Rejestracja i logowanie

Bełchatowska parafia wydała oświadczenie w sprawie 13-latka, którego posądzano o próbę profanacji

Wydarzenia 06-11-2019 Autor: rafkur
Bełchatowska parafia wydała oświadczenie w sprawie 13-latka, którego posądzano o próbę profanacji
kliknij w zdjęcie aby obejrzeć na pełnym ekranie
komentarze (136)
Dodaj komentarz

Ludzie opamiętajcie się co wypisujecie przecież to nie wafelek nie opłatek tylko sam Bóg Żywy podczas przeistoczenia dla nas katolików nikt nikogo nie zmusza do wiary i proszę to uszanować

Jak czytam te wszystkie komentarze to mnie na mdłości zbiera zajebiscie....Grażynki i Janusze ???????????????????????????? wyprzedzadzacie sami siebie jeden lepszy od drugiego ????

Hahahahaha.....hahaha ???????????????????????? ....Ale się uśmiałem haha????????????????????

Szef Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych skazany. Rafał Gaweł został skazany za oszustwa na szkodę banku, przedsiębiorców i fundacji oraz próbę udaremnienia egzekucji wierzytelności. Najpierw sąd wymierzył mu cztery lata więzienia; sąd apelacyjny obniżył karę do dwóch lat. Sprawa ma tyle wątków i o tylu okolicznościach trzeba by było powiedzieć, by zobrazować życie oskarżonego i naświetlić, jak naruszał on porządek prawny i czerpał z tego przez wiele lat korzyści materialne. Lansował się w mediach jako osoba działająca z pobudek altruistycznych, w interesie społecznym, która działała zgodnie z prawem i nikt nie został przez nią pokrzywdzony. Jest to nieprawda. Naprawdę z wieloma oskarżonymi miałem do czynienia, ale pierwszy raz widzę osobę, która postępując w taki sposób jest w stanie, stając przed kamerą atakować prokuraturę, zarzucać bezprawne działania osobom, które mają status pokrzywdzonych, a siebie wybielać. To jest wręcz niepojęte mówił Sędzia Sławomir Cilulko podczas uzasadniania 1 wyroku. Przestępstwa, których dopuszczał się oskarżony, nie mogą spotkać się z pobłażliwym traktowaniem. Dysponowanie środkami publicznymi wymaga przejrzystości i uczciwości. Tworzył on pozory działalności pro publico bono, a pożyczki i dotacje przyznawane na finansowanie projektów obywatelskich przeznaczał na własne cele - powiedziała w uzasadnieniu sędzia Alina Kamińska. Do dwóch lat więzienia obniżył w piątek Sąd Apelacyjny w Białymstoku karę dla współzałożyciela Teatru TrzyRzecze Rafała Gawła, wraz z innymi osobami oskarżonego m.in. o oszustwa związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Wyrok jest prawomocny. W pierwszej instancji wobec Rafała Gawła (zgodził się na podawanie w tej sprawie przez media jego danych i wizerunku) zapadł wyrok 4 lat więzienia. DOPÓKI DDBELCHATOW BĘDZIE USUWAĆ TEN KOMENTARZ TO BĘDĘ GO UMIESZCZAŁ POD PRAWIE KAŻDYM ARTYKUŁEM. STOP CENZURZE!.

Śmiech na sali.........I dziwią się że do kościoła nikt nie chce chodzić. chamstwo w państwie!

Co jest śmieszne? że młody człowiek przyszedł do kościoła, żeby sprofanować Hostię? Co jest chamstwem? Że mu na to nie pozwolono? To jest powód, żeby nie chodzić do kościoła? Ile złej woli trzeb, żeby pisać takie głupie komentarze.

Kiedyś to były czasy Religia zabijała w imieniu Kościoła niewinnych W Bełchatowie widocznie niszczyć od młodych lat i karać takich małolatów A nie uświadamiać i uczyć To proste CZARNA SEKTA odłamki dawnych ideologi

Ocho widze wielbiciele bezstresowego wychowania.

Profanacja profanacją, a ja się pytam posłanki Janowskiej i prezesa Rydza - gdzie jest umowa dla GKS? To dopiero profanacja. Prezesik z posłanką mówili, że w przyszłym tygodniu. Gdzie umowa? Oszustwo?!

Niestety w naszym kraju jest nadal ciemnogród i dlatego rządzi czarna mafia

Dlaczego w tym mieście jest tak ciemno? Co oni porobili z latarniami? Niby się świecą, ale jest ciemno jak....

Plebanek Stanisław J. potrafi tylko ogłaszać składki gospodarcze co drugą niedzielę. A remontów w kościele nie widać żadnych i to od dawna. Nie wspomnę o miłości tego proboszcza do partii rządzącej...

uważajcie ludzie w niedzielę jak stoicie lub siedzicie bo plebanek znajdzie na was paragrafik

Bardzo dobrze niech odpowiada karmie za to.

W USA dopiero co 13 latek zabił kolegę ze szkoły. Też twierdzicie, że to biedne dziecko nie wiedziało co robi? Może 13 latki to istoty nie rozumne i należy je traktować jak pieska czy kotka?

Zabójstwo kolegi/wyniesienie wafelka pick ona

A wizy nam już niepotrzebne. Strach na lotnisko jechać.

Niejeden pies czy kot jest rozumniejszy od człowieka!

Widać po wypowiedzi że raczej zbyt myślący/a nie jesteś... Temat twojej odpowiedzi nawet nie jest zbliżony do tematu artykułu.

Chłopiec nie świadom swoich czynów po prostu chciał wynieść opłatek. Nikt z ludzi zgromadzonych nie widział w tym nic złego, bo nikt nie zareagował. Nawet przybyli funkcjonariusze. Tylko księża nagle w ułamku sekundy dopatrzyli się kilku naruszeń prawa, przy czym sami złamali prawo przetrzymując nieletniego. A konkretnie Art. 211. KK. Który mówi o tym, że Kto, wbrew woli osoby powołanej do opieki lub nadzoru, zatrzymuje małoletniego poniżej lat 15, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Opłatkiem łamiemy się przy wigilijnym stole A konsekrowane komunikat nim nie jest.

Czytelniku trochę nadinterpretowaleś artykuł który wyraźnie mówi o czymś innym. Pozdrawiam

Po pierwsze policja powinna wyzwolić dziecko z rąk osób, które nie są jego prawnymi opiekunami. I to oni powinni mieć sprawę za naruszenie wolności dziecka. Po drugie Dzieci nie wolno przesłuchiwać bez obecności rodzica lub psychologa. Po trzecie policja nie jest od egzekwowania przepisów wewnętrznych związków wyznaniowych. No i wreszcie 13-latek w świetle prawa cywilnego nie ma pełnej zdolności do czynności prawnych, zaś w świetle prawa karnego nie odpowiada jak dorosły. Tylko w świetle prawa kościelnego kościoła rzymskokatolickiego jest inaczej. No comments.

Ad vocem. Po pierwsze to księża nie mieli wiedzy ile chłopak ma lat, więc mieli z punktu widzenia prawnego do ujęcia osoby, po drugie Policja nie przesłuchiwała chłopaka bez obecności opiekuna prawnego czy psychologa, po trzecie została wezwana nie do egzekwowania przepisów wewnętrznych a do podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 196 kk - w przypadku osoby 13 letniej mamy do czynienia z czynem karalnym. Po czwarte przecież temu chłopakowi nic się nie stało - kolejna burza medialna.

Nieznajomość prawa szkodzi. Zatrzymując wzięli na siebie ryzyko

Dlaczego tak uważasz? Dobrze zinterpretował.

Jak facet, chodzący w sukience, może być wyznacznikiem jakiejkolwiek moralności? Młodemu wafel nie posmakował i finał. Jakim prawem go przetrzymywali do przybycia policji? Na to chyba jest paragraf?

Jest na to paragraf A konkretnie Art. 211. KK.

Tak, artykuł dla upośledzonych szympansów, przestarzały artykuł dla państwa wyznaniowego, którym Polska NIE JEST.

100 komentarzy

Teraz znają cywilny KPK, ale jak molestują dzieci, albo jeżdżą po pijaku to widzą tylko przepisy kościelne.

"Księża z Bełchatowa" to już marka w Polsce.

