Rejestracja i logowanie

Czy plany wydzielenia kopalni i elektrowni spowodują protesty, a nawet strajk? Związkowcy zwierają szyki

Wydarzenia 13-06-2020 Autor: Greg Foto: Pixabay/Zdjęcie ilustracyjne
216
Czy plany wydzielenia kopalni i elektrowni spowodują protesty, a nawet strajk? Związkowcy zwierają szyki

Związki zawodowe z kopalni i elektrowni Bełchatów powołują kolejne komitety protestacyjno-strajkowe. Załogi zakładów PGE z coraz większym niepokojem patrzą na zapowiadane plany wydzielenia aktywów węglowych. Związkowcy domagają się spotkania z zarządem PGE. Coraz głośniej wśród pracowników mówi się o proteście, a nawet strajku. 

Organizacje związkowe w bełchatowskiej kopalni i elektrowni mocno zwierają szyki i zapowiadają wspólne działania wobec, coraz głośniej zapowiadanych przez PGE, planów wydzielenia energetyki węglowej. Koncern PGE rozważa wydzielenie ze swoich struktur tzw. aktywa węglowe, bo jak tłumaczy, to ułatwiłoby pozyskanie "tańszego" finansowania na inwestycje w OZE. Niewykluczone, że decyzje w tej sprawie mogą zapaść już w lipcu, o czym pisaliśmy w artykule pt. "Decyzja w sprawie kopalni i elektrowni szybciej niż się spodziewano? Ważny głos z PGE o 'aktywach węglowych''.

 W odpowiedzi na działania spółki w zakładach powołano kolejne komitety protestacyjno-strajkowe. Na taki krok zdecydowało się m.in.  Porozumienie Związków Zawodowych „Miedza” zrzeszające organizacje związkowe z kopalni i elektrowni. Związkowcy podkreślają, że plany restrukturyzacji w PGE zagrażają miejscom pracy. Zażądano zorganizowania spotkania z zarządem PGE w terminie do dnia 22 czerwca. Organizacje chcą rozmów o planowanym wydzieleniu aktywów węglowych i wytwórczych, do których zaliczają się bełchatowska kopalnia i elektrownia. Podkreślają też, że na takie rozwiązanie nie ma zgody związków zawodowych.

- Oczekujemy przedstawienia zaktualizowanej strategii i założeń GK PGE oraz planów rozwoju poszczególnych linii biznesowych (…) oceny stopnia realizacji zawartych umów i porozumień oraz przedstawienia sposobu zabezpieczenia środków na ich realizację – napisali związkowcy z Porozumienia Związków Zawodowych „Miedza”.

Jednocześnie zaznaczają, że brak reakcji ze strony PGE oznaczać będzie, że większościowy właściciel oraz Zarząd PGE Polska Grupa Energetyczna zamierzają „dokonać zmian organizacyjnych z naruszeniem dialogu społecznego”.

Komitet Protestacyjno-Strajkowy powołała również Federacja Związków Zawodowych GK Polskiej Grupy Energetycznej. Powód? Podobnie, jak w przypadku „Miedzy” - polityka energetyczna kreowana przez zarządy PGE i PGE GiEK, a także „pozorowany dialog społeczny”.

- Wnosimy również ostatni raz o przywrócenie lub zatrudnienie wszystkich pracowników, z którymi rozwiązano umowy o pracę z naruszeniem zasad dialogu społecznego, a także z brakiem poszanowania praw pracowniczych i związkowych w oddziałach spółki. Kwesta zwolnień, a raczej wyrzucania pracowników na bruk, traktujemy jako priorytetową i nie omieszkamy upominać się o nich we wszelkiego rodzaju akcjach protestacyjnych w różnych lokalizacjach i terminach – poinformowała Federacja Związków Zawodowych PGE.

Spotkania z zarządem PGE do 22 czerwca domaga się również Komitet Koordynacyjno-Protestacyjny GK PGE, w skład którego wchodzą związki zawodowe zrzeszone m.in..w Społecznej Radzie Konsultacyjnej Branży Węgla Brunatnego, Wytwarzania, a także Komitecie Obrony Dystrybucji i Obrotu oraz reprezentacji elektrociepłowni i związkowców z energii odnawialnej. Postulaty i żądania są takie same, jak w przypadku „Miedzy”.

Wszystkie organizacje podkreślają, że brak reakcji ze strony PGE oznaczał będzie tylko jedno – zmiany organizacyjne i właścicielskie spółka będzie chciała przeprowadzić bez dialogu społecznego. Związkowcy zaznaczają, że wówczas podejmą „stosowne działania z uwzględnieniem procedury przewidzianej w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych”. Co to oznacza? Ustawa oczywiście daje możliwość mediacji i rozmów, ale także strajku pracowników. Czy związkowcy są gotowi na taki krok? Organizacje z kopalni i elektrowni deklarują współdziałanie w obronie praw pracowników i bełchatowskiego zagłębia. Co z tego wyniknie? Z pewnością najbliższe miesiące przyniosą odpowiedzi na wiele pytań, które dziś stawiają sobie górnicy i energetycy z Bełchatowa. 

 

komentarze (216)
Dodaj komentarz

Po to by Was pracownicy skutecznie uciszyć ....i się udało a teraz wielkie HALO!!!!

Po co był budowany nowy blok energetyczny ? Przecież elektrownia atomowa z przyczyn technicznych u nas nie może być. Złoczewa już nie ma . To co elektrownia będzie pewnie nowym muzeum.

Czy ma ktoś suchy chleb dla konia?

A przecież w wyborach cały Bełchatów głosował na PiS nazwano was miastem pisowskim więc macie czego chcieliście

Podziękujcie swoim obrawcom spod znaku plusa i pisu. wysockie, kubiaki, janowskie, matyskiewicze i inni są temu winni, że to miasto będzie za 10 lat dnem i dziurą. Nie zapominajcie o pieskach potulnych którzy przypadkiem się do pge dostają po zostaniu radnym z ramienia pis.

To jest juz koniec

Wkoncu się kaples

Dzisiaj Pezes PGE powiedział ze energia z wegla jest schylkowa. Zapomnijcie o Zloczewie.

Tylko głupki co głosują na PiS wierzą w Złoczew. Rzeczywistość jest inna.

Ja wierzę w Boga a to jest dobro będąc koło zła.

Janowska, Milczanowska, Pielucha, Kubiak oszukiwali was na spotkaniach, zespołach parlamentarnych aby mieć spokój i doić kasę. Zrozumieliscie już.

Szykuj kasę na podwyżki cen energii i to duże...

Co się tak spinacie? Oni rozmawiają z Solidarnością a resztę mają w d.. ie . Solidarność jest dogadana na swoje sprawki i biznesy a ludzi mają gdzieś. Traktują wszystkich innych jak ciało obce do wycięcia ale Solidarność powiozą na końcu.

