Rejestracja i logowanie

Ciężka sytuacja w Elbeście. Ponad 100 osób musi odejść z pracy. PGE GiEK: Trwa restrukturyzacja

Wydarzenia 13-01-2020 Autor: Greg
295
Ciężka sytuacja w Elbeście. Ponad 100 osób musi odejść z pracy. PGE GiEK: Trwa restrukturyzacja

Aż 109 osób zatrudnionych w spółce Elbest musi odejść z pracy. Jak zapewnia PGE GiEK, wszyscy zostaną przeniesieni do innych spółek. Koncern tłumaczy to restrukturyzacją, która ma poprawić sytuację finansową firmy, a jednocześnie zaprzecza pogłoskom o zwolnieniach grupowych. W spółce trwa wciąż spór zbiorowy z trzema związkami zawodowymi, które domagają się podwyżek dla załogi.

Czarne chmury nad spółką Elbest. Ze względu na trudną sytuację finansową spółki w najbliższym czasie z firmy będzie musiało odejść ponad sto osób. Nie dojdzie jednak do zwolnień grupowych, o czym coraz głośniej mówiła załoga. Pod koniec ubiegłego roku zdezorientowani pracownicy informowali działające w zakładzie związki, że pracę może stracić nawet do 150 zatrudnionych. Organizacje związkowe głośno zapowiadały, że zgody na zwolnienia nie będzie, grożąc protestami. Wygląda na to, że cała sprawa zakończy się... wypracowanym kompromisem.  Jak mówi Adam Olejnik, przewodniczący MZZ „Odkrywka” w KWB Bełchatów, na spotkaniu ze związkami zawodowymi prezes Elbestu zaproponował przeniesienie części pracowników do innych spółek zależnych PGE.

- Nie ma naszej zgody na żadne zwolnienia. Otrzymaliśmy informację, że ponad sto osób będzie przeniesione na inne miejsca pracy w ramach grupy PGE – mówi Adam Olejnik.

Przypomnijmy, że od listopada ubiegłego roku trzy organizacje związkowe: MZZ „Odkrywka”, MZZ Pracowników Elektrowni oraz „Sierpień 80” pozostają w sporze zbiorowym z pracodawcą. Związkowcy żądają dla załogi 250 zł podwyżki.

- Odbyło się spotkanie z władzami spółki w tej sprawie, ale nie przyniosło ono żadnego efektu. Usłyszeliśmy, że nie ma pieniędzy na podwyżki. Czekamy obecnie na wyznaczenie mediatora – mówi Adam Olejnik.

Sandra Apanasionek, rzecznik prasowy koncernu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna poinformowała, że w spółce Elbest prowadzony jest aktualnie proces restrukturyzacji, który „ma na celu poprawę jej efektywności ekonomicznej”. Zaprzecza jednocześnie doniesieniom o tym, jakoby w spółce planowane były zwolnienia grupowe.

- Część pracowników jest relokowana do innych spółek z Grupy Kapitałowej PGE – mówi Sandra Apanasionek.

Jak dodaje, w 2019 roku zaplanowano przesunięcie 109 pracowników spółki Elbest

- Wszystkim pracownikom, którzy podlegają procesowi restrukturyzacji, oferowane są warunki zatrudnienia nie mniej korzystne, niż u dotychczasowego pracodawcy – zapewnia Sandra Apanasionek.

Nieoficjalnie mówi się, że część pracowników od początku stycznia już została przeniesiona do takich spółek zależnych PGE jak m.in. Elbest Security, Elmen, Bestgum, Betrans oraz Ramb.

Przypomnijmy, że Elbest zajmuje się świadczeniem usług hotelowo-gastronomicznych. Spółka zarządza m.in. bełchatowskimi hotelami Wodnik i Sport Hotel, a także ośrodkiem Wawrzkowizna. 

 

 

komentarze (295)
Dodaj komentarz

Elbest już dawno upadł. Jego istnienie od wielu lat to proces reanimacyjny na pograniczu legalności. Podobnie jest z pozostałymi spółkami, z których istnienie uzasadnia jedynie status zarządów i rad nadzorczych, z których wysokie apanaże czerpią ich członkowie będący jednocześnie pracownikami najwyższych szczebli centrali, elektrowni, kopalń. To patologiczne zjawisko podwyższające koszty dla elektrowni dwukrotnie (minimum). Już w momencie tworzenia proste analizy pokazywały szkodliwość tej decyzji uzasadnionej karkołomnie. Teraz zrealizował się nieunikniony scenariusz i dotyczy to wszystkich spółek zależnych (nieprodukcyjnych) w PGE.

Na Wawrzkowiznie nie będzie parku linowego...To byla jedna z fajniejszych atrakcji w Ośrodku...

A co z pracownikami ze złotego snu w Złotnikach bo ten ośrodek też zamknęli

Czas pociotków po gimnazjum, sztygarów po zawodówce i technikum idzie powoli do lamusa . Zamknąć kopalnię i nich te wszystkie pociotki pracy szukają w regionie zobaczymy z jakim efektem. Kopalnie oraz elektrownię sprzedać a kasę dać na GKS w końcu ameby przestana krzyczeć, a do pracy niech do Łodzi i innych okolicznych miast jeżdżą.

Głosowaliscie jełopy na p i s, to teraz siedzieć ciuchutko i zpier......Ć do pośredniaka

Czytając te komentarze wiele można się dowiedzieć, jaja ogólnie. Sami się ośmieszacie ....,. Najpierw wódę piją razem a potem się sami wsypują publicznie...

Tak upadnie, to gdzie będzie tańcować Towarzystwo jak tu w lesie nikt nie widzi . Tu dobrze mają , całe zloty opony palą i balanga tance zawsze do rana. Wszystko można zniszczyć ale po co ? 

Takiego rozkradania jak za tych rządów nie przeżyje żadna spółka.

Wrócili do zarządu ludzie z PO i dlatego firma ma upaść, żeby można wszystko sprzedać za grosze. NOWAK jest z PO czemu PiS, który wygrywa wybory dopuszcza do takiego stanu w GiEKu czy Elbeście i innych spółkach. Sprawdźcie Nowaka w Internecie startował z list PO!!!!!!!!!!

A jak wygląda praca w bestgum?

W PiS chcesz być prezesem spółki oki musisz nie mieć swojego zdania tańczyć jak ci zagrają ci którzy mieli swoje zdanie już nie pracują trzeba zlikwidować to trzeba zatrudnić to trzeba byle siedzieć cicho a na stołku posiedzisz .

A czy warto się przyjąć do Betrans oddział Bogatynia i jakie są zarobki dla kierowców?

Trzymaj się od betransu z daleka, porozmawiaj z kimś kto tam pracuje to Ci powie, żebys uciekał stamtąd

To miasto schodzi na psy GKS upada wawrzkowizna zamknieta pusta galeria na miescie tesco zamykaja ludzi z elbestu zwalniaja czy przenosza.Co dalej z mieszkan tez bedziemy wyrzucani.Wstyd sie przyznac ze jestem z Belchatowa

Nikogo z wawrzkowizny nie zwolnili. Pracownicy są poprzenoszeni do innych spółek na takich samych umowach i na takich samych zasadach a nawet i na lepszych. Żaden pracownik wawrzkowizny nie został poszkodowany.

A co z końmi?

Ośrodek jest wygaszony do wiosny, jazdy konne odbywają sie caly czas

a kto tam będzie pracował w sezonie? skoro pracownicy są poprzenoszeni???