Młodzież nie akceptuje ciemnotowego masz tu Jezuska do buzi, ale nie patrz, nie sprawdzaj, tylko jak krowa sieczkę szybko łykaj. Świat należy do wątpiących, a nie do bezmyślnego bydła.

Ludzie latają w kosmos, korzystają z zaawansowanej technologii, dzieci uczą się ewolucji, dinozaurach, a ludzie nadal wierzą w bajki napisane lata temu, a księży uważają za kogoś wyższego. Banda hipokrytów i obłudników. Na świecie tych bogów jest już tyle, że nie wiadomo jak się połapać. Każdy wierzy w swojego. Jak można bronić takich sruchownych, którzy nad dzieckiem pokazują swoje ego.

Nie musisz się przechwalać swoim przekonaniem ani obrażać wszystkich wierzących.To że jesteś niedouczonym prostaczkiem nie znaczy ,że masz prawo obrażać innych.

Odezwała się wierząca :-) Twoja wypowiedz świadczy o życiu w niezgodzie z pismem świętym. Szanuj bliźniego swego....

Popieram w 100% działania duchownych..Brawo za odwagę i obronę wartości.

yebac jaskule! najlepszym proboszczem był ksm Ostrowski.

Jesli ktos jest katolikiem to dla niego to nie zaden opłatek tylko Ciało Chrystusa. Jesli ktos tego nie rozumie to jest niewierzacy (albo tylko mysli ze jest wierzacy) bo nie wierzy w to co zachodzi podczas przeistoczenia w czasie mszy a to podstawa naszej wiary. Nikt do kosciola nikogo na sile nie ciagnie ale jak juz przychodzisz to stosuj sie do przyjetych zasad. Jezus jest w konsekrowanym "oplatku" i to Jego bronil ksiadz przed zbeszczeszczeniem ktore moglo nastapic. Komu nie pasuja zasady wiary katolickiej i jest niewierzacy niech wykarze sie szacunkiem i tolerancja. My katolicy i tak jestesmy bardzo wyrozumiali i dlatego "odwazni" nas opluwaja. Ksiadz postapil slusznie i katolika ktory naprawde wierzy to nie razi bo chcial on wyjasnic te dziwne zachowanie chlopca a nie zrobic mu krzywde. Obrazilo to jego uczucia religijne i mial prawo tak postapic.

Jak jesteś tak wierząca osoba proszę o dokształcenie się. W 787 ll sobór watykański zmienił przykazanie tak aby było po ich myśli i wykorzystać religie do grabieży,gwałtów, morderstw

Sobór watykański II był bardziej w XXw, niż w VIII... prze Pana Profesora.

A ty naucz sie odpowiadac na temat

Uważam. Że księża dobrze postąpili.

Strach przyklęknąć tylko na jedno kolano.

Tak dziś Polacy rozmawiają ze sobą?

Chciałbym przypomnieć, że w kościele na Dolnośląskim 1 maja 2011 podczas wygłaszania homilii doszło do znieslawienia osób zajmujących się badaniem okoliczności i wyjaśnianiem przyczyn "katastrofy Smoleńskiej". Słowa padające wówczas od ołtarza okazały się łgarstwem i co najmniej znaczącą nadinterpretacją faktów. Ponieważ działo się to za zgodą i poparciem przełożonych księży wyglaszajacych te kalumnie można oczekiwać, że przeprosiny wobec obrażanych wówczas naukowców powinny być równie głośne i wyraźne. Poprzez zaspokajanie niezdrowej ciekawości grupy politycznie zainteresowanej cierpiały rodziny ofiar zmuszone do powtórnego przeżywania śmierci swoich bliskich. Księża popiół na głowę! Wasze zaangażowanie polityczne jest powszechnie znane. Teraz znane jest też , że słabo się znacie na procedurach lotniczych oraz na matematyce i fizyce. Może się nauczycie, że zanim zabierzcie głos w sprawie nie mającej nic wspólnego z teologią i filozofią kościoła katolickiego to najpierw przysiadziecie fałdów i trochę się pouczycie. Wstyd!

Masakra w tych kosciolach i z tymi księźam Biblia mowi : pieklo bedzie nimi usłane A ludzie wciąż problemu nie widz ....

Nie chodzi o to że to ksiądz. Są normalni księża z ktorymi mozna pogadac i do ktorych nic nie mam. Chodzi mi tylko o to ze czy to ksiadz czy nie ksiadz - jeżeli ktokolwiek przetrzymuje moje dziecko wbrew jego woli to dostaje strzał w nos. kazdy normalny rodzic tak powinien zrobic.

Normalny rodzic stosuje przemoc fizyczną?

Kamilku jakby Twój syn przyszedł mi do sklepu i za**** cokolwiek to oczywistą sprawą jest, że bym go zatrzymał. A jeśli Ty miałbyś do mnie o to wonty, to dostałbyś w dzioba. Tyle w temacie.

Jestes debilem? Co takiego idioto te dziecko ukradlo ze trzeba bylo wzywac policje...Cwele z PiS chca moze policje wyznaniowa powolac...porownujesz debilu kradziez z nie skonsumowaniem oplatka za rownorzedne przestepstwo?

Cezi, wyzywasz innych a sam prezentujesz poziom intelektu na poziomie ameby, a poziom kultury poniżej zera. Dla Katolika znieważenie Ciała Chrystusa jest ważniejsze od jakiejś kradzieży w sklepie, jeśli dla ciebie to nic nie znaczy, to twoje prawo, ale zdejmij klapki z oczu i zauważ, że obok ciebie są też ludzie inaczej niż ty myślący (chociaż z myśleniem u ciebie nie będę przesadzał), i mający inne poglądy czy wiarę

Naucz się czytać że zrozumieniem. Krzysiek napisał o innej sytuacji.

Młody nie ukradł, młody otrzymał, więc był jego!

Krysiek masz racje. ukradł więc masz racje. ale nie dajmy sie zwariowac i zeby za kawalek oplatka dzieciaka zatrzymac? pewnie nie mialbym do ciebie pretensji za zatrzymanie ale prosze cie, nie pier... ze dalbys mi w dzioba.

Ale przecież ten chłopiec nic nie ukradł w kościele,on tą hostię otrzymał ,nie ukradł ....

Ale nie dostal i mógł zrobić co chcial. Warunek przyjecia komunii jest taki, ze dostaje do ust badz na reke i zjada od razu. NIE MA WYNOSOW. Czy tu kazdy kto krytykuje jest kretynem i nie rozumie podstawowych rzeczy? A gnoj powinien po lbie dostac za zabawy.

Na swoje dziecko też mówisz "gnoj" ???

Prawdziwy katolik, to jest właśnie język tych świętych, pierwszy do kościoła , w pierwszym rzędzie i pierwszy do prania i zdradzania żony i dzieciaków. Tacy właśnie jesteście obłudnicy.

Przecież to jest kawałek wafla, a nie żadne Ciało Chrystusa. A ci księża to niezły ciemnogród.

Trochę z innej strony. Czy księża powinni mieć lub może już mają książeczkę SANEPID-u?

Ja również trochę z innej strony. Czy osoba korzystająca z internetu powinna mieć lub może ma zaświadczenie z poradni zdrowia psychicznego ?

Inteligentna odpowiedź na głupi komentarz to rzadkość na forach internetowych. Brawo ! 

Art. 243 mówi, że każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Jakie przestępstwo popełnił ten chłopak? Wypluł hostię na dłoń i schował do kieszeni. Nie wypluł jej na ziemię. Gdzie tu "gorący uczynek"? I niech ksiądz nie miesza prawa kanonicznego do prawa krajowego, bo to drugie jest nadrzędne. Zrobiliście z Bełchatowa pośmiewisko przed całym Krajem. O jakiej profanacji ksidź pisze? Nie kompromitujcie się już, bo jakoś swoich grzechów kler nie widzi.

Biada księzulkowi jak pujdzie po koledzie tam do nich guma i waskie dzwi i dobry pies i spadochron

Spór w tej sprawie może tylko osobę postronną zaszokować , czytając państwa wpisy które obrażają ludzi wierzących oraz ich uczucia religijne . Jestem bardzo ciekaw , co chcą państwo w ten sposób uzyskać lub zmienić w tej sprawie , chłopiec może nieświadomie to uczynił i spanikował stąd policja , abyście nie czepiali się księży . Swoją drogą to podpisujcie się kim jesteście np. Ateista , Świadek Jehowy , Zatwardzały Komunista .

Chcemy otworzyć oczy wiernym na rozpasanie kleru i oderwanie od rzeczywistości. Wiara jest łaską a Kościół to wspólnota wiernych a nie prywatny folwark hierarchów. Kościół potrzebuje odnowy.

Ale nie w ten sposób. Dla mnie została znieważona największa świętość- Najświętszy Sakrament. Czy tego nikt nie widzi?

Ludzie nie wierzą to nie widzą. Dla mnie od początku ta sprawa jest podejrzana, chłopak dobrze wiedział co robi i po co.

Treść jak z kroniki kryminalnej. 13 latek - przestępcą. Już lepiej było milczeć.

Spokojnie za parę dni ucichnie afera, a ja się zapytam jak z finansowaniem GKS-u

A ja się zapytam, chociaż nie do końca w kwestii lokalnej, jak to dalej będzie z finansowaniem kościoła katolickiego z publicznych środków. Tylko przypomnę (mimo iż oficjalnie i na papierze Kościół Rzymskokatolicki stanowi zdecydowaną większość wśród polskiego społeczeństwa, to jednak należy pochylić się nad tym tematem głębiej, gdyż po 1.to fakt, że w oficjalnych statystykach Kościół Rzymskokatolicki ma większość wyznaniową, po 2, wcale to nie oznacza, że brak jest innych wyznań lub nie na w ogóle żadnego wyznania, poza rzymskokatolickim spośród prawie 38 milionów polskich obywateli (niestety ubywa nas jako Polaków), tak plus-minus jakieś ok. 3 miliony to są albo wyznawcy innych chrześcijańskich denominacji, albo osoby niewierzące tudzież, osoby innego wyznania niż chrześcijańskie, lub w ogóle osoby niewierzące, lub inne osoby, którym doktryna Kościoła Rzymskokatolickiego po prostu nie odpowiada, a są takowe osoby, które nie będąc członkami żadnej religijnej wspólnoty) zwłaszcza Kościoła Rzymskokatolickiego, więc zatem czy te osoby nie mają prawa głosu, lub są na marginesie polskiego społeczeństwa- czy ktoś ze zwolenników PIS-u, kościółkowych członków lub innych mega patriotycznych stowarzyszeń jest mi wstanie udzielić konkretnej i rzetelnej (nie propagandowo-pisowsko-kościółkowej) odpowiedzi?

To się nazywa demokracja czyli większość rządzi

dolaczam sie do pytania

Kamilku jakbym tam był i dotknąłbyś ksiedza to bys stracił wszystkie zęby kozaku **** internetowy cwelu

ministrant?

Kościelny.

Może tak, może nie.

Do w wszystkich ujadaczy. Skoro kościół jest taki zły to spróbujcie odebrać muzlmaninowi dywan przed modlitwą. Tyle w temacie

Szczyl to zrobił CELOWo specjalnie a ci bronią gnoja to jakieś totalne POjeby żenada

Jestes debilem czy udajesz? Gdyby moj syn zostal zamkniety przez czarnego darmozjada to naplulbym mu w twarz...czarnym marzy sie pewnie Swieta Inkwizycja

normalny? chyba inaczej!

nu wot wypowiedział się nastajaszczyj katolik- prawdziwy katolik.

stachu jaskuła ustąp z zajmowanej funkcji czyli proboszcza bo ani pożytku ani chluby tej parafii i swemu zakonowi nie przynosisz, podobnie jak imć arturek wójcikowski, który kiedy po raz 1 -wszy przyszedl do parafii w 1994 roku jako wikary był tak święty,że niektórzy brali go za wzór człowieka uczciwego, a z czasem stał się świętojebli...wy. jak zabraszwszy kasę parafialno-zakonną w wysokości około 300 tys zł ( w 2013 roku) wraz ze swą kochanicą prysną stad i zrzucił zakonny habit. Wielkim zaszczytem dla tego miasta jest to, że ta prafai prowadzona jest przez zakonników, którzy jak widac nie do końca rozumieją swe zakonne powołanie.., chwała Bogu na wysokościach za jedyną zakonną parafię w mieście, z drugiej strony tak się jakoś niefortunnie składa , że od pewnego czasu do tejże parafii trafiają same miernoty z SCJ. Czy to Boży dopust, przypadek czy coś innego??? Oto jest pytanie, na które fajnie by było gdyby odpowiedział sam prowincjał SCJ.

Księża Sercanie są w porządku! I wara od nich ! Powiedz lepiej swoje grzechy cwaniaczku. A jak się znajdziesz w szpitalu czy dopadnie cię choroba to będziesz te ,, miernoty" wzywał żeby ci przyniosły Pana Jezusa. I wtedy sobie przypomnij swój wpis.

Ten co się zawinął z kasą i kochanką nie chciał mi ochrzcić dziecka, bo nie mam ślubu kościelnego i „żyję w grzechu”. Miszcz.

Pojeby, mówiąc delikatnie.

Do tych wszystkich Kamili, OMG. Załóżcie te swoje brudne buciory i wchodźcie do meczetu. No proszę nie pchajcie się tak. Bohaterzy z Koziej Wólki

Oby ten biedny chłopczyk poszedł do dentysty, bo przecież ząb go bolał...

obys ty człowiecze poszedł po rozum do głowy, bo pieprzył kocopoły niczym z radyja co ma ryja

Jakiś bełchatowski polityk powinien dać głos w tej sprawie. Przed wyborami mieli zdanie na każdy temat. Zabiorą głos za 4 lata? Chcemy wiedzieć, co myślą o tego typu sprawach. Np. pan Kubiak mógłby powiedzieć coś mądrego.

Probosz to jest największą porażka tej parafii, miałem nie raz z nim starcie i różnice zdań. Przez niego ludzie nie chodzą do kościoła bo rozmawiam i wszyscy mamy podobne zdanie . Raz ze kazania są chaotyczne a ogłoszenia to drugie kazanie i nie potrzeba kupować gazet kościelnych bo wszystko powie co jest. Szkoda mi tylko jego współpracowników. Ale mam nadzieję że jeszcze trochę i będzie zmiana proboszcza bo nie mogę się doczekać

dokładnie, potwierdzam i popieram w całej rozciągłości wypowiedziane/napisane zdanie mego poprzednika. ja jestem parafianinem od początku istnienia tej parafii, ale przestałem uczęszczać na Msze i jakiekolwiek inne nabożeństwa do sercańskiej parafii odkąd proboszczem została ta miernota jaskuła, politykier w zakonnym habicie nie umiejący zachęcić ludzi do kościoła, tylko daj daj daj, nie umie śpiewać na Mszy, nie umie głosić kazań, wymądrza się , stęka, kwęka, , na ogłoszeniach duszpasterskich streszcza dostępne gazetki kościółkowe typu Niedziela- jak będzie to kogoś interesowało, to sam zakupi tą gazetkę więc proboszczyku oszczędź sobie gardełka, bo znajdą się tacy, którzy napiszą wreszcie petycję o odwołanie Ciebie z funkcji proboszcza, zanim minie te twoja 9-letnia kadencja do prowincjała SCJ. To kiedyś była fajna i wspaniała parafia, parafia, która przyciągała tłumy, była .. do czasu, aż nie nastali w niej tacy wątpliwi duszpasterze pokroju ks, Jaskuły i ks.Bojara. Amin.

Ze wszystkim się zgadzam poza wplątaniem w ten teks nazwiska ks. Bojara.

on też tzn ks Bojar tez ma to i owo za uszami, fakt ma fajne kazania, dające do myślenia i refleksji , ale już w konfesjonale nie jest takim super duszpasterzem, czasem wydziera się, zbyt glośno daje nauki, a przecież każdy petent i grzesznik przychodxący do konfesjonału po rozgzezenie ma prawo do zachowania intymności i tego, że ta niezwykle osobista relacja ( miedzy kapałanem odpuszczającym grzechy w imieniu Crystusa) a zwykłym grzesznym człowiekiem zostanie zachowana właśnie między spowiednikiem a petentem, niestety tego kompletnie brak odnośnie ks Bojara, nie mowiąc juz o ks. proboszczu Jaskule, zatem można postawić tezę, że owi kapłani nie działają ku dobru grzeszników....

masz rację, ja przestałem chodzić po paru jego po"pis"ach

A od kiedy to księża są uprawnieni do bezprawnego zatrzymania osoby w myśl art. 243 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 roku Kodeks postępowania karnego (Dz. U. 2018.1987 j.t.). Przestępstwo trzeba udowodnić.

Bezszczelne typy., mają szczęście ,że to nie moje dziecko bo gdyby tak było nie pisałbym tego tylko bym siedział w pierdlu i słusznie , chyba wiadomo dlaczego !!!!

Oj żeby dalej domek rządził i ściągnął tu ciapatych.. To takiemu gnojkowi i jego rodzicom za takie zachowanie w meczecie łeb by scieli.. Tyle.. Katolicka wiara jest za dobra i tyle w temacie

Za dobra ? Kurczę człowieku weź się ogarnij, nigdy nie zrobiłeś czegoś głupiego, będzie dorosły może będzie żałował ale do przesadybze śniadaniem łba. Idź daj księdzu na tacke żeby miał za co żyć i żyj jego wiara bo mało ma wspólnego z wiarą zapisana w pismach

Przecież nie musisz tam chodzi i dawać na tacę, kto ci karze? Później taki typ wypisuje brednie

JEST TO ODPOWIEDNI MOMENT ABY WYPISAĆ SIĘ Z TEJ ORGANIZACJI..

Żegnam ozięble

Chyba nasza wiara chyli się ku upadkowi . W ten sposób szacunku się nie zdobędzie . Policja na 13 latka . Ludzie telefon do rodziców porządne pranie **** i głowy . I tyle . 

A ty umiesz czytac, czy tylko ten artykuł przeczytałeś? Gowniarz nie chcial zadzwonic po rodzicow ani powiedziec jak sie nazywa. Wiec mieli walic o parapet ?

Ludzie szukajcie światłości, a nie ciemności w kościele. boga ni ma przyjmijcie to do wiadomości i nie dajcie sie cyckać z kasy

A co gdybym przyjął komunię podczas mszy i niechcący zwymiotował zaraz po niej? To też profanacja i idę do piekła?

wydaje mi się że gorzej by było jakbyś miał sraczkę

Kazaliby ci to zjeść i tyle w temacie!

Wtedy to już chyba trzeba by dzwonić po antyterrorystów xD

Jak tam to nie było to pan ksionc dostałby ode mnie strzała prosto w nos za przetrzymywanie mojego dziecka.

a ty ode mnie pajacu

To groźba

Nie jest to groźba. kazdy normalny rodzic zareagowalby tak samo jak wbrew jego woli ktos przetrzymywal by jego dziecko. nie wazne czy to ksiadz czy ktokolwiek inny.

Uważam się za normalnego rodzica, a jednak nie zgadzam się z Tobą zupełnie. Księdza bym przeprosiła, że źle wychowałam swoje dziecko, a dziecko dostałoby ode mnie ostrą reprymendę. I to nawet gdyby poszło do sali królestwa świadków jehowy i tam narobiło syfu, chociaż sama jestem wyznania katolickiego.

jeżeli moje dziecko zrobiłoby coś co jest nie zgodne z prawem i byloby zatrzymane to odemnie też by otrzymało reprymendę. zatrzymanie go przez ksiedza za wyplucie oplatka jest absurdem w skali kraju. dobrze ze jest to naglosnione bo cofamy sie do średniowiecza.

Ręce opadają, jak można być tak tępym?! Ludziom się już w głowach poprzestawiało, zaraz wszystkich nas będą traktować jak potencjalnego przestępce przy głupim puszczeniu bąka w kościele (oczywiście niechcący)... Wystarczy trochę oleju w głowie, nic więcej...

To się nie klei. Świetokradztwo może być wyłącznie publiczne, tu był jedynie domysł, możliwość. Z kolei obywatelskie zatrzymanie dotyczy FAKTU popełnienia przestępstwa, nie domysłów. To oświadczenie utwierdza mnie w przekonaniu, ze ksieza przesadzili zdrowo wzywając policję i smutne jest, że nie potrafili sobie poradzić z 13latkiem po dobroci. Żal.pl.

Rozumiem, że masz alkomat w oczach i jak zatrzymujesz nietrzeźwego kierowcę, to dlatego, że wiesz, ile ma promili we krwi i stwierdzasz FAKT, a nie dlatego, że go podejrzewasz o jazdę po pijanemu, bo DOMYŚLASZ się wnioskując po jego zachowaniu? Zataczanie się człowieka wsiadającego do auta na siedzenie kierowcy czy już jeżdżenie slalomem nie są przecież przestępstwem i wcale nie oznaczają, że dany człowiek jest nietrzeźwy. Może mu się kręci w głowie albo omija dziury emoji

W przypadku pijanego kierowcy z reguły istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa oraz zagrożenie życia i zdrowia innych osób. A w kościele jakie zagrożenie było?

Masz rację o tyle że takie podejrzenie byłoby uzasadnione. Gdyby się potem okazało że kierowca np. ma cukrzycę i złapał spadek cukru, to nikt by się Ciebie nie czepiał. Prawo kanoniczne zakłada procedury na wypadek upuszczenia hostii i nie jest to wzywanie policji emoji Dla nas ludzi z Bełchatowa to obciach na cały kraj i tyle. Poza tym, kurde, co się dzieje z ksieżmi, którzy osaczają dziecko w kościele nie pozwalając mu uciec i wołają policję zamiast po prostu z nim pogadać?!

Raczej co się dzieje z tymi dziećmi. Dla mnie to jest nie do pomyślenia. Gdyby to dotyczyło mojego dziecka, nie miałabym żadnych pretensji do księdza, bo gówniarzowi by się należało. Idzie do kościoła, to ma szanować panujące tam zasady. A jeśli nie i ma w głębokim poważaniu tak rodziców jak i księży, to może policja będzie autorytetem. Mam nadzieję, że gówniarz najadł się strachu i na przyszłość zastanowi się 2 razy, zanim zrobi coś głupiego, a jak to będzie za mało, to niech przyjmie na klatę konsekwencje, skoro taki chojrak. Dzieciakowi żadna krzywda się nie stała, nikt go stosował wobec niego przemocy, a że nie chciał współpracować z księżmi, próbującymi ustalić co nim kierowało, to wezwali oni policję i rodziców. Rozgrzeszajcie takie wyskoki gówniarzy, to będzie więcej takich przypadków albo i jeszcze gorszych.

Dla tego jestem oddzieleniem kościoła od państwa, opodatkowania go i rejestracji wiernych, którzy by na niego łożyli. Pchają się wszędzie gdzie tylko mogą z polityką włącznie, wszędzie szukając kasy. Tylko same kłopoty z nimi

Popieram Księży z Księdzem Proboszczem na czele

Popieram, księża maja racje

Winny się tłumaczy...

Uuuuu, sukienkowi wystraszyli się konsekwencji karnych po zgłoszeniu przez Ośrodek do prokuratury. Oświadczenie - majstersztyk. Wszystko zgodnie z prawem. Czekam na więcej obywatelskich ujęć w kościele. Może jakiegoś pedofila tym razem?

ten twoj ośrodek to dopiero ****y i przestępcy

Jak skutecznie obezwładnić pedofila?

Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku? Spoko, to może siebie zaczniecie w końcu ścigać? Czemu kościół gdy dowiadywał się o przestępstwach swoich księży wtedy nie zgłasza sprawy na policje? Nie bronie dzieciaka, nie znam dokładnie sprawy... ale wyszedł z tego cyrk.

Za dużo już sztucznego wiatru w tej sprawie. Młody przypajacować chciał, księżule się zbłaźnili wzywając policję, media rozdmuchały aferę i mamy setki memów że w Bełchatowie nie chcą połykać.

I napisali tak jak trzeba. Całym sercem z Nimi. Nie zrobili nic złego, bronili tylko Hostii, w której jest Żywy Bóg. Brawa dla nich. A to "biedne dziecko" jak się szybko okazało wcale takie biedne nie jest...

No debil no

Nie ma to jak spuszczać się nad kawałkiem andruta emoji

emoji Świetnie to spuentowałeś emoji

Idz mocherze sie lecz. Gdzie zywy bog. Boga ma sie w sercu i sie w niego wierzy a nie w kawalku oplatka.

dodaj komentarz