Gonić to dziadostwo PiSuarskie

ADAŚ, powinieneś na zwałach się łopatką sam zakopać ze wstydu. Kiedyś kandydat SLD a później pierwszy przyjaciel kłamczuchy i pierduchy, byle tylko pare interesów zrobić. teraz znów do lewicy się przyklejasz i na Andrzeja plujesz. "Kameleon to zwierz, który lubi często zmieniać skóry i już myśli, że to nie on a to ten sam kameleon."

Adaś pseudo rodzina zatrudniona. I prawie szwagry tez

Związki to na kopach za brame, może wtedy zaczeli by coś robić, a tak siedzą u prezesa w kieszeni w eleganckich biurach, dostają dobry hajs i śmieją się z wszysktich

Jak mają frajerów co płacą składki to żyją w luksusie. Dobry i solidny pracownik nie potrzebuje związków. Przepracowałem 40 lat w KWB i nigdy nie byłem w związkach.

Ile taki przewodniczący związku może dostawać na rękę?

Razem z premiami to chyba z 15 ma

Czarni urodzili się czarni, Żydzi urodzili się Żydami tak samo biali, Polacy itd... A homo się STAJESZ, są wyjątki które tylko potwierdzają regułę

To podaj przykłady jakie warunki muszą być spełnione by być homoseksualistą/lesbijką/bi/trans. Wszystko zależy od budowy mozgu i odpowiednich ośrodków w nim umieszczonych. W każdym gatunku wystepuję odsetek osobników homo-. Być może jest to swego rodzaju anomalia ale co twoim zdaniem należy robić? Wpychać takie osoby w wagony bydlęce a następnie do gazu? Oby twoje dziecko okazało się gejem/les

Zgodzę się że to anomalia, oczywiście też człowiek. Może się okazać też palantem czy zwyrolem w sumie jak każdy ale jest to zdecydowana mniejszość i sztucznie tworzyć im warunki jak hetero takie jak prawo do posiadani i wychowywania dzieci to najgłupszy pomysł jaki słyszałem. Jest wiele homo i żyją sobie spokojnie nie uczestniczą w tej propagandzie więc zejdźcie na ziemie.

Homo też się rodzą ale to wynik błędów natury tak jak urodzenia z wadami, chorobami itp.

A ty do których błędów natury należysz???

PIS wygasza górnictwo za pieniądze z Unie Europejskiej- 27mld euro czyli po obecnym kursie ok 120mld zł. Ile za to wybudujemy bloków elektrowni jądrowej... koszt budowy bloku elektrowni jądrowej o mocy 1000MW to ok 15mld zł czyli za pieniądze z EU mamy 8 bloków o łącznej mocy 8000MW. Suma mocy wszystkich elektrowni węglowych w Polsce to 25 951MW + elektrociepłownie 4 584MW (niepełne dane z wikipedia) razem minimum 30 000MW mocy a pieniędzy otrzymamy cztery razy mniej!!!!!!!!!!!!!! Warto dodać że utrzymanie elektrowni jądrowej to olbrzymie koszty związane z odpadami radioaktywnymi licencją bo technologi nie mamy i serwisem zewnętrznym!!!! Co ten PiS odpierd@l@ totalna opozycja to się z takimi planami nie kryje ale po obecnym rządzie się tego nie spodziewałem. Czyli zadłużymy się na wieki albo prąd od Niemca...

Zobaczcie do czego doprowadzili lewackie pisiory i ich kolaboranci. Łapówka goni łapówkę, aby tylko utrzymać koryto.

Buhhhaaa ide chlaccc dalej a jutro dzień bimber i będę chlal aż do dna buhhhaaa idę rznac dziwy

Mogę polecić jedna dziewe , z groholic , wywtuowana z napompowanym ryjem hahahaha mamusia nie lepsza hahahaha

Prezydencie pomóż!!! Wiemy, że mało robimy, a dobrze nam płacą, ale my górnicy KWB

Próbowałeś się przyjąć???

"137 proc.o tyle wzrósł import węgla kamiennego w latach 2015–2018. Większość pochodziła z Rosji" Macie swój PiSlam.

Do pracy i pół godziny przerwy. Dziewczyny z Humaxa sie z was śmieją a nocą po papach was leją.

Dawno zrezygnowałem z przywileju pracy w spółce zależnej PGE i nie żałuję, ruszcie głowami prowadzanie za rączkę się skończyło

Poproście o wsparcie Prezydenta po co czekać do Barbórki lizusy

Nic nie zrobicie bo jesteście tchórze, każdy tuli kasę i czeka może akurat mi się uda

Mogę Wam napisać dokąd nas wydzielą.Do Węglokoksu.

Coś związki myślą, ponoć już z ludźmi gadają, 30 lat pracuję w ruchu i pokątnie gadają że ma być coś czego jeszcze nie było. Bo to co się dzieje i głosy o końcu zagłębia... chyba zz chcą zmian na górze.

Na 100% po takich akcjach strajkowych z wstrzymaniem produkcji są zmiany prezesów.

Myślisz, że związki i pracowników stać na takie strajki, wątpię. Wszyscy są zastraszenia i boją się każdy o siebie.

albo sie boja i nic nie robia i pracuje gora 4-5 lat, albo sie nie boja walcza o siebie i pracuja do konca wydobycia.

Podpuszczane związki chcą aby pozostało dziadostwo i patologia, wtedy im się lepiej wiedzie. Duda w regionie wiele traci przez lokalnych posłów i takie związki.

Związki mogą sporo namieszać, na dziale mówi się nawet o strajku ze wstrzymaniem wytwarzania i wyłączeniem bloków, skoro węgiel jest be to niech wiatrakami produkują mądrale. Mówią że 1 dzień przestoju to kolosalne straty a ponoć związki i pracownicy są zdesperowani. Po takiej akcji to każdy prezesina i prezesowa straci stołek, byli już przecież prezesi po kilku miesiącach wywalani i to nie raz. I w chlewiku i w warszawce może być podobnie. Każdy bełchatowianin ma nadzieję że elektrownia będzie dalej działać.

Za tego Mariana byłego dyrektora KWB też trzeba się wziąć. Gość niemota, stanowisko wysokie, kasa wielka, w radach nadzorczych posądzany. Nabil miliony. Za jego promotorke Justynę , Beatę też.

A prezesi rambu od Pieluchy są jeszcze? Bo w Rambie niedługo będzie jak w elbescie po Krzysiu.

https://www.youtube.com/watch?v=jrrmIncND5Q&feature=share Rozsądne, ale za późno związki. O to PiS chodziło. Zrobili z Was niewiarygodnych...ale cel osiągnęli...

Adam, rękę masz w nocniku ale portfel gruby

Syn Szumowskiego 27 lat i 12 milionów na koncie. Macie też tyle?

Jutro czas na kwb, Ella, Lucynka, Daniel..... o i wielu innych... O szwagrze adamowym nie wspomnę....

Marzena, Aneta, Marcin, Mariusz, Marta, Agnieszka, Dariusz, Norbert, Karol, Jarek spakowani?

Wywalić to jeszcze nic, rozliczyć, ukarać za lody.

**** kopalnie i elektrownie zaoracto gówno Ja i nikt z moich znajomych i rodziny nigdy tam nie pracowal i nie zalujemy radziym sobie i poradzimy sobie bez tych 2 zakladwo socjalnych dla nierobów zaorac to w cholere i my ja i moja rodzina przezyjenmmy i **** wam w **** bogacze z pge

Pani Prezes gieksy, jutro kolejny poniedziałek i robić kolejne wywalanie nieudaczników, darmozjadów i nierobów. Winnych rozliczyć, ukarać.

Marian wyluzuj bo ci się żółć ulewa. Gdyby ta nieudacziczka miała robić to napisałeś to musiałaby zwolnić siebie i wszystkich nowoprzyjetuch emoji

Wywalić darmozjadów, obiboków. Wysłać na emeryturę wszystkich co im się należy. Zrobić PDO dla chętnych. Przewietrzyć, wpuścić młodych.

No tak trzeba przyjmować swoich nieudaczników za bajońskie stawki....

Ale PiS grzebie region, z udziałem posłanek Stąd. Pielucha oczywiście na czele.

to ze nie trzymasz mczu i kału nikogo nie interesduje co ty zta pielucha? **** z****? Jestem mieszkancvem geclhatowa od 36 lat i nie iwem o czym ty bredzisz narkomanie z ta pielucha ? 

Niech zewrą pośladki a nie szyki! Pierdo...ne dziady i nieroby! To ciągłe mało, doprowadziło do upadku molocha, kiedy te matoły to zrozumieją!

I gdzie teraz te wszystkie panie z biur będą pracować?

Spokojnie dopracuje do emerytury a tobie w w międzyczasie zgnije wątroba od nadmiaru jadu i żółci.

Są wakaty w Lidlu i Biedronce!!! Nastąpi wreszcie czas równości!

Zamknąć wszystko i postawić duży BURDEL wejście gratis BUHHHAAA

Adam ratunku. Musisz walczyć bo jeszcze szwagra wywalą.

Czy wywalonego Marka Sz. dyrektora departamentu pociąga się do odpowiedzialności za wyrządzone szkody kadrowe w gieksie? Kopalnia odsyłała doświadczonych pracowników na PDO z wysokimi odprawami a oni przyjmowali swoich, bez potrzeby, doświadczenia jak np. swojego zięcia na bardzo wysokie stanowisko w elektrowni, itd,itd.? Co na to Pielucha, poseł RP? Jeździ po Warszawie bronić dziadostwa.

I to jest misja dla piotrkowskiego zgredka !!! Dalej piotrkowski zgredku ruszaj do akcji razem ze swym dzielnym padawanem i ratujcie region. Wydaje mi się, że jeżeli poświecicie choć połowę energii jaką wladowaliscie w rozwieszenie banerów to będzie tu drugie LAS VEGAS.

On jest teraz kolega Marzenki, broni jej. Ha, ha,ha. Niech żyje patologia i dziadostwo.

A ten biznes kadrowy z biurem w Sulmierzycach to jeszcze funkcjonuje?

Zaraz wakacje atmosfera się rozluzni nie ma co się przejmować tym obiektem. Wszystko ma początek i koniec.

Buahahaha bardzo dobrze. Tak sie smiali z GKSu matoly. Kredyty nabrane, za 5 lat wszystko pojdzie o polowe w dol bo nikt tu nie bedzie chcial mieszkac, a trzeba bedzie splacac i dojezdzac do Lodzi do roboty przy lopacie. Buahahaha

Z GKS to się nadal wszyscy śmieją. Żelowana gogusie co kopią piłeczkę tak żeby im się fryzurka nie zepsuła. A kibice ? no cóż najlepiej świadczą o nich głupie napisy którymi o b s r a l i całe miasto.

Jak złapać wandala z GKS ??? Pomaluj ścianę budynku na biała a sam przyjdzie nakazać na niej GKS.

Czytając ostatnie komentarze wyłania się obraz członków PiS jako ludzi pazernych, aroganckich, chciwych, niewiarygodnych. Aż mi się nie chce wierzyć, że można myśleć tylko o sobie. W Bełchatowie wzrosło bezrobocie, przedsiębiorcy nie przedłużają umów o pracę lub zwalniają że względu na kryzys. Żenada jak się czyta o ludziach, którzy teraz znaleźli się przy władzy.

Posłanki Stąd co tak ochoczo nawsadzaly swoich i doją firmy powinny zaprosić Dudę do Bełchatowa na poważne rozmowy o regionie, to ostatnia szansa. Pielucha, Milczanowska, Janowska do roboty.

Ale po co? Pan Prezydent przecież powiedział jak chce ratować gospodarkę, wielkimi inwestycjami. Jak CPK przestanie za 10 lat być wielką łąką to bedziemy mogli tam pracować, to tylko 2 godziny w jedną stronę.

Posłanki same nic nie zdziałają, jak nie dostaną dokumentnego wsparcia od społeczeństwa i związkowców.Trzeba dokumentnie udowodnić wyzysk i wykazać straty,nie znaczy to że nie rentowne plany ,muszą być zrealizowane tylko dlatego, żeby na siłę utrzymać miejsca pracy.

Ale po co? Swoim załatwiły co miały załatwić. Kasa stanowiska itp. itd

"Stara Beata" wie wszystko, to taka bełchatowska encyklopedia !

racja-Cieszę się że mnie tak wysoko cenisz,bo w encyklopedii potężna wiedza ,ale akurat w w/w komentarzu zbędna.

Ci co zwalniali w elektrowni Zawada, Ciapek, Szydełko, Tasarzyk już wypie....leni. Szkód jakie ta ferajna wyrządziła szczególnie dla PiS nie da się nadrobić.

Ty się chyba z c h u j e m na głowy zamieniłeś. Chociaż i tak pewnie żadnej różnicy nie widać. Nikt nikogo wszesniej nie zwalniał. To przecież ta dziunia zwalnia ludzi, chyba jej brakuje na stawki dla nowych hien.

Bo przedtem nie było takich jak oni szkodników, dyskryminatorow i mobingowcow. Naczelny grabarz kadrowy to zaczął. I poległ. Czym kto wojuje od tego ginie.

Jeszcze szkodniczka Marzenka, Anetka, Dawidek i wielu innych nieudaczników od Pieluchy. Posłanka powinna odpowiadać za dewastację firm i grzebanie regionu. Tak by było w normalnym kraju ale nasz należy do innego sortu.

A Ela Lucynka Danielek Radosław?

Ci to pewnie z kopalni?

Trzeba było już z kibicami strajkować ale było tylko wyśmiewane. No to śmiejcie się dalej.

Lepiej zasiłek brać z pośredniaka, niż za kumpla mieć giekaesiaka emoji

Skończyłem chlac bimber całą noc Chlalem Ledwo na plecach leżę Czy są już wyniki kto wygral? Przez to chlanie nie zdążyłem zagłosować Głosuję na Biedronia

Jak na Biedronia to masz szczescie ze na plecach lezysz.

Ja wam nie pomogę bo Odrę remontuje. Nie mój cyrk to pge i nie moje małpy

A jak nepoty z Radomska i Pajęczna nadal na wysokich stołkach?Jak kadrowcy? Jeszcze ci sami nadal?

A Łysek z pokładu Pieluchy jeszcze robi? Sprawy piasku, kredy, spalonej hali z syfem olejowym i inne to już powyjasnial, służby zajęły się sprawami?

Jaki strajk?!.Górnicy z kamiennego chcieli pojechać do W-wy to załatwili im testowanie masowe na koronawirusa i już siedzą na kwarantannach.Tu będzie tak samo.Na bank

Zaproście sobie Adriana i zróbcie z niego honorowego " obywatela jak te głąby z Wielunia.Na Barbórce już był

A gdzie teraz wybitni bełchatowianie, Janowska, Kubiok, Dobkowski, Wysockie i inni zbawcy narodu

Taki strajk w Wawie to może nic nie udać ale już wyłączenie bloków. wstrzymanie wydobycia to straty wielu milionów zł każdego dnia do tego rozruch ponowny też trochę trwa i kosztuje. Idzie lato, gospodarka rusza po koronie prąd jest potrzebny bardzo. Takie wyłączenie narobiło by zamieszania a wiatraki i oze by tego nie pokryły, oj działo by się działo, i pewnie za to poleciały by też stołki na górze. Na pewno by poleciały. Oby do tego nie doszło bo to straty milionowe taki przestuj choć nie takie rzeczy się działy w historii Polski czy świata.

A co z dziurą ozonową? Jeszcze nie dawno mówili, że braknie paliw kopalnych, a teraz co nowego, a cowid19 cimny lud to kupi? Jak nie cowid to może wojna z robotami, które zbudujemy za 1000 lat?

Rząd pięknie dba o interesy państwa . Chociaż pokazali prawdziwe intencję .Sprzedać wszystko bądź zamknąć .Uzależnić nas od innych .Jestem ciekaw ile dostali dla siebie by pogrążyć kraj i pozbywać się własnych surowców naturalnych . Było PO było źle bo robili to samo ale za PiS to już tragedia .Trzeba odsunąć tych starych polityków i układy jeszcze za czasów okrągłego stołu .Żyją z naszych pieniędzy a rujnują kraj

Szefowa sztabu Andrzeja Dudy będzie głosowała na Trzaskowskiego. Skarb. I jakie słodkie. Kilka tygodni u boku pana Andrzeja wystarczyło. Magia zadziałała.

Pytanie za 100 punktów .Czemu Duda nie odwiedzi teraz Bełchatowa by promować swoją kandydaturę .Czy dla tego ,że tyle obiecywał a robi odwrotnie czy nie znajdzie już tu tyłu idiotów co na niego zagłosują .Jak on to mówił robi wszystko dla dobra kraju hahaha normalnie kabaret .Olał Bełchatów bo tu nie ma czego już szukać.Salej wierzycie w dobra zmianę hahaha Ja głosuje na Bossaka bo to jedyny sensowny wybór . Jeżeli wygra kto inny to już będzie po Polsce

Ha, ha. No cóż, wyborcy w Bełchatowie nie są entuzjastycznie nastawieni. Niech jedzie do Pajęczna.

Głosuj na PO i ich kandydata, oto jego program: Budowa portu lotniczego w Polsce niepotrzebna, bo mamy w Berlinie. Mierzei nie będziemy przekopywać bo mamy porty rozładunkowe w Niemczech. 500+ niepotrzebne bo w Niemczech jest kindergeld. Praca w Niemczech jest a w Polsce nie musi, można jechać do Niemiec na szparagi, sprzątać kible, tyrać na zmywaku albo opiekować się emerytami.

Eln, umiesz czytać, gość pisze że głosuje na Bosaka a ty napoprzek.

PiS kłamał kłamie i kłamać będzie to posłanka PiS Angelika Możdżanowska. Mówił o lotnisku w Modlinie a nie Berlinie. Kłamiesz jak każdy w piśmie.

Nie wiem co mówiła ta pani natomiast doskonale pamietam jak Niemiecki kandydat na prezydenta Polski niejaki CZASKOSKI powiedział że centralny port nie jest potrzebny w Polsce bo jeden już jest w BERLINIE emoji

Kłamiesz.

Nigdy więcej PiSu i KO Koniec złodziejstwa

1820: Czarni to nie są ludzie. 1920: Żydzi to nie są ludzie. 2020: LGBT to nie są ludzie. Czasy się zmieniają, metody pozostają te same.

lgbt to taki socjalizm. Nikt tego nie chce a o oni i tak chcą się tym podzielić z całym światem.

Bycie peodalem jak kazdym innym typem to cos normalnego. Ja np jestem zlodziejem. I jesli ktos von tuska wyzywa od zlodzieja ja moge z nim wygrac sprawe i wsadzic go do wiezienia , bo jest zlodziejo-fobem??? I utozsamia mnie z kims z kim nigdy nie chcial bym byc utozsamiony?? Luudzie myslcie!!!

Słowa wyrwane z kontekstu .Samo to ,że pani redaktor rozłączyła rozmówcę i nie dała mu skończyć .Czepianie się niedokończonej rozmowy pokazuje tylko na ustawkę polityczna rozmowy . Widocznie autor komentarza jest tak pusty jak ta redaktorka

Jak się ogląda tylko TVP Korea to się wypisuje takie dyrdymałki. Tam tylko manipulacja i mega propaganda dla tych co nie potrafią samodzielnie myśleć

LGBT to nie są ludzie! podpisuje sie pod tym

Podpisujesz się pod szczuciem, rasizmem, nazizmem i faszyzmem. Tragedia

Peodaly to tacy sami ludzie jak my. Wiec niech sie nie wybijaja na tym. Ja np jestem zlodziejem. I co jak ktos von tuska nazwie zlodziejem to ja moge go pozwac do sadu i wsadzic do wiezienia bo obraza zlodzieji?? Ludzie myslcie!! Powinno byc wolno mowic pedalslowo bez konsekwencji... I NIKT KAMPANI NIE POWINIEN BUDOWAC ZE JEST BI . Nikt nikomu pod koldre nie zaglada...O to loto!! Myslta!!!

co ty szczylu wiesz o nazizmie, faszyzmie? jak was w szkole teraz uczą tylko angielskiego i masturbacji

Jak się ogląda tylko TVP Korea to się wypisuje takie dyrdymałki. Manipulacja i mega propaganda dla tych którzy nie potrafią samodzielnie myśleć.

ty młody i GŁUPI i do tego **** w rurkach i bez skarpetek zapewne

W tym Bełchatowie chodzące porażki, nic dziwnego że tacy do ruiny doprowadzili co się tylko dało, tylko koni żal z Wawrzkowizny.

spadaj pedale do swojej warszawy albo od razu do amsterdamu do burdelu tam twoje miejsce

Bełchatów od lat stawia na senatora z PIS , który bije opozycję na glowę ...co na to nasz reprezentant ? Czyż to nie jest górnik? Nie walczy o swój zakład ? A posłanka Janowska taka ambitna była przed wyborami i nagle co ręce do góry? Ja tego nie rozumiem. Kubiak powinien się cieszyć , że nie wygrał tych wyborów bo to on promował się na Złoczewie... ale Janowska z nim rywalizowała pod tym względem więc pałeczkę przejęła.

Tyle że Kubiak to coś robił. Przynajmniej było go wszedzie widać i jak na akademi się wypowiadał to zawsze za Bełchatowem. Nigdy bał się też podziękować Koziołowi czy innym którzy byli z innej opcjii, a jak wiesz to nie jest takie łatwe, bo zaraz cie politycznie atakuja. Zawsze za to miał nasz pracowników szacunek. Janowska tylko przejeła to co robił Kubiak, nic swojego nie wymyśliła. Kubiak zespół Złoczewa co chwila miał posiedzenia z ministrami energii, związkami i samorządowcami. Janowskiej chyba tylko jedno i to takie które związkowcy nazwali kompromitacją.

No i Pielucha jedzie na Złoczewie, ta to dopiero opowiada bzdury.

Kończy się pewna era dla tego miasta i żadna ale to żadna władza tego nie zmieni. Niestety pomysłu na to miasto nadal brak. Samorządy w tych i poprzednich czasach nie musiały się wysilać, bo dwa cudowne zakłady zawsze ich wyręczały. Niestety, ale biedaków będzie coraz wiecej. Miasto pomników, kościołów, marketów, ławek i starych ludzi , którzy na tych ławkach będą wspominać jak to było za czasów tych dwóch cudownych zakładów. Przeminęło z wiatrem...

chyba ty tak będziesz tęsknic i wspominać i twoja rodzina! Ja i NIKT z mojej rodziny nigdy nie pracował na kopalni ani elektrowni i ŻYJEMY w tym mieście i będziemy żyć bez tęsknoty naprawdę uwierz mi MOZNA!

Mówiłem Ci Adam abyś nie zadawał się z Zawadą, Markiem, Pieluchą czy Marzena bo Cię wykoleguja. To źli ludzie. Teraz zostałeś z ręką w nocniku.

Cóż tam ręka w nocniku, ważne że portfel grubszy.

PiS sprzedaje Polskę .Posiadamy 90% zasobu tytanu gdzie na świecie jest tylko 10% ale rząd woli oddać to amerykaną bo po co nam się bogacić .Nie rozumie polityki tego złodziejskiego rządu .Jeżeli chodzi o kopalnie Bełchatów to tu jest taka sprawa .Unia chce nam dać 67mld byśmy zamknęli ją .Co ciekawe od kilku lat płacimy smieszną opłatę klimatyczną CO2 są to rocznie miliardy .Unia tak naprawdę daje nam nasze pieniądze z tej opłaty . Śmieszne ale prawdziwe .Rząd chce zamknąć kopalnie za nasze???? pieniądze które oddajemy na opłatę klimatyczną .Ta opłata istnieje tylko po to by dobijać biedniejsze kraje a wiadomo kto ją sobie wymyślił .Rozumiecie politykę naszego rządu bo ja nie i to tylko pokazuje jaki mamy i na czym im naprawdę zależy .Koniec PiS i KO bo grają w jedną bramkę i nie dbają o kraj tylko o własne kieszenie

z ciebie znawca jak z koziej itd

Przecież łączą ich te same fundamenty, ta sama ciocia Magdalena, te same cele. Wszystko sprzedać, oddać, zniszczyć, ile się da nakrasc. Szkoda że tak dużo jest ślepych wyborców.

Temat węgla to temat ogólnokrajowy . Rząd sprzedał się unii i gra tak jak oni chcą . Pozamykają kopalnie i uzależnia nas od dostaw z zagranicy .Wtedy nie będziemy mieli wpływu na ceny .Niemiec dalej będzie wydobywał i będzie się śmiał z takiej Polski ,że na taki durny rząd .Samo ograniczenie u nas produkcję cukru tylko po to by swój do nas sprzedawać daje trochę do myślenia .Jako jedyne państwo dajemy się doić i ulegać jakieś śmiesznej unii.Wielka Brytania widziała co się dzieje i wyszła z tego złodziejskiego układu .Miała rację .Nie pozwoliła sobie na jakieś zakazy u siebie .Dalej wierzcie KO i PiS a pracy będziecie szukać poza granicami państwa .Rząd sprzedaje kraj a wy się dochodzicie o kopalniakow .To , że jakiś burak ze słoma paraduje po rynku i gada ile to on nie zarabia nie oznacza że nie pracują tam normalni ludzie.Ceny nie windują kopalniach i tylko idiota tak o tym myśli .Wszędzie teraz są drogie .Jak czytam komentarze w stylu dobrze im tak itd to się zastanawiam jakim trzeba być pajacem by tak pisać .Zazdrość was zżera czy głupota przewyższa .Ja jakoś nie zazdroszczę im bo nie ma czego .Wy się tu o głupoty dochodzicie a kraj powoli sprzedają .PiS wam teraz pokazuje na co go stać i ma was w d.....Sama prezydentura Dudy jest zakłamana.Jak można tak okłamywać rodaków .Jestem ciekaw ile osób jeszcze w to wierzy, że z tym rządem będzie dobrze . Śmiech na sali .Jeden kandydat na prezydenta widzi co się dzieje i nie popiera tego by własne dobra zamykać i sprzedawać kraj za pieniądze unii

Konfederacja najlepszym wyborem .Trzeba walczyć o kraj

Jedyna partia która nie ma korzeni z okrągłego stołu i to wielki plus.

No tak oni maja korzenie bezpośrednio w Rosji

"Wygra " Duda bo ma tak być, tak chcą starsi i mądrzejsi. Jarek dostał zadanie i musi je wykonać. Możliwości ma wiele, po to są miedzy innymi te wszystkie łapówki +. Zrozumcie to póki jest jeszcze czas.

Dadza im ładna kase ktora starczy im oraz ich rodzina i podpusza i nie bedzie zadnych strajkow.

Bardzo dobrze wreszcie hamburgòw ręka sprawiedliwości dosięgnie alleluja!!!@

Jak nas dosiegnie to ciebie bucu z pajeczna napewno

koniec kopalni i wengla tylko eko wiatraki albo atomuwke zrobic

I gitara. Skończy się to kopalniano-elektrowniane eldorado. Skończy się windowanie cen wynajmu i kupna mieszkań bo" belchotowiakow przecież stać " . Parę latek i wielkie torfiorze i energetyki będą mieszkania za sam czynsz wynajmować. Ta dziura powoli zatacza koło i niedługo będzie w punkcie sprzed tego zespołu energetycznego. Tylko że wtedy była chociaż bawelnianka, teraz będą straszyly puste galerie. Pozdro od emigranta

A kadrowy elektrowni to zwolniony czy nie??

Robi uniki, Pielucha każe uciekać im na zwolnienia i mówi że trudny czas minie i będzie jak było. Czyli dalej będzie dziadostwo i patologia, po pisowsku.

Trzeba zamykać co się da bo u Niemca nie ma kto pracować i szparagów znierać

U Niemca to chociaż to te szparagi są,chodz zbierających ni ma,u nas to kopiących masa by się znalazła, tylko kopać już powoli zaczyna nie byc czego. Teraz się związki obudziły, a gdzie były jak pieniądze z elektrowni i kopalni zasilały inne polskie spółki,swoje dostali to cicho siedzieli,teraz są jak widmo bezrobocia do **** zagląda. A Zloczew ...to takie 5 złotych zakopane w ogródku, które by wykopac trza kupić szpadel za 10 zlotych,

PGE nie reaguje nawet na cotygodniowe piątkowe zwolnienia pracowników....

Może niech wszyscy co wypracowali emeryturę niech odejdą na nią i młodym miejsce zwolnią.

Moja sąsiadka lat 62 pracuje w biurze PGE i ma gdzieś młodych. Domagała się zmniejszenia wieku emerytalnego, a teraz mówi że będzie pracować nawet do śmierci bo nic trudnego tam nie robi.

Powiedz to Kaczyńskiemu!

Taa...szczególnie tym z Radomska i Pajęczna...

Ale najpierw niech przekażą wiedzę młodym!

Niech zarządy związków strajkują teraz jak sprzedali wszystkich dla własnych korzyści. Niech szukają głupich, ich pierwszych powinni wywalić.

Może posłanki Stąd podpuszczają Adasia do rozróby, koryto ucieka to trzeba broic. Wyciągnąć na wierzch te wszystkie przyjęcia i inne rzeczy. Winnych ukarać, wywalić, np. dyrektorkę pośredniaka z Sulmierzyc.

Co to za jedna?

Wyjątkowo złośliwa kobieta, sygnalistka pierwszego sortu i bardzo lubi lody. Z naczelnym grabarzem kadrowym tworzyli zespół ale jego juz wywalili, ona powinna być następna.

W ciągu 10 lat Rząd pozbędzie się kłopotliwego zakładu, prznoszącego gospodarce miliardowe rok w rok straty. Ten największy w Europie truciciel, już dawno powinien być zamknięty. Już zaczęły się przed sądami amerykańskimi procesy o odszkodowania dla rodzin ofiar tego monstrum. Likwidacja, nie tylko oczyści atmosferę, uleczy skażone środowisko ale i uchroni budżet państwa od niebotycznych strat. Ludzi można wysłać na zasiłki przetemerytalne.

I siedź przy świeczkach od zmierzchu do świtu emoji największym trucicielem jest Kleszczów i jakoś najbogatsze miasto w Polsce....

Chiny,USA,Indie czy Rosja emitują nieporównywalnie więcej CO2 od Polski i nie płacą za to żadnych pieniędzy i co na Greenpace i tacy durnie nawiedzeni jak ty?

Tylko ze w tych krajach węgiel, gaz i inne mają, a u nas się konczy, Cośmy mieli tośmy wykopali.

Nikt nie będzie się stawiał bo każdy z pge kradl

GLOSUJCIE NA CZASKOWSKIEGO ALBO MAMTALENTA ONI NAPEWNO URATUJA BELCHATOW PRZED UPADKIEM

Wiesz co tak trzeszczy? To długopis pęka

zaglosuje na byle kogo byle by pis nie wygral- myslenie totalnych debbili

U Niemca to górnicy z kwb zobaczyliby jak się pracuje

i ile się zarabia

O tak świetny pomysł. Ci wszyscy cyberpracusie. Przydałoby się aby zobaczyli jak się pracuje w Europie... Kwestia czasu...

Sprzedać elektrownie i kopalnie Niemcom to będzie złoczew i git oni dadzą radę i jeszcze odkryją nowe złoża

Duda tylko Duda

Lepiej skocz po bimber bo się kończy i co będę chlal ? A gdzie jest obiecane 1 tyś zl zł na wakacje? Niema nic zero !!! Głosuję na Biedronia

Powinni zamknac zarowno o. ELB jak i o. KWB. Ludzie zaczeliby w koncu myslec. Emigrowac. Rozwijac sie.

jak zamnkna elb i kwb to zdechniesz jak pies pod plotem i cały Bełchatow padnie

Ale ty kozak . Ja wiem że ciężko z szynki na kaszanke

Giełda pokazała wartości kopalni węgla Dlatego tak rzadko przebijają się do świadomości argumenty czysto biznesowe, pokazujące jak kolosalne pieniądze są w tych kopalniach bezsensownie topione. Dlatego to, co w ostatnich dniach dzieje się na warszawskiej giełdzie z firmami energetycznymi, które jednocześnie są też właścicielami kopalni węgla, może szokować. Pierwszy raz bowiem widać w sposób bardzo wymierny, jaką dzisiaj wartość mają kopalnie, albo raczej jak bardzo w ogóle jej nie mają. Tauron od ostatniego wtorku zyskał 46,5 proc. Jego wartość rynkowa wzrosła o 1,2 mld złotych. Wszystko po tym, jak we We wtorek rano Biznesalert napisał, że istnieje prawdopodobny plan, zgodnie z którym kopalnie należące do Tauronu i do PGE przejdą pod skrzydła Węglokoksu, tak, aby firmy energetyczne nie posiadały żadnych "aktywów węglowych. Czytaj: https://businessinsider.com.pl/tauron-i-pge-pokazuja-na-gieldzie-potege-dekarbonizacji/68ffgcc

Akurat giełda to taki organizm który niema nic wspólnego z fizyczną rzeczywistością. Byle tweet polityka i już ceny wariują. Spekulacja....jest kradzieżą i żadna definicja ekonomiczna nie zmieni tego faktu.

Rządzi nami Zjednoczona Prawica- A mnie już od tego strzela k******- Jak tak dalej pójdzie- Totalna kaplica- W********* stąd szybciej niż Kubica (frag. Ziemowit Gowin)

Jaka prawica, komunizm w czystej postaci i jeszcze złodzieje.

Nie słuchaj. Wybierz się na konsultację do odpowiedniego lekarza...

Najgorsze, że większość komentarzy to niestety wypociny ignorantów, którym zależy na wyrażeniu swojej opinii, niepopartej choćby podstawową wiedzą na poruszany temat. A tu planują wydzielić, czyli de facto zamknąć dwa zakłady, decydujące o być, albo nie być dla regionu. No i elektorat PO i PIS ma pole do PO-PISU... Szkoda!

PIS wydoił kopalnie i powstawiał gdzie się da partyjnych notabli. Z drugiej strony gdy wygra opozycja wspólnie z UE i Greta wygasi i zamknie wszystko jeszcze szybciej. Obecni posłowie z regionu i rządzący miastem nie robiąc nic by szukać alternatywy dla Bełchatowa. Będzie tylko gorzej...

Obecni pseudoposlowie to patrzą jak najwięcej zdoic, ale idioci ich wybrali.

Już umiera ta kraina, tego nikt już nie powstrzyma, tak umiera ta kraina To przepowiedziane, przepowiedziane jest...

Jestem bardzo zniesmaczona tym co czytam. Zamiast wszyscy wsiąść się w garść i grać do jednej bramki by niezaorali kopalni i elektrowni a tym samym Bełchatowa Wy się opluwacie na forum dając tym samym ciche przyzwolenie na zniszczenie miasta. Niepojęte dla mnie. Zawisc, zazdrość bo tem z kopalni itp. Teraz nie powinno być tych podziałów tylko wspólna walka by zatrzymać ten szaleńczy plan. Bełchatów to nie tylko kopalnią. Nie będzie jej i elektrowni będzie bieda w mieście,które stanie się sypialnią tylko dla emerytów. Obudźcie się Ci co plujecie jadem.

Jaka wspólna bramka? Nie płacę za prąd 20 zł tylko po 300-400, akcji za 350 tys. też mi nikt nie podarował. Więc nie ma my. Są wy i my.

Żeby ci żyłka nie poszła!

Widzisz... Problem w tym że w **** mamy kopalnie i elektrownie. Oni (jakies 30% załogi) całe lata żyli wygodnie i z przywilejami jak za komuny. Niech oni się martwią bo nic innego nie potrafią. Dla mnie mogą to zaorać od jutra. I zabrać ze sobą tych roszczeniowych ludzi którzy tylko powtarzają "bo myśmy sobie wywalczyli... " Kpina! Na gorze nikogo nie obchodzicie. Liczy się ekonomia a nie wy. I gwarantuje Wam ze nikt po Was płakać nie będzie. A i o prace łatwo nie będzie bo nie widać zbytnio by ktoś chciał przyjmować Was. Nieliczni z Was rzeczywiście uczciwie pracuja... Reszta to ogrom specjalistów, obchodowych czy zbędnych kierowników.

Mieszkam w Bełchatowie od zawsze i pamiętam, że zz ciągle są w sporze zbiorowym z pracodawcą. Wiecznie źle, wiecznie mało a wpychają do pracy kogo się da. Generalnie nie zależy mi czy będzie kopalnia i elektrownia. Inne miasta tego nie mają i doskonale funkcjonują. Na pewno mają zaradne władze samorządowe czego nie można powiedzieć o bełchatowskich. Po co wysilać się i coś organizować jak można naszych upchnąć w PGE. Trzeba się wziąć do roboty to będą efekty.

Niech swoje niezadowolenie okażą w nadchodzących wyborach.

Czas powiedzieć jasno: rząd stracił kontrolę. Miał być plan dla górnictwa, a jest 8 zamkniętych kopalń, likwidacja 15 tys. miejsc pracy, importowanie węgla z egzotycznych kierunków i spóźniona reakcja w związku z PGE. Związki zajęły się sobą a region idzie na dno.

Tak, bronią zwalnianych, tak jak bronili przestępcę Zawadę. To z nim Olejnik robił najlepsze dile. A w Bełchatowie nic pisowi tak nie zaszkodziło jak ten zaciąg od Pieluchy i Milczanowskiej do elektrowni i kopalni, gdzie na chama upychano na intratne stanowiska ludzi z żadnym lub co najwyżej miernym przygotowaniem. Przykład: kierownik kadr z elektrowni, którego podobno na szczęście niedawno wylali. I co takiego gościa chcecie bronić? Facet do PGE powinien mieć wilczy bilet....

Pewny jesteś Trolu?

Na 100 %. Znam ludzi których między innymi ten gościu zwalnił pana Ch.; T; P. Już choćby za to jak mało komu mu się dyscyplinarka należy.

Albo taka Marzenka, kierownik za dychę.

Czekam z niecierpliwoscia na konferencje prasową Pani Poseł Małgorzaty Janowskiej oraz Senatora Rzeczypospolitej Pana Wiesława Dobkowskiego w tej sprawie. To są bardzo ważne sprawy dla regionu, oczekuje jej jasnego stanowiska oraz informacji jakie działania podejli do tej pory w celu poprawy sytuacji.

Hahahaha... Upadłem że śmiechu na podłogę... Że kogo? Senatora i posłankę? Człowieku Ci ludzie nie mają najmniejszego posłuchu w partii. To są szeregowi członkowie z których zdaniem kierownictwo kompletnie się nie liczy. Gdyby było odwrotnie miałbyś finansowanie GKS w Bełchatowie. Miałbyś ich na pierwszej linii frontu o te zakłady. Popatrz w oświadczenie majątkowe senatora... Jemu to wisi. Kasy starczy jemu i jego dzieciom do końca ich dni...

A kto Wieśka zrozumie ten bełkot pozatym o tej drugiej osobie żal pisać

Dobre,az parsknalem...

Prędzej kaktus na reku mi wyrośnie jak ta banda pseudo związkowców coś dobrego zrobią. Strajk, cha ha z tego co wiem to szefa strajku z Elektrowni pozwolili zwolnić , wygrał przywrócenie do pracy i nie pomogli mu powrócić. Takich mamy niestety związkowców - sprzedawczyków

Którego szefa strajku zwolnili? Chcesz skłócić ludzi, nie uda ci się.

teraz widzicie ile znaczył Jack Kaczorowski dla spółki PGE Gi|EK , jedyny Prezes który cos w tych trudnych czasach ugrał dla tego zagłębia bełchatowskiego, 13 blok, siedziba na węglowej. Był z kopalnia od zawsze, nie to co te przybłędy z PiSu w teczce przywiezione by tylko doić kasę.