No i właśnie chodzi o to, że nie ma już pracowników, będą szukać w maju nowych

Jak to kto?Ludzie z łapanki, uczniowie,zleceniowcy,Ukraińcy nikt o zdrowym rozumie i z doświadczeniem w hotelarstwie nie przyjemnie się na sezon, a po sezonie mu podziękuj.

Szkoda źe nie ma kto rozliczyć poprzednich zarządów spółki za nietrafione i poronione pomysły .

Jeden mocny vicek wrócił z bekiem na wioskę.... szkoda chłopa tak blisko z ludźmi był????

To ten co te seksy odstawial

podobno tobie wkładał już cie nie boli

Napisz cwaniaczku z nazwiska nie bój sie skoro masz dowody że cos jest prawdą oczerniać można każdego ile czasu był w elbeście nie cały rok mylicie nazwiska .

Uderz w stół,a nożyce się odezwa !

Operator koparki ,co prezesem elbestu został i jak ta firma miała dobrze działać, jak tacy ludzie prezesami w branży hotelarskiej zostają...!!!

Lepszy operator niż jak ty elektryk co tylko się lansuje

A gdzie ten lanselot teraz się podziewa?

Dobrze się ma i smieje się z was burki .

No patrz jakiś ty mądry i jaka wiedzę masz buraku z ...

....''a może by tak kolesi i rodzinkę z biurowca elbest do Centrali Elektrowni przenieść''-bo to przecież fajni zaufani ludzie i to oni ZADŁUŻENIE wypracowują'' (ciekawe kto ich do Elbestu na przyjmował?)!!! emoji

Faktycznie, z ciebie to tylko ciemna masa

Przecież tym od Pieluchy to zależy tylko na tym aby popić, por.chac, zdoic kasę i disco polo posłuchać.

Disco polo, to oni w głowach mają.

Kończy się pisowski karnawał.

A zaczyna pełowski?

Chyba potrzebny im Wielki Post. Najwyższa pora już. Dosyć rozpasania i demolki firm.

Dlaczego nikt nie pyta posłów nikt nie pyta kto był prezesem jakiej spółki kto z kim poukładany kto jest nadal .

Czemu Kurski nic w tv nie mówi że za rządów PO hotele upadły nie za naszych propaganda i ciemny lud kupi.

To nie żona OLejnika

Spółki wykańczają ludzie od Pieluchy. Elbest wykończony, ramb na kroplówce a nad wszystkim naczelny grabarz kadrowy.

Przegonić ludzi Antka (ERA) i Pieluchy (EPJ) to połowa sukcesu.

Tak masz 100% racji. Panie ministrze help?

To macie obrońcę Olejnika...Stary komuch ,który wojsko odrabiał w zomo i startuje z pierwszego miejsca na liście sld.Urodzony związkowiec.Szkoda ,że na ostatniej imprezie w pewnej gównianej firmie byłeś Adam z żoną,bo tak bardzo chciałem z Tobą zatańczyćemoji

I patrzcie, w spółkach gdzie nie ma pracy znalazło się 109 miejsc? Tak się przenosi gangrena, z jednej spółki krew wyssana, będą kolejne. Skończy się na 500+ dla upadającego miasta.

Na Warzce brama zamknięta a z boku nie ma płotu a ja latem płaciłem po 20 zł ale teraz już wiem którędy się wchodzi.

Jestem za całkowitą likwidacja KWB i Elektrowni i to od zaraz, wszystkich pracowników wywalić natychmiast na bruk, a spółeczki zdechną same. Kto jest za, niech pierwszy żuci kamieniem !!!

Za taki komentarz to w Ciebie powinno się skierować kamienie o których piszesz

Rambu to już by nie było gdyby nie zejście w Bogatyni ściany w kopalni tyn dyr to taka ma wiedzę że hej .

Sprawa Elbestu powinna być poruszona wyżej!!! Może jakieś konkretne media powinny nagłośnic to co się tu wyprawia!

NIkogo wyżej to nie zainteresuje. Sprawę GKS-u nie w takich gremiach podejmowano i co?

Jak to możliwe, żeby do takiego pracodawcy jak KWB i PGE wiodła droga przez jakieś Grocholice i nie miała 3 pasów? Niemcy się z naszej gospodarności śmieją. I jak to możliwe, że Bełchatów taki potencjał ma nic z kopalni (podatki), a próbuje teraz przez janosikowe działanie zabrać część kopalni dla siebie. Hańba.

RAMB ledwie dyszał za PO. W 2014r. był plan aby zwalniać pracowników. Dzisiaj to najlepsza Spółka w PGE. Nawet premie dali na Nowy Rok.

Taaa. ...a jak kopalni nie będzie to t i ta spółka zniknie chyba. No nie?

Warto porównać kto jest w zarządzie RAMBU a kto jest/był w ELBEST.

Sprawami personalnymi zarządza naczelny kadrowy też od Pieluchy. Widzicie co się dzieje, ręce opadają. W elektrowni kadrowy też od Pieluchy, inwestycyjny w KWB też od Pieluchy, itd. Dlatego jest jak jest.

To sami merytoryczni ludzie, szczególnie szydłowski, ławniczek, wychowałek, tasarz, piękna i mądra kowalska,no i oczywiście ich rodziny, bo każdy z tej epj elity zatrudnił już swoją rodzinkę, ale to chyba tak miało być, dlatego nikomu to nie przeszkadza.

W kopalni co drugi misiewicz od anki z Radoms. i crazy antka. Kadrowa też. Tragedia. Pycha i buta.

Ramb też ledwo dyszy, też rządzą od Pieluchy. Będzie jak w elbescie.

Ryba psuje się od głowy... To PGE w Warszawie powinno odpowiedzieć za to co się wyrabia... A nie udawać że nic się nie dzieje w obawie o swój tylek... Wszyscy wszystko wiedzą... Tam są dopiero cwaniaki

Ludzie największy pijak i handlarz paliwem z lat 90 negocjuje jako zwionzkowiec dobro ludzi

Bo w ten sposób walczyło się z komuną aby já rozwalić poprzez kradzież i pijaństwo i nic nie robienie

No proszę jaki merytoryczny komentarz dotyczący sytuacji w spółce ELBEST czy ktoś specjalnie zmienia temat ??? Może coś o sobie kolega napisze... Na pewno nieskazitelny ?

Znam go wszystko się zgadza

To samo szambo czeka nasz kochany Best - Gum. Jak tak dalej będą robić i pomiatac ludźmi.

Uuuuuu przy****s dzbana się odezwał emoji

A Wawrzkowizna to już tak na zawsze zamknięta? Otwarta będzie latem? Będzie ktoś tam pracował???

Nie będzie. Domki likwidują tak jak na Sloku. Nie będzie co tam latem otwierać

Nie pisz głupot w planach sezonowka czyli na wiosnę i lato otwarte

A skąd ta pewność???

No właśnie skąd? Przecież nie będzie miał kto już tego otworzyć

Ktoś w lutym miał tam robić 18 i dostał telefon że niestety ale 18 się tam nie odbędzie, bo zamykają Warzke także pewnosci mieć nie można.

Luty to nie sezon. Ciekawe skąd taka dogłębna wiedza o wydarzeniach. Skoro nie masz pewności to nie pisz takich "niepewnych" rzeczy ... Rozpowszechniając takie nowinki na pewno nie pomagasz spółce. Włącz myślenie.

Tak właśnie było

Tylko ze nie będzie miał kto już tam pracować

Ciekaw czemu wam tak zależy żeby wszyscy tak myśleli? Po co pisać takie rzecz? Dla dobra ośrodka? Proroctwa ... Pożyjemy zobaczymy

Przecież latem to na Warzce mnóstwo ludzi... pytanie czy Ci "Zarzadzajacy" byli kiedyś w weekend zobaczyć co tam się dzieje

Przecież w weekendy to oni mają wolne .

Można tylko współczuć ludzia, którzy mają na wawrzkowiznie w tym roku zarezerwowane terminy na komunie i wesela..

Ośrodek będzie sezonowy od maja otwarty. Imprezy komunijne mają się odbyć

No właśnie.. mają a czy się odbędą? Hmmm

A może jutro wybuchnie III wojna światowa i nic się nie odbędzie? Głupie gadanie i tyle. Sianie zamętu. Komu to potrzebne żeby ludzi straszyć, że im imprezy odwołają. A może już całą firmę Elo zamkniesz?

Jeśli znajdą ludzi do pracy...

No właśnie... Ciekawe kto będzie obsługiwał?... Ludzie z łapanki na, zlecenie...

Jeśli... Zobaczymy. Pan Prezes i dyrektor generalny pokażą co potrafią i jak dobrymi są gospodarzami.

przecież od tylu lat jest wiadomo po co tam są zmieniane zarządy, jazdy przychodzi i tylko chaos , zamieszanie, wprowadza i żadnej poprawy wyników finansowych . każdy tylko skok na kasę, za darmo spać, jeździć i doić kasiastą krowę, tańcować i palić głupa, że zależy mu na uzdrowieniu- gucio prawda!! spier.... - zawsze od kilku lat jest tak samo . Jednego trzeba a normalnego , co już nie ma takich w Bełchatowie??

Matko Bosko co to sie wyprawia w tym Bełchatowie Codziennie jakies zle wiesci ze kolejna duza firma ucieka z miasta

Ludzie otwórzcie oczy niedługo będzie strach wychodzić na ulicę takie będzie bezrobocie w Bełchatowie! Elbest jest tego przykładem, a po nim będą inne spółki!!!

Rozbiór Bełchatowa przez pge trwa w najlepsze

Chyba przez ERA i EPJ.

Zwolnienia grupowe to zwolnienia z przyczyn nie dotyczących pracowników , co oznacza, że przyczyn zwolnienia należy upatrywać po stronie pracodawcy Zarządu .Tak jest w kodeksie pracy- a tam w Elbeście sami pracownicy zaczęli szukać pracy ze strachu , że spółka upadnie, bo nowa Dyrcia taka Niunia tak by chciała i dyrektorek . I nic na piśmie nie dostali , bo trzeba by wypłacić odprawy i zgłosić do PUP nie mówiąc o związkach- porozumienia . Pracodawca prowadząc działalność gospodarczą i zatrudniając pracowników ponosi ryzyko gospodarcze , finansowe,no każde !! tego całego przedsięwzięcia , to nie wiedzieli jaka jest sytuacja ??. To nie jest tak że tam pracownicy są leniwi czy nieudolni to zarząd ma takie doświadczenie i wiedzę.Nie chce się pracować , bo siedzieli gdzieś na prywatce i sie wydaje że jakoś będzie np. nie potrafi policzyć opłacalności = problemy finansowe i zamiast pracownikom na podwyżki to trzeba dokładać do biznesu .Jak przychodzili to wiedzieli jaka jest sytuacja nie znali , myśleli że łopatą będzie PGE walić kasę a teraz sami fałszywy marketing idzie w świat?? .Jest jeszcze sprawa zapieprzonego dodatku stażowego ....no to możne być hit!! A tam w Elbeście nie ma problemów, jest tylko założenie że fizole odejdą sami i będą oszczędności - chora kalkulacja , kto ugotuje posprząta poda i obsłuży gości?? Jak by były zwolnienia grupowe to mogą zwolnić 10% pracowników, gdy jest zatrudnionych co najmniej 100, jednakże mniej niż 300 pracowników!! a nie ponad 100 osób - chore!! Pracownicy to pracownicy a nie zleceniobiorcy, ani osoby na kontraktach , mają umowy o pracę , układy zbiorowe i silna ochronę związkową . To że sobie ktoś wymyślił temat zastępczy to zupełnie coś innego będzie. Z pewnością po takich doświadczeniach z POwcami ( jak ktoś n ie wie to ,najgorszym zarządem jaki był przed PiS) nie łatwo ludzi wysiudać . A jak już zwolnią tych 100 pracowników kto te talerze pozmywa ... zakląć tylko na koniec.

Przecież od ponad 10 lat było wiadomo, że dobre hotele (czytaj wyremontowane)pójdą do uda,już chyba je kupili tylko nie chcą takich drogich pracowników utrzymywać... Odeszlem 7 lat temu, dobrze zrobiłem. Po 16 latach pracy pani Kamila zaproponowała mi najniższą krajową ....oddałem tej firmie moje najlepsze lata.

Czyli tłuste koty mają się całkiem dobrze a pracownicy ponoszą konsekwencję nieudolnych rządów aparatu partyjnego.

Świat idzie do przodu, a Bełchatów został w tyle. Dobra zmiana cofnęła jeszcze wstecz i jesteśmy w głębokiej, powęglowej dziurze. Karuzela ruszyła, przeniesienia z jednej przejedzonej spółki do kolejnej, która jeszcze dycha, ale to wszystko, to już popisowskie hospicjum.

Za KACZOROWSKIEGO to strach było wyjść na salę, przypomnijcie sobie to co było Sport Hotelu. Jak LEŚ poniewierała pracownikami, jak koleżaneczki mogły nic nie robić!!!

a pewnie ze pamiętamy jak kaczor mikrofonami walił po ścianach emoji,no co prawda kasy wywalili na to ,a drożyzna !! dziadostwo kupili takie do niczego .Teraz sie poniewiera w piwnicy .A koleżanki do tej pory pajdy mają biznesy cynamonowe , a ta najlepsza koleżanka prezesowej ta mała siwa derektor z grzywką do tej pory siedzi jak mysza w ochronie. Jedna piosenkę zna tylko aaaa fachowiec jak trza

Siedzi bo prezes mieszka w jej domu tak się ustawiła dziabka

Która to ? 

Taka szprychy w blond irokezem na głowie

Jeszcze lepszy jest tam kierownik co w Elbescie byl konserwatorem,ale pięknie potrafi grać bo on do jest eheheh

A ten co to tylko grzecznościowe pracuje? To Picuś nauczył się elokwentnie gadać żeby niektórzy uwierzyli że jest uczciwy...cwany przy****s POpaprancow

Ano grac to on potrafi pięknie, dobry kolega z tym prezesem seksoholikiem elbesciakiem

Teraz to nie ma do kogo wychodzic...

Informuję , że stajnia w Ośrodku Wawrzkowizna pracuje bez zmian. Realizujemy wszystkie usługi jeździeckie z naszej oferty. Wszystkie zwierzęta w Ośrodku mają się dobrze. Paweł Kowalski Instruktor jazdy konnej Stajnia Wawrzkowizna

A dlaczego Pan informuje o tym gdzieś pod artykułem pomiędzy komentarzami? Dlaczego nie ma nigdzie żadnej informacji o zamknięciu ośrodka, o tym, że stajnia działa normalnie, jak można się do niej dostać skoro wjazd na ośrodek jest zamknięty? Może ktoś z zarządzających powiem zainteresować się tym bo to wszystko jest zrobione bardzo nieprofesjonalnie. Wypadałoby poinformować ludzi, że jest taka sytuacja. Brak słów..

Ten człowiek, który to napisał pracuję w elbescie od wielu lat i jak widać utożsamia się z ośrodkiem wawrzkowizna, a Ci zarzadzajacy,którzy są z miasta Łodzi i Warszawy nie czyja takiej potrzeby żeby kokgkowiek o tym informować, czuja tylko potrzebę restruktaryzacji i brania kasy,bo na pewno nie utożsamiają się ani z elbestem ani z wawrzkowizna A tym bardziej z Bełchatowem i jego mieszkańcami, taki obraz niestety!

A serwery Warzkowizny przewiezione na sh hmm

Od pięciu lat rozpoczęła sìe w tych firmach...degrengolada. Co się dziwić jak "szalony" z chytrą babą z miasta R. i misiem pysiem rzucili swoich nepotów na nasze firmy. Bez kompetencji, bez zasad i bez honoru. Hulaj dusza piekła ni ma . Były zmiany na górze, a tu ciągle nic. Te same pocioty z sąsiednich wioch dalej dzielą nie swoją kasą i nie swoimi stołkami i pokazują jacy oni waż i. Panie nowy ministrze od tych spraw, najwyższy już czas to przeciąć i rozliczyć to towarzystwo wzajemnej adoracji.

O czym Pan pisze jako prezes a kto rozliczył poprzedni zarząd z Pajęczna czy tego Pan nie wie jak firma była zrządzana i do czego doprowadzono.

Olejnik to wielka szuka i klamca

I kawał h..a największy żul lat 90

Jak kadra kierownicza i zarząd do chrzanu to tak jest. Szkoda gadać ........

W elbescie praciwalo wielu dyr.i kierowników w dużym doświadczeniem w hotelarstwie, ale zamieniono ich na ludzi z nikad, na miejsce generalnego dyr,który zjadl zeby na hotelarstwie przyszedł człowiek, który był zwykłą podrzednym pracownikiem administracji w jakiejś szkole,ale jest radnym ,a prosto z elbestu poszedl na prezesa do Wodkanie tak to kara spotkała za doprowadzenie elbestu do zapaści!!!

Do wodkanu w Bełku?

Owy Pan był wcześniej Dyrektorem Oddziału dużej firmy, która prowadził ze znakomitymi wynikami .. Zanim kogoś oczernimy warto zweryfikować informację

Chyba szkoły ale go już puścili wolno.

Jakby byly wyniki to by sie nie łapal ochłapow

Dobry byl z niego chlop on pil my pilismy nikt sie nie czepial

Teraz WOD-KAN uzdrowi. Trzeba podkreślić że to ludzie od Antonio Banderasa i chytrej z Radomska.

Tu nie chodzi o to kto do jakiej opcji politycznej należy... Zastanówcie się ludzie gdzie jest zwykla życzliwość, odpowiedzialność, szacunek do pracy innych, do tego co pracownicy wspólnie stworzyli... Ta firma nie ma szczęścia... Kolejne zarządy nie mają konstruktywnych pomysłów na podniesienie jej i odbudowanie bez niszczenia filarów jakimi są pracownicy - ludzie którzy angazowali się latami w utrzymanie tego wszystkiego... To chore żeby zarzad był 5-osobowy... Czy nie wystarczyłby prezes i wice?... Dla zarzadu pieniądze są, a ludzie nawet najniższej krajowej nie dostaną bo wyrównuja pensje premiami do najniższej!!! Gdzie tu szacunek do pracy innych? Najlepiej pozbyć się doświadczonej ekipy a na to miejsce przyjmować ludzi na zlecenia którzy odbębnią robotę bez zaangażowania i nie będą tworzyć odpowiedniego wizerunku firmy... Smutne to, że tak doprowadza się do upadku firmę, która mogłaby być przez odpowiedniego menagera wyprowadzona na prostą. Brak słów!

Powinni sprzedać elbest i dac piniędze na GKS

Szanowni Państwo, przeczytałem artykuł i wszystkie komentarze. Niektóre z nich zawierają pytania, na które chętnie, w miarę możliwości odpowiem. Tam gdzie pojawiają się zarzuty jakiś nieprawidłowości zachęcam, aby zgłosić je do działu Compliance PGE Giek lub Pge w Warszawie. Wszysctkie zarzuty zostaną wyjaśnione przez kontrole dokonywane przez organy spółki PGE SA. W sprawie pytań możecie Państwo napisać bezpośrednio do prezesa spółki na adres jaroslaw.nowak@elbest.pl. Z poważaniem Jarosław Nowak Prezes zarządu Elbest sp. z o.o.

Panie Jarosławie, jaki compliance, to pic na wodę, wielka ściema i marnowanie pieniędzy. Wiem coś o tym. Zakładam że Pan jest dużym chłopcem i w bajki nie powinien Pan wierzyć. Pozdrawiam.

Dobrze Pan wie jak dziala compliance. Wyciągnął ktoś konsekwencje za pobyty w hotelach za pół darmo? Nie. Może nam Pan powie, po co nam płatny parking, gdzie uruchomienie tego + pracownik to duże koszty.

Nie wierzę, żeby Prezes takiej spółki napisał „jakiś”, zamiast „jakichś” nieprawidłowości.

A ja nie wierze, że prezes o tym wszystkim dowiedział się z tych komentarzy i teraz prosi o "kontakt" !!! To prezes nie wiem ,co robi A jego zarządy, nie wiem że Warzkowizna zamknięta,nie wie że parking otworzony,nie wie jakie dyr.ma na obiekcie sh,nie wie kim jest były dyr.generalny w jego hotelach,co gorsza nie wie też nic o obecnym dyr.generalnym jego hoteli,nie wie też o Pani dyr.M i recepionstce Kasi??? Teraz się dowiaduje z komentarzy...żenada!!!

no a jak ma się dowiedzieć ? jak świąta i długie weekendy to nie ma żywej duszy w firmie tylko szaraczki na zmianach , taki jest przejęty zarząd prowadzeniem firmy ale do zwolnienia to właśnie tych roboli , czy ktoś coś z tego rozumie ? Prezes powinien warować jak pies bo to jemu mam zależeć

Związki swoim pociotką pracę pozałatwiały. Obecni zarządzający to wielkie dno. Najlepiej szukać oszczędności na pracowniku. Gdzie są nasi parlamentarzyści. Ano mają ciepłe posadki oni i ich rodziny. Teraz mamy okazję zobaczyć ile są warci.

Bądź spokojny. posłanka na pewno zorganizuje jakąś konferencję w obronie pracowników.

Pisiory wykończą region, już niewiele zostało. Doją nawet po 100 tysięcy na miesiąc. Takiego złodziejstwa to jeszcze najstarsi nie pamiętają. Powstawialy ich posłanki i jadą z kasą.

Banda Pisowcow

Ile trzeba było zjeść śniegu by popierać i głosować na to badziewie PiS? Bełchatowianie klapki nosimy na nogach nie na oczach

Zaczac od prezesow bo oni najmniej zarabiaja a nie od wysoko usytulowanych pracownikow

Mota cośta chcieli.

Nie da się ukryć, rządy dobrej zmiany przejadły już tą spółkę.

Niestety, ale to prawda odkąd odeszła Leś-Kałuża z Wujkiem Jackiem, którzy zostawili firmę w całkiem dobrej kondycji, to została systematycznie przejadana delikatnie mówiąc, przyszli prezezi nadani przez PiS którzy nie mieli bladego pojęcia o hotelarstwie, wtedy podzieli się i odddzieli Elbest Security do tego doszły tańce, zabawy z damami i różne afery z Misiewiczem i Zawada w tyle...wszyscy wiedzą w jakim dokładnie hotelu dochodziło to tych ekscesow kto ich gościł i wszystko organizował,a Ci co przyszli teraz to to samo jedzą,śpią za darmoche A generalnego to nawet trzeba wszędzie wozić samochodem firmowym bo nie prawa jazdy,takie standarty są w Elbescie nie ma się co dziwić!!!

Czy ty wiesz o czym piszesz? Leś dobrze zarządzała ? a kto wyrył dziurę , takie były straty , zabrali wszystkie zyski jakie Płomiński uzyskał i dół finansowy wyprali a dodatkowo ten 7 dyrektor zabrał zwykłym pracownikom wszystkie dodatki , bo" sytuacja finansowa tego wymagała" niech nigdy więcej nie wracają . A potem... następny i następny i następny zarząd ...to już jest milczenie , szkoda grzeszyć. Tylko ten Pierwszy był najlepszy bo umiał liczyć, kalkulować i miał efekty jak nikt do tej pory ale sprzedany . a ta reszta była z samorządów , przedszkoli , upadłych prywatek ...czyli bez wiedzy i doświadczenia

No cóż, dobry był herbatnik pan Płomienny jako prezes, większość kosztów finansowana przez ELB, koszty działalności hotelarskiej ukryte w działalności utrzymania zieleni elektrowni, a na koniec wprowadzony w kajdankach. Taki to był superman.

Może warto podkreślić że obecne rządy elbestu to przedstawiciele platformy obywatelskiej... Wszyscy wrzucaja na Pis to proszę zobaczyć co wyrabia PO... A kto sprzedał słok? Historia zatacza koło

Gościu nie pij tyle. Kto tam rządzi? Pocioty osłanki z radomska.

A wcześniej przychodzili na 3-4 miesiące i brali mega odprawy. Proponuję posprawdzać takie rzeczy odpowiedniej instytucji

Warszawa i Łódź nie jest reprezentowana przez Radomsko w tym przypadku. Te informacje od kogo są łatwo znaleźć

Ludzie wepchnięci przez poslanki a szczególnie przez pieluchę to niekompetencja do kwadratu. Przykład elbestu to pokazuje. Jak to za dużo ludzi jak pielucha przyjmuje nowych.

Skończy się torfica to będziecie w tym dole ryby łąpać

Rozbiór Bełchatowa trwa. Był Słok, był otwarty basen, teraz czas na zamknięcie kolejno GKSu, Wawrzkowizny, Elbestu i Sporthotelu. Śmiejcie się dalej z kibiców, ze w 60 osób blokowali drogi dojazdowe do Kopalni, ale to oni jako jedyni potrafili stworzyć jakiś ruch oporu. Ma ktoś aktualne dane, ilu mieszkańców na obecną chwile mieszka w Bełchatowie? Bo na pewno nie jest już to wynik na poziomie 55tyś. - jest tam na pewno 4 z przodu.

Dokładnie, były idiotyczne komentarze przy okazji akcji ratowania GKS-u, pisane zapewne z Łodzi albo na zlecenie. Dawno pisałem, że walka o GKS to tak naprawdę walka o cały Bełchatów.

a ja myślę, że to ludzie #kłamczuchy pisali.

Dla porównania powiem tylko, ze w 2012 roku była to liczba 65tyś. Mieszkańców.

Bełchatowianie,nie żałujcie Wawrzkowizny to relikt komuny,również dobrze można wypocząć nad Zalewem Sulejowskim,w Dziewulinach i na Patykach

Nie można, jeśli chce się dojechać mzk lub rowerem. Nie każdy chce lub może jechać samochodem.

Taaa...równie dobrzr nad Bałtykiem czy na Podlasiu. Rusz intelektem gamoniu. Niszczą wszystko.

A co ze zwierzętami na wawrzkowiznie ? Po orszaku jakos ich mniej. Chyba ze je zjedli w hotelu za darmo .

Ej przecież sam byłeś w zeszłą niedzielę na schabowym z kozy. ????

Czemu nie przenoszą ich bezpośrednio do Złoczewa?

Tych co głosowali na PiS to nawet powinni.

Trzeba więcej zatrudniać takich ludzi jak dyrektorzy i inni wielcy uczeni to nasze spółki napewna dobrze się będą miały, oni pociąga okręt na dno a nie uzrdowia.

A przecież w kopalni jest olbrzymia ilość wysoko płatnych głównych specjalistów to nie mogą opracować w trybie foto programu naprawczego

A kogo to obchodzą pracownicy Elbestu? ja pracuję w prywatnej firmie i nikt się nie przejmuje pracownikami, nawet zachorować nie można , bo już jesteś do odstrzału - smutne to, ale prawdziwe, ......................., pracownicy Elbestu zejdźcie na ziemię , przekwalifikować się do innej pracy!!!!! , ochrona się skończyła, sorry taki mamy klimat......

Jak ci nie pasuje praca u prywaciarza to przyjmij się do firmy Skarbu Państwa. Będziesz mógł chodzić na zwolnienia ile wlezie.

To nie płacz skoro się dobrze pracuje w spółce

Ale to jest właśnie firma skatbu państwa więc chyba jakieś standardy powinny obowiazywac , a nie łupu cupu i Teraz K...My czyli radomsko o pajęczno.

dac ksindzu 500 zl pocalowac w ronczke powiedziec ze jezdem pisiorem i bendzie dobrze moj ty b-wski LUDZIE

Dajcie spokój - teraz najważniejszy jest bal walentynkowo-noworoczny i wycieczka po ełuropie. Z ciekawością czekam na listę zaproszonych posłanek.

Edzia? Wow

Cały Bełchatów w pigułce. W wyborach głosują na Antka, Radomsko, Piotrków, Pajęczno, a pozniej się dziwią. Jak GKS to głosują na #klamczucha i piszą - zaorać, dobrze, że upadnie, po co protestują, tylko dojazd do pracy utrudniają. Najpierw Słok zaorany, teraz Wawrzkowizna, Elbest i tak po kolei. Kiedy się pobudzą będzie płacz, lament i narzekanie.

Tyż prowda.

Mogę się dowiedzieć w jakiej cenie (po jakim upuście) prezesi jedzą obiady w Sport Hotelu i w Wodniku? Czy wszyscy pracownicy Elbestu są do takich cen uprawnieni, czy to ze względu na ciężka sytuację finansową korzystających?

Ten z ochrony to na krzycha po krakowsku .

Czy Olejnik to ten, który z takim zapałem wspiera Pieluchę i Jankowską? Z kolei Pielucha to ta, która z pełnym oddaniem poświęca się dla krainy pajęczańskiej w zmniejszaniu zatrudnienia?

Przecież nowi Dyrektorzy to ludzie z najlepszymi kwalifikacjami - przynajmniej z jedną - znajomki prezesa N. Oczywiście była rekrutacja na te stanowiska... Wszystko z Kodeksem Etyki i zasadami compliance. Czy w PGE nikt tego nie widzi. Czy nie chce widzieć co oni robią?

Jak zacznie brakować węgla... A to już niedługo to dopiero będzie się dziać w Bełchatowie. Oj będzie się działo. Ludzie będą sobie oczy wydłubywać na ulicach wręcz. Wszyscy zapomnieli o elektrowni.... Jak nie będzie kopalni to nie będzie elektrowni... Jak nie będzie dwóch dużych zakładów... Nie będzie spółek...potem padnie knauf i wszystko dookoła. Bełchatów będzie mieć 40tys emerytów w mieście. Nie ma węgla nie ma Bełchatowa. Proste.

Zarząd i kierownictwo zmienic

Zwolnić ludzi od Pieluchy, Olejnika i Jankowskiej i zaraz pełni etatów będzie. Przecież Adam Związkowiec nawet w gazetce poparcia udzielał naszej Pani Poseł.

Kto go wybrał na prezesa zwionzkow kawał wała

I tej chytrej baby osłanki radomska. Też rzesza "wykwalifikowanych"

Cztery lata rządów dobrej zmiany i ... już tylko przekładanie z jednej pustej kieszeni do drugiej im zostało. "Miałeś chamie złoty róg" - czas znowu Wyspiańskiego nam Polaczkom wystawiać.

Macie swoje PGE emoji "Jak To Wydymali? " ????????

Po co utrzymywać to truchło? Jak jest nierentowne to sprywatyzować i tyle. Ale wtedy gdzie by ten lewacki PiS i lewackie związki swojaków obsadzały? A im tylko o to chodzi, bo tam miernota na miernocie i w prywatnych firmach by szans nie mieli.

Czy do elektrowni i kopalni są przyjęcia?

A co ze stajnią będzie?

Może niech ktoś napisze ze Wawrzkowizne zamknęli...Co to za Zarząd który nie ma pomysłu na tak fajny ośrodek??? Po co dyrektor do spraw inwestycji jeśli brak jakiegokokwiek planu na miejsce z tak duzym potencjałem???Pozbywaja sie ludzi którzy pracowali tam wiele lat i znają wszystko od podszewki... Myślą ze załataja braki w obsludze na sezon ludzmi z łapanki na zlecenie??? Ten zarząd to jakaś ściema! Tylko do brania kasy bez pomysłow na rozwój firmy!!!! Chcą te firme doprowadzić do upadku!!!

Dyrektor od inwestycji to sztuczne stanowisko ma zajmować się inwestycjami i wsciubia nos w politykę cenową i inne nie dotyczące jego obszary od tego jest generalny a ten chce być wszędzie

Za króla pi S asa jedz, pij i popuszczaj pasa. Tak dobrze nam nigdy nie było.

A dlaczego nie napisali, że z dniem dzisiejszym ośrodek wawrzkowizna został zamknięty..

No właśnie!!!!! Prasa mało się interesuje! Gdzie nagłaśnianie tak istotnych spraw dotyczacych Bełchatowa????

Niech Bełchatów się dowie wkoncu o tym, że wawrzkowizna już nie funkcjonuje!

Latem z dziećmi na Patyki. A Wysocki czasem basenu nie obiecywał?

Tak córce tej co pracuje w PGE basen koło domu a wy na bagna .

A zięciu gdzie?

Najlepsza metoda w pis jestes niewygodny to cie oczernimy zniszczymy i damy swojego na to miejsce.

W Elbescie P. Kasia S****k pracuje?

Pisowscy tytani intelektu, najlepsi partyjni menagerowie doprowadzą do upadku kopalnię i elektrownię zanim rozpocznie się budowa Złoczewa.

A wiecie że znany i lubiany serwis Prawdziwy Belchatow jest na tym samym serwerze co telewizja Miszelinów.

ludzie to czytają, są manipulowani, i nawet pojęcia żadnego, że ktoś tworzy alternatywną rzeczywistość w którą wierzą. To jak z tymi ocenami wpisów o Janowskiej. Jednego dnia 50 łapek w dół a następnego już 100 za. Można? A 

Taki przypadkowy przypadek. Kolejna ustawka jak większość mediów w Bełchatowie.

Jak na razie to ludzie sami sobie załatwiają pracę i guzik prawda ze związki Olejnika cokolwiek pomagają... A gdzie ta podwyżka o którą niby walczą. We wszystkich spółkach dostali tylko nie w Elbescie, a zarzad 5 osobowy kasę bierze. Żarty z ludzi sobie robią, cyrk ze tylu rządzacych i dla nich kasa jest, a pracowników zwalniać chcą. Cwaniactwo i żenada!!!! Czy cokolwiek nowy zarzad zrobił żeby ratować spółkę????? Zamykają obiekty - to to jest ten świetny plan na ratowanie spółki???!!! Nikt z tych swietnych fachowcow z Warszawy i Łodzi nie ma pomysłów na naprawienie firmy i pozyskanie klientów??? Czy ktokolwiek zainteresuje sie na prawde losami tej firmy????

Nie pisz nieprawdy jak nie znasz faktów. Zależy Ci na szkalowaniu Olejnika? To powiedz mu to w twarz i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Ja i kilka innych koleżanek dostalam propozycję w Elbest Security inni w Bestgum Energoserwis i Ramb. Byłam przy rozmowie kiedy rozmawiał z prezesami o wynagrodzeniu i dzięki niemu mamy te same warunki płacy i pracy. Jak można być tak zaklamanym. Dzięki takim ak ty szerzy się wśród ludzi nienawiść. Tylko na tyle Cię stać mały czlowieczku. Ps. Nie jesteś pracownikiem elbestu.

Ludzie, przecież to nie ona napisała... sensacji szukacie i ludzi szykanujecie nie znając ich i nie mając pojęcia o sytuacji... Podszywanie się pod kogoś jest po prostu słabe.

Olala, ten Olin to jednak swój chłop emoji Boze widzisz i nie grzmisz.

Ty jesteś ta Ola co tak płakała na fb jak z Ebestu odchodzila ???że tu takie miłe chwile spędziła Ehhh elbest to jednak kraina mlekiem i miodem płynącą,dobrze że jest ten Olejnik bo dziewczyny w Ebestu mają zajęcie ehehehe

Zdziwiony, że komuś się pracować chciało? Obce uczucie? Komu jak komu, ale tej dziewczynie nikt nic nie musi załatwiać emoji A Pana Olejnika aż tak bym w to nie mieszał... ani on taki szkodliwy ani zasłużony

Małym człowieczkiem to jesteś Ty. Tacy wlasnie jak Ty nie maja odwagi zawalczyć o firmę tylko nogi za pas bo na to tylko was tac!!! Tchorzostwo i tyle! I pewnie kolesiostwo - to Zwiazki załatwiły pracę, no i gratki i na zdrowie! Wybrańcom pracę tylko łatwia. I gdzie tu zakłamanie - właśnie to widać!!! Koleżaneczki!

Olala...!!!

Czysta prawda te opowieści o przejściach, to żenada Ci którzy odeszli sami sobie załatwili A dobry Wujek z miasta Łodzi i Warszawy ma tylko jeden plan zmniejszenie zatrudnienia nic po za tym nie może zaproponować elbestowi, Warzkowizna od dzisiaj już zamknięta!!!Dobre wujku będą wygaszac elbest.

Ja wiem jak poprawić sytuację w spółce. Posłuchajcie mnie bibto bardzo proste. Wystarczy zwolnić wszystkich pociotków Olejnika i się okaże że z dwa zakłady staną bo ludzi nie będzie. Synalek w kopalni, żona też w oddziale a o znajomych itp już nie wspomnę

Olejnik nie wyraził zgody na relokację pracowników do spółek zależnych, ale do kopalni lub elektrowni to wyraża zgodę aby swojaków przenieś.

Ma chłop schody. Mój wujek jest dyrektorem w PGE i nie może mi załatwić pracy w Elektrowni.

Chodzace biuro pracy

Dlaczego rzecznik PGE nie informuje, że obiekt Warzkowizna w ramach tej restruktaryzacji został zamknięty!!!

Przestańcie pisać bzdury. Większość pracowników chce sama odejść z firmy. Dostają lepsze propozycje z innych spółek na tych samych warunkach. Cieszcie się że Was nie zwalniają bo boją się związków że zrobią rozpierduche. Zapytajcie tych co już się z elbestem pożegnali. Mają spokojną atmosferę i nie muszą się martwić czy dostaną wypłatę. Przepracowalam w tej spółce wiele lat i wiele widziałam. Większość z was piszących te bzdury dra teraz we własne gniazdo A jak rządziła Kamila to bez wazeliny w dupska chodzilyscie by tylko kasa była odpowiednia nie patrząc na to czy na to zarobimy. Dziewczyny z marketingu robiły co mogły by ściągnąć klienta i wszystko było by dobrze gdyby niektóre zachlanne panny którym się wydawało że byka za rogi chwycily. Teraz źródełko wyschlo to się błotem obrzucacie obludnice.

No no i powinniśmy się cieszyc, że z batem nie chodzą, znam już ta spiewke o tych radosnych przejściach do spółek i o dobrym Wujku co przyjechał z miasta Łodzi naprawic elbest i o tym jacy byli biedni jego rodzice ehehehehe

Pokaż tych co przeszli na lepszych warunkach i tacy zadowoleni są!?chyba że liczysz panne Kasi co poszła do PGE ehehehehe

Spółki córki ktoś nie wymyślił po to, żeby zrobić dobrze pracownikom niższego szczebla, tylko po to, by wyprowadzić pieniądze ze spółek matek. I nieźle mu to idzie!

Dobrze ze odsZedlem z „ElWorst” do normalnej pracy kilka lat temu. Oczywiście z dala od PGE i tego dziwnego tworu. Polecam każdemu ambitnemu.

Wygląda na to że ci od Pieluchy nie mają ręki do biznesu. Jeden nie radził sobie z elbestem, drugi suszy piasek zamiast załatwiać Złoczew, itd, itd.

A kto suszy piasek?

.. mrozek od inwestycji emoji Ciekawe, gdzie ten pracuś kupuje piach?, bo może nawet w Chabielicach emoji

służbowa fura i komóra. a co tam... zbijam bąki co dnia,,, bez ograniczeń...co to za persona?

aaaaa....czyli ten od remontu szkoły czy jak mu tam

Znając ,,piaskowego Mariusza,, to pewnie jeszcze za to nie płaci. Takiego Asa jak on to jak tyle pracuje w PGE to jeszcze nie widziałem

Prezes od Pieluchy rozpoczął likwidację elbestu, zabawy, spotkania i libacje zaczęły wykańczać firmę. Pamiętacie ich występy w Krynicy . Cała pisowska świta z Pajęczna i ich goście tańcowali do rana i nie tylko. A takich imprez było wiele. Odpowiednie organy powinny ustalić winnych i spowodować zwrot kasy a mają z kogo skubać.

Dajcie spokój. Leszczyk, to fajny gość i zna się jak mało kto.

Nie jest prawdą, że ludzie przechodzą do innych spółek na takich samych warunkach, jak mieli w Elbescie,nie ma przejść 1do1 ludzie ,którzy pracują długo muszą zaczynać wszystko od początku choć jest to jedna grupa kapitalowa!!!To co mówi Pani rzecznik nie jest prawdą! Warunki pracy są gorsze...i nikt się nikim nie przejmuje!

Fszyscy patrioci na rurzaniec on pomorze !

"To już jest koniec, nie ma już nic..." Sie "nachapali". Mogą już iść. "To już jest koniec...

A ja dostałam pracę i to od Mirandy i jestem szczęśliwą blondynką i się cieszę Bo mam kasy dwa razy tyle co na pieprzonej recepcji po 12 godzin. Mam czas na kawę i paznokietki i na nic mi wasze głupie docinki kobietki.

Nie chwal się tak bardzo. Znamy cię trochę. Hahahahaaha

Czy uważasz "myślący" człowieku, że napisała to osoba zainteresowana? żal mi tej zazdrosnej i zawistnej osoby, która wstawiła ten komentarz. Ciebie też mi szkoda...Każdy ma to, na co się odważy. Brawo Ci, którym się udało odejść.

Te Kaśka, a Piotrek?

Kto to Miranda? Też chcę?!

Taka jedna zajefajna że świniarni. Fajna buda wszystko we szkle i wszędzie błysk. Kasę dobrą dają A i narobić się tak nietrzeba jak w hotelu . Nie wiem czemu te Bańska narzekają ta restruktyryzacja fajna jest.

Taka gwiazda że ho!ho!

Spółka przejadła rocznie 10 mln zl przez 10 lat 100 milionów zł. Co piąty pracownik to dyrektor a ile sal konsumpcyjnych tylu kierowników. Co tu się dziwić że ktoś w końcu powiedział dość. Teraz lament bo byle kierownik z pensją 5 tysia na miesiąc będzie musiał iść do normalnej roboty i coś z siebie dać. Ludzie zzyci z sobą od lat a tu jakieś listy ewakuacyjne trzeba robić. Do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja gorzej jak dobrze szybko mija. Taka to rzeczywistość nastała w elbescie. I nie narzekajcie bo jak pani z recepcji awansuje na sekretarkę w PGE to widać że warunki do pracy mieć musi. "Nieroba" by nie przyjeli.

Akurat na kierownicze się przyjmuje w ramach restrukturyzacji do sport hotelu został przyjęty nowy kierownik gastronomii ,a ta recepconista, to wiadomo, ze bardzo zdolna i gotowa znieść każde poświęcenie nawet podpaski kupuję swojej prymcypalce!!!

Tej od chytrej baby z radomska ? Coś tam z samochodem było?

Od kiedy spółka jest w dopie? kto rządził w tym czasie? jeden bohater z tej spółki prysnął do WOD-KAN-u na stanowisko v-ce prezesa, mistrz zarządzania z frakcji Antoniego...

WARSZAWA I PAJĘCZNO.

Radomsko i Piotrków rowniez są podzieleni na poszczególne obiekty.

Pieniędzy na podwyżki nie ma, restrukturyzację trzeba robić, to po co zatrudnia się dyrektora ds inwestycji. W co i czym on będzie inwestował? Przecież to jest jawne marnotrawienie pieniędzy.

On będzie inwestował w siebie hahahah . Jakby nie patrzeć jest dyrektorem to i pensja dyrektorska się należy a my musimy / możemy pracować za najniższą krajową jak w Warszawie w Hiltonie podobno tak pracują . Pan W . to najgorszy z najgorszych

Już "zainwestowal" w zamknięcie od stycznia 2 obiektów. W tym wawrzkowizny

Szkoda Elbestu bo zapowiadał się naprawdę dobrze, nawyki"góry" do darmowych pobytów działają jednak wyniszczająco

Wszystko pracownicy wiedzą i w dokumentach jest kto jakie rabaty kto za darmo itd tylko chęci służb i wszystko da się wyjaśnić .Gdzie są posły teraz

To zgłoście to gdzieś wyżej. Jeśli są przekręty.

To jeszcze napiszcie, że pod Czardaszem będzie, PIERWSZY!!!!! w Bełchatowie, parking płatny niestrzeżony emoji Kolejka się ustawia po abonament miesięczny. Za niegospodarność niech kogoś wreszcie w tej spółce na zbity pysk wywalą, bo to już są jakieś kpiny...

Pampersowa go wybroni

Najlepsze ceny są na wystawkach w E.leclerc i TESCO, do tego kurczaki z rożna w kuflandzie za 13zl sztuka dwóch sobie nim poje bez chleba. Na bezrobociu nie jest źle. Mam tyle czasu że nie wiem co z nim zrobić

Mnie po orzechach ziemnych z carrefour'a klata rosła jak na drożdżach białko 18% pompka idzie w klatę

Większość postów w kierunku GKS BELCHATOW było przesmiewczych... aby zaorac stadion itp .. kibice wyszli na ulice aby zaprotestować... Brawo im za to wielkie serducho w ich stronę! Pge ma gdzieś ludzi z Bełchatowa ówczesna władzę też ... stado baranów tak to do was ludzie! Głosujcie tak dalej to w następną zimę boso będziecie chodzić!

Czy w Elbescie są jeszcze inne związki czy tylko Odkrywka? Są partnerskie. Siedzą cioty i nic nie robią.

Jakos tu innych związków zawodowych autor artykułu nie cytuje hmm tylko Olejnik,a Olejnik mówi swoim członkom żeby brali co dają i spier*****Z Ebestu ehehehe

Olejnik załatwił swoim członkom korzystniejsze warunki niż mieli w elbescie i ma reszte w tyle. I ma racje gdzie reszta tych zwiunzkowcow?

Fachowcy z ELBEST znajdą sobie miejsce na rynku pracy w Bełchatowie.

Nie napisali z jakich stanowisk ludzi przenoszą do innych spółek ,ale znając życie to ludzie z samego dołu ,którzy utrzymują tam porządek i żeby było co zjeść .Zwalnia się ludzi ,którzy są potrzebni by to funkcjonowało a trzyma się nierobów którzy przeskakują ze stołka na stołek .Tak działają te spółki

Najfajniejsze były spotkania nowego zarządu elbestu z pracownikami i zwiazkami zawodowymi...kto był to słyszał na własne uszy co Olejnik wygadywal...najlepsze było jak Generalny Dębski ten co je i śpi za darmo powiedział,że recepcjonistka w Hotelu Mariot zarabia najniższą krajową, aż żal było tego słuchać...!

Byłam i słyszałam. Prawdę wam powiedział.

A co tylko jeden za darmo je a te ładne auta kto skasował . Ktoś pamięta tą panią co napisała program naprawczy gdzie jest ABC tu nie Grocki to tu nikt nie szuka .

A może tak Ci ujadający skomentują to na fb a nie anonimowo .Czyżby strach wam nie pozwalał się ujawniać hahahhaah cieniasy

Po co jak Odkrywka usuwa komentarze na fb

oni powinni się sami usunąć

A tam Sport remont zrobiony ktoś kupi Krynice tez bo ładna Wolin po remoncie tez kupi jakiś baron a reszta śmieci zostanie no może ktosik kupi lokalny .

Zniszczą wszystko.

Olejnik mówi, że nie ma zgody na zwolnienia. Co to w ogóle za twór - związki zawodowe? Oni właśnie myślą, że mogą wszystko, dyktują warunki albo chcą dyktować warunki, nie wiedząc jak żyją inni ludzie poza elektrownią/kopalnią, poza ich aureolką. Nikt mnie bardziej nie wkurza niz związkowiec, który myśli, że jemu się należą wszystkie pieniądze i on 'nie zgadza się' i tyle. Poza tym, weź wytłumacz 'górnikowi', że rok ma 12 miesięcy, jak on pobiera trzynastkę i czternastkę, a często nie ma podstawowej edukacji.

albo na odwrót 14 nie ma .Może tu zrobiłem błąd hahah

Btw. Ja jestem górnikiem i mam wyższe wyksztalcenie...3 kierunki techniczne więc słabo.

Być może ciężko będzie Ci to zrozumieć ,ale 13 nie ma a 14 tzw nagroda roczna to tzw zysk kopalni .Widzę niedoinformowanie .Jak Ci szef będzie chciał zapłacić dodatkowo za cały rok to powiedz mu że jest poj...... bo rok ma 12 miesięcy hahahahahaha

Trzynastkę biorą też urzędnicy, sędziowie, nauczyciele...a górnicy w Bełchatowie wypracowują sobie wszystko co dostają. Więc jak nie wie się od czego i dlaczego są związki i co mówi nustawa o związkach to wypada doczytać.

Górnik w Bełchatowie to są **** jakieś kpiny chyba ????????????????????

A gdzie ten gwiazdor dyr radny z Piotrkowa okręt zatopił i uciekl.

Akurat on jest w porządku..potrafi się postawić. . Ale żeby efektywnie rządzić trzeba być prezesem a nie tylko dyrektorem, który wykonuje polecenia

Jedynie co dobrze potrafił to napełnić swój brzuszek, pewno w Wodkanie brakuje obfitych sniadanek z państwowego stołu na darmo. A zjeść on może, oj może.....

Na Wodniku śniadania,A w sporcie kolacyjki z misiem pysiem,a później przytulaniki ale to już z kimś innym...

Za niego ponoc tez pili i spali za darmo , i inne ekscesy z damami

No podobno i to nie dawno.

Teraz w Wodkanie jest prezesem ehehehe czekać, kiedy Wodkan upadnie !!!

Wod Mam nie upadnie tylko więcej zapłacisz za wodę i ścieki

Ludzie czy wy chcecie miec kogos kto patrzy na te wszystkie machloje i sie ich nie boi, głosujcie na mnie w najbliższych wyborach. Każdego przyjmę wysłucham zadziałam. Jestem nowym kandydatem,,,,was już poj w tym bel

Kolejna będzie ELBEST ochrona FACHOWIEC Z KRAKOWA OD ADRIANA.

Ahahaha można nieźle się uśmiać czytając ten artykuł!!!akurta odkrywka, której przewodniczącym jest Olejnik jest całym sercem za restruktaryzacja Ebestu, a z tymi warunkami nie gorszymi niż w Ebescie, to Pani rzecznik trochę minęła się z prawdą...zaczynając od początku, to restruktaryzacja w Ebescie zaczęła się od zatrudnienia 5 dyrektorów generalnych!!!którzy śpią, jedzą w hotelach Ebestu za darmo ehehe traktują ludzi gorzej niż zwierzęta, a jednyny pomysłem na restruktaryzacje Ebestu jest zmniejszenie zatrudnienia innego pomysłu na dzwigniecie tej firmy nie ma!!!

Czy jak drużyna piłkarska nie ma wyników to zwalnia się zawodników czy trenera?

Jeszcze jest drugi pomysł... płatny parking - lekarstwo na wszystko hahaha

Tacy źli są Ci rządzący a jakoś nie chcecie odchodzić z firmy bo nic więcej robić nie potraficie tylko w garach mieszać

Pewnie kasa też ogromna. Bo TKM

Nooo... Przykrywką z przewodniczącym jak sie wrzmie to ho ho. Zresztą wsxystkie "miłe" panie już przejęte z elbestu..

Jest jeszce jeden pomysł. Płatny parking pod Czardaszem... hehe

I bardzo dobrze, smialiscie się z GKSu czas na Was ! A później kolejne spółki i tak powoli wygaszamy Bełchatów emoji

Wawrzkowizna od dzisiaj juz zamknięta.

no i dobrze praca jest nie potrzebna to panstwo powinno dawac kase pieniondze prawem nie towarem !!!!!

Bareja by tego lepiej nie wymyślił...

Lepiej niech PGE GiEK przyjrzy się tym nowym Dyrektorom... gdzie jest ten sławny Departament Compliance

A kto tam był przez ostatnie 4 lata? Radomsko czy Pajęczno?

I jedni i drudzy i ich pocioty z Bełchatowa

dodaj komentarz
Czytaj także