 4200 m² o wartości 150 tys. zł działka 870 m² o wartości 100 tys. zł gosp. rolne 3,5 ha o wartości 150 tys. zł zakład krawiecki z wyposażeniem – 600 tys. zł

W poniedziałek trzeba podziękować prezesom związków. Ładnie nam oczy zamydlili.

Cowi atakuje teraz mamy 2 tyś na dobę a zaraz będzie 10 tyś na dobę buhhhaaa Ale jaja to lepsze jak cyrk buhhhaaa

Słyszałem, że starsza pani kazała pabianickiemu niewykształciuchowi wypłacić większą premię. Nie dość, że w ty miesiącu znowu wyprał jej wszystkie gacie to jeszcze je WYKROCHMALIŁ.

Dzięki 500 plus w Bełchatowie powstanie największa fabryka pampersów, praca w zakładzie lekka trzy zmiany,

PIS wyprowadził z PGE kilkaset milionów złotych kupując za to głosy Suwerena na Śląsku a marionetkowe związki zawodowe ani słowa nie powiedziały a bełchatowski i okoliczny Suweren biegł głosować na Antoniego ,Wiesława i Andrzeja w nagrodę że doją PGE

Brawo Prezydent : Dekarbonizacja jest to metoda zmiękczania wody polegająca na usuwaniu z niej twardości węglanowej w wyniku wytrącania trudno rozpuszczalnych związków wapnia.Pamiętam,że moja babcia do studni wrzucała wapno ,właśnie dla oczyszczenia wody. Dlatego ,żeby Kopalnia mogła dotrwać do wyczerpania swoich zasobów potrzebna jest mądra decyzja władzy . Od samego początku K.W.B. wszyscy wiedzieli ,że zasoby są wymierne i kiedyś się skończą. Wizja bezrobocia jest przygnębiająca ,ale nie tylko górnicy czy energetycy mają ten problem. Był czas,że szeregowy obywatel wegetował po niżej minimum socjalnego ,tylko dlatego że nie był w grupie uprzywilejowanych.Koniec z przywilejami ,wszyscy jesteśmy równi. Dlatego najwyższy czas wyrównać niesprawiedliwe podziały i zainwestować w rozwój przedsiębiorczości.

Idź spać babka ide chlaccc dalej Zyj chwilą buhhhaaa

Mądrość na miarę Lenina

Beatka mądra jest emoji

Ale stara to i ma w doopie co będzie za 20 lat,jak i nasi emeryci,grunt że 13-ta emerytura jest.

No cóż , punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .

3 tysiące ludzi się buja na obiekcie a jak remonty były to ludzie z kraju i innych krajów przyjeżdżali pracować. Teraz jak zapadnie decyzja o niszczeniu nieczynnych bloków to napewno przyjadą najemnicy bo pracownicy nie są od tego. Nie dziwię się że to zamknąć chcą. Co to za interes jak trzeba się schylić to niema nikogo i zarząd musi obcych zatrudniać. Zdecydowanie brak bata.

Na Ciebie chyba .....

Jeszcze niedawno,za rządów PO-PSL, wyborcy obecnej władzy mówili, że gdyby nie PiS to dawno kompleks bełchatowski zostałby sprywatyzowany(czytaj sprzedany). I zawierzyli głosując na dojną zmianę. Brawo.

Tak dla wyjaśnienia to PIS sprywatyzował Bełchatowski kompleks tworząc BOT a później PGE Oni są mistrzami zakłamywania ,nawet swojej własnej przeszłości, i propagandy A Suweren ma amnezję i dzięki temu mogą bez problemu kłamać

Burmistrz Zloczewa chociaż pisał jakieś listy do PGE a tutaj nikt nic nie zrobił. Matys, Czechowska, Janowska, Kubiak to grabarze Bełchatowa.

Dobrze że głosowaliśmy na PiS oni chcą dobrze dla narodu.

..ydowskiego rzecz jasna...

Ha,ha,ha ........

Oklaski dla redakcji za rzeczowy artykuł, pokazujący prawdziwe oblicze i dwulicowość partii rządzącej. Zostaliśmy oszukani. Teraz czekamy na SPRAWIEDLIWĄ transformację. Czekamy na pomysły w jaki sposób chcą zastąpić kilkanaście tysięcy miejsc pracy w regionie. Ma być sprawiedliwie. Miejsce za miejsce...Tym razem ludzie nie dajcie cię uwieść. Strajk, strajk, strajk!!!

A co na to Dycha z Sulmierzyc, tylu ludzi zatrudniła, męża, rodzinkę, i wiele innych?Co na to odpowiednie organy?

to trzyma i romansuje z PiS-em i innymi styropianowym kołkami wywodzącymi się z styropianowej Solidarności, ten budzi się z ręką i gębą w nocniku.

A co na to osłanki z radomsks i pajęczna? Tylu znajomków wpakowałyście do biur o co dalej?

A ta z radomska ciagle się wozi po mefiach typu tvp info o pierdzieli ciągle te same głupoty. Moze powie ilu swoich wsadziła do kopalni i elektrowni i ? Były barbórki combry syopnie idznaki medale i co? I g....

jak cie przycisnie to przyjedziesz do Radomska do pracy bo jest

O ta z Pajęczna to pierwszorzędny fachowiec od górnictwa, szkoda że nic je nie wychodzi, same wtopy, a jaka złośliwa.

Francja 80% elektryczności z atomu plus 15% elektrownie wodne, reszta z OZE, a ostatnio wspomagają się weglowkami. Polska zero atomu, jakieś promile z elektrowni szczytowo pompowych I rezygnujemy z węgla. Hahaha. https://wpolityce.pl/gospodarka/519208-zabraklo-energii-we-francji-uruchomiono-elektrownie-weglowe

I to jest racjonalny głos.

TO NIE RZĄD TYLKO UNIA WYMUSIŁA PEWNE ROZWIĄZANIA. CIESZMY SIĘ ŻE PRZEZ KILKA DEKAD DOJDZIE DO PRZEKWALIFIKOWANIA ENERGETYKI I GÓRNICTWA. W INNYM RAZIE UE ZARZUCI NAS KARAMI I OPŁATAMI ZA CO2. RZEBA TROCHĘ OBIEKTYWIZMU A NIE TYLKO WŁASNYCH KORZYŚCI JAK TO PRÓBUJĄ ROBIĆ ZWIĄZKOWCY W BEŁCHATOWIE. TAKA JEST PRAWDA, ONI WALCZĄ O SWOJĄ SKÓRĘ A NIE O PRACOWNIKA

Jakoś jeśli chodzi o sady to mogli się postawić unii, a jak chodzi o energetykę to nie. Po prostu im to na rękę bo będą mieli olbrzymi budżet do wydania dla swoich i znowu będą zakupy od instruktorów itp...

Obiecywali że będą stać na straży polskiego górnictwa mimo zapędów UE. No ale to było przed wyborami...

Na straży nierentownego wydobycia węgla? Polska Grupa Górnicza nie ma kasy na wrześniowe wypłaty. Kto za to wszystko zapłaci?

Taak,skoro ostatnią kopalnię na Śląsku mają zlikwidować w 2049 to przedostatnia może być zlikwidowana za rok hehe.Umowy trzeba czytać ze zrozumieniem.W mainstreamowych mediach poszedł uspokajający komunikacik a ciemna masa to kupiła...Szkoda benzyny na tą wycieczkę do stolycy...Zwykłe bicie piany,które nic nie da...

DD ma jednak jaja. Odszczekuję poprzednie zarzuty o poprawności politycznej. Byle tak dalej - "tylko prawda jest ciekawa"

To tylko wabik aby komentarzy nałapać. Skończyły się ogłoszenia od władzy lokalnej to i ton wypowiedzi się wyostrza...

Przecież na tym portalu kipi od reklam niepolitycznych. To jest czasem wkurzające - ich ilość, ale przynajmniej wiadomo, że redakcja nie chodzi na pasku polityków, tylko napędza się finansowo zdrowym rynkowym sposobem. Tak powinno to działać wszędzie.

Za 4 lata wygra PO więc spoko odmieni się wszystko pogonią tych z PISU i będzie OK emoji węgiel jest i będziemy nim palić nie martwcie się.. nie wiem co będzie za kilka miesięcy a oni o 2050 roku mówią i to mówią ci co kompletnie o tym pojęcia nie mają.. powiedzcie co mówi dziś człowiek jeden z drugim jak on ciągnie od kadencji do następnej kadencji., a do tego zero jakiej kolwiek odpowiedzialności..

Ruszyła maszyna i już jej nikt nie zatrzyma. PO jak wróci na stołek to jeszcze szybciej się ekologia w regionie pojawi. Przy okazji sprzedadzą to co im PiS odkupił od Francuzów.

Na barbórce Koziołov krzyczał mamy Złoczew i co ? Fakt faktem ze stworek z Piotrkowa , antos i inne gady wydymali chlopakow z Belchatowa bez napastowanie, poprostu pojechali ich na sucho. Za 3 lata miasta nie ma , chyba ze elektryk z RM cos wymysli... niewierze

Wreszcie trochę prawdy, bez myślenia, same fakty. Tak trzymać. Więcej osób będzie was czytało niż nasze miasto.pl

a ktoś jeszcze czyta naszemiasto? emoji

Bardzo dobry artykuł pokazujący zakłamanie PiS-rów. cieszę, sie ze dla redakcji przyszłości Bełchatowa jest ważniejsza od politycznej poprawność, sprzedać sie tu i teraz jest łatwo ale tu nie chodzi o doraźne przywileje a o przyszłość całego regionu.

Panowie do boju!!!

O i takie wiadomości to ja rozumie. Aż miło się czyta.

A Ty powinieneś przy świecy siedzieć i w buszu mieszkać A z pewnością nic bardziej mylnego jeździsz starym dieslem z Niemiec i w domu świateł w H... cały ekolog

Moim zdaniem to niemałą winę za to co się dzieje w regionie ponoszą posłanki i posłowie Stąd. Czy ktoś słyszał żeby któraś z tych osób podniosła temat na forum sejmu, jakaś interpelacja, wniosek, itd. Oni tylko wiedzą jak misiewiczow wpychać i niszczyć to co tu jeszcze jest. Do fachowej roboty, niefachowi ludzie.

obiecanki cacanki itd.nie wierzcie w to że tu będą jakieś inwestycje wzamian.cała kasa pójdzie na Slask który ma większą siłe przebicia.teraz to jedynie przyłączyć się do protestu ślązaków i STRAJK

sami nic nie zdziałamy jesteśmy za słabi i tchórzliwi,nawet nie chcą z nami gadać,Śląsk już się dogadał z rządem ostatnia kopalnia ma oracować do 2049.u nas to bedzie znacznie szybciej

Pzedostatnią zamkną za rok albo dwa, a w ostatniej do roku panskiego 2049,jedynymi pracownikami będą...prezes, dyrektor,sekretarka i kierowca

Szanowni związkowcy, jak się ktoś raz sprzeda to już jest kupiony. Wyście to zrobili wiele razy. Dostaliście wysokie grupy, zatrudniliscie rodziny i znajomych. Teraz życie wystawia wam rachunek. Nic już nie jesteście w stanie zrobić, czas na to minął. W roku 2016, 2017 jeszcze Złoczew był możliwy ale wyście wtedy balowali z Zawadą, Pieluchą itd. Tak jak PiS jesteście grabarzami regionu i tak zostanie zapisane w historii.

dodaj komentarz
Średnio co 2-3 tygodnie sprawy obraźliwych komentarzy są zgłaszane przez poszkodowanych na policję. Większość autorów wpisów zostaje namierzona na podstawie adresów IP i ukarana.
Czytaj także