Z lotu ptaszka to widzisz?teraz czy przybledy ? Jak tak okreslasz, no zawsze sie pojawialy niezaleznie kto zarzadzal ale Ci aż tak nie szkodzą. Za czasow PO byla często WIELKA mistyfikacja i Złoczew to też było haslem i dobrze rozpisanie wydatki- było HASLEM PO pod publike to dużo glosilo i tylko puste hasła,z jednej chciano sprzedać a z drugiej bronilo spółki przed sprzedażą w tym okręgu bo tak to mialo wygladac dla tlumu a drugimi drzwiami robił swoje. Gdzie teraz te kapitały zakładowe społeczek?dlaczego nikt nie porównuje kapitałów spółek po ogarnięcia władzy przez PO i po zakonczeniu ?bo najlepiej teraz drzec mordę że PiS rozdaje pieniądze A PO nie rozdawala ,rozdawali ale tylko określonym i swoim a nie pomagali szerokiemu społeczeństwu wyjść z ubóstwa., nie bylo pieniedzy dlugi rosly i dla ludu na nicz namacalnej pomocy!Bo rozgrabione do spodu, rozpisanie ,wszystko świetnie prawnie i wszystko zgodnie z litera prawa .Prawo zmieniano kazdego dnia -zapomniałeś o tym !Prawo było zmieniane każdego dnia zeby te grabiez potegowac !!.spółeki zależne ledwie dychwia bo tamto to była mistyfikacja nie było nalezycie inwestowanie tylko ograniczeni uważają ze elb i kwb cokolwiek utrzymuje ,nie ma nic darmo. Za czasów konca PO wszystko było przygotowane do sprzedaży bo kasa kasa kasa .Gdyby nie tamte wybory i zmiany poczynione to dawno byłoby po zamiatanie.Dzisiaj nie pasuje ze PIS rozdaje +500 ale daje!!A jak ich nie bedzie to nie dostaniesz na 2 czy 3 dzieci 1 czy 1,5 tys .TO GLOSUJ ZEBY CI TO ZABRALI A ZOBACZYSZ JAKA TO JEST ROZNICA MIEC 1000 czy 1500 CZY NIE CO MIESIAC DO SWOJEGO DOCHODU -POLICZ ILE TO JEST W CALYM ROKU. ALBO DLA SENIOROW CZY LEPIEJ MIEC WSPWRCIE CZY NIE CHYBA ZE TY TAK WSPIERASZ RODZICOW ZE NIE POTRZEBUJA TYCH PIENIEDZY?BO TYLKO PISOWI ZALEZY Inni tyko prą do koryta TAK WŁAŚNIE BYLO ZA CZASOW TAMTEGO O KTOTYM PISZESZ. MAM POROWNANIE CHYBA ZE TY NIE WIDZISZ TEGO BO SPISZ NA KASIĘ!!??

500 plus i 500 plus, jak zdarta płyta, ja nie o 500 plus, podaj tak jak ja co konkretnie PiS zrobił dla tego regionu od 2015 roku. Gdzieś mam te 500 plus. tu dadzą ci 500 plus a z drugiej zabiorą 4000 minus baranku

dokładnie, dam sobie rękę uciąć ze za jego prezesury sprawa Złoczewa wyglądałby zupełnie inaczej, tutaj mamy samych przywiezionych w teczkach kacyków partyjnych którzy PiS którzy maja w nosie region. Kaczorowski miał swoja pozycje w regionie na którą długo pracował awansując , miał wpływ na to co sie dzieje w regionie.

Za tamtego chcesz sobie rękę dac uciąć??PO co Nie rob tego!!!może jeszcze przyda Ci się do waljiecia sie w helm albo do wyjmowania ptaszka...no a ON napchał kabzę i się śmieje z Ciebie glupolu

13 blok swiniarnia no nie zartuj .. To jest sprawa do prokuratora.. węgla nie ma a oni sobie bloku budują. Pralnia kasy w spółkach ludzie za grosze robią. Ten pan zrobił tyle samego zrobił dobrego jak radomszczański PiS dla Bełchatowa czyli wielkie gu.... odprawy pobrać to każdy głupi weźmie A robić to nie ma komu.

najlepszym dyrektorem na kopalni był Marian, facet na konferencji z głowy nie potrafił o kopalni 5 zdań sklecić, z kartki tez mu słabo szło, takich PiS ma fachowców a Wy sie dziwicie ze takie zmiany idą ...

Ok nie gadaj. Ale Marian był bardzo obowiązkowy...zawsze wespół zespół radomszczańskimi misiewiczami na spotkania z Antonim się stawiał. I zawsze fotke se zrobił. A teraz co tak cichutko siedzi?

Każdemu można coś zarzucić ale taka prawda. Kaczorowski i śp. Najgebauer to ostatnie 2 osoby które coś zrobiły dla tego miasta i regionu. Ostatni ludzie. I jeśli oni byli do bani to o reszcie nawet nie warto mówić bo nic nie znaczyli przy tej dwojce

Tamto była komuna i czasy samego początku , Unia raczkowala o czym ty piszesz ?!!co tu wracac do czasow dawnych,ważne są dni których nie znamy A uważasz że trudno jest zarządzać zakładem który tylko ogromne zyski przynosi ?kasa kasę napędza.Teraz jest inny świat obudź się ejjj!

PiS kłamał kłamie i kłamać będzie to posłanka PiS Angelika Możdżanowska

A co na to wyborcy pisu z Bełchatowa jesteście kretynami głosujcie na PiS A PiS was w duu...e Buzka. Tylko istota wierzy w PiS.

I PO i PiS i aws i ziemia i plus i wszyscy caly czas ten naród w duppp e jadą. Za 5 lat PDO resztę do spółek i tak będzie wyglądał wasz koniec

Co do PiS to tak. Zero zysku, ruina. Wcześniej miałem zyski, dywidendy. Jest duża różnica.

spółek to juz za 5 lat nie bedzie. spółki niczym sie nie różnią od elektrowni czy kopalni, te same przerosty zatrudniania i polityka pracy ..

Nic mnie bardziej nie śmieszy niz ten płacz Olejnika i calej bandy, bo przecież cała kopalnia i elektrownia nic nie umie i na niczym się nie zna, przyfarciło im się, że powstała tutaj odkrywka, nie wyobrażają sobie i nie znają normalnego zycia, więc ich teraz cztery litery pieką, bo zabiera im się żyłę złota. Ośmieszajcie się dalej

Uważaj, bo cię żółć zaleje z tej zawiści, mały , sfrustrowany człowieczku.

Jaki strajk? Nic wam to nie da, nie ośmieszajcie się.

Straszenie już słychać z rok Kryska im po jednej osobie z rodzinki zwolni i schowają głowy w piasek czemu już teraz nie jadą , a po wyborach to już nic nie zrobią .To już jest koniec nie będzie nic jak z Elbestem .

dodaj komentarz
Czytaj także