Reklama

Związkowcy z bełchatowskiej kopalni: ''To będzie nasza ostatnia wizyta w sejmie''. Później protest?

Opublikowano:
Autor:

 Związkowcy z bełchatowskiej kopalni: ''To będzie nasza ostatnia wizyta w sejmie''. Później protest? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Już 12 lutego ma odbyć się kolejne posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. Złoczewa, któremu przewodniczy bełchatowska posłanka PiS – Małgorzata Janowska. Przewodnicząca wystosowała zaproszenie do związkowców z kopalni. Ci najwyraźniej tracą już cierpliwość zapowiadając, że czas na rozmowy już się powoli kończy i żądają koncesji.

Małgorzata Janowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości zaprosiła związki zawodowe z bełchatowskiej kopalni na najbliższe posiedzenie parlamentarnego zespołu ds. Złoczewa, które zaplanowano 12 lutego w Sejmie. Podczas spotkania ma być omawiany harmonogram dotyczący realizacji odkrywki „Złoczew”.

Co na to związkowcy? Ci widocznie mają już powoli dosyć niekończących się rozmów i dyskusji na temat kopalni w Złoczewie.Domagają się konkretnych działań odnośnie koncesji dla kopalni i rozpoczęcia inwestycji.

- To będzie ostatnia wizyta naszych przedstawicieli w Sejmie. Przyjęliśmy z szacunkiem zaproszenie Pani Poseł Małgorzaty Janowskiej na środowy Zespół Parlamentarny dotyczący "Złoczewa" i po raz ostatni weźmiemy w nim udział, by usłyszeć co (lub kto?) tym razem stoi na przeszkodzie, by KWB Bełchatów nie otrzymała koncesji na wydobywanie węgla brunatnego i kopalin towarzyszących – poinformował MZZ „Odkrywka” w KWB Bełchatów.

Organizacja zaznaczyła, że jest przygotowana merytorycznie do spotkanie, ale także… do rozpoczęcia akcji protestacyjnej ze strajkiem włącznie, jeśli kopalnia nie otrzyma „ważnego dla pracowników regionu i jego mieszkańców dokumentu”.

- Wiemy doskonale, że nie istnieją żadne przesłanki prawne, by Koncesja na wydobywanie węgla brunatnego ze złoża "Złoczew" musiała zostać wstrzymana, czy zablokowana. Wszyscy mamy ograniczone zaufanie i cierpliwość nasza się skończyła – poinformowali związkowcy.

Bardziej „radykalnymi działaniami” odgrażają się także pozostałe związki zawodowe z kopalni Bełchatów m.in. ZZ Górnictwa Węgla Brunatnego KWB Bełchatów, ZZPRC KWB Bełchatów, kopalniana „Solidarność”, ZZ „Kadra” oraz ZZ „Konto”. W przygotowanym komunikacie organizacje poinformowały, że pojadą na spotkanie z zespołem, ale…

- Obawiamy się, że wzorem poprzednika znowu nastąpi czas nic nie wiążących rozmów i kontynuacji obietnic, składanych nam od wielu lat. Tym razem jeszcze pojedziemy i ocenimy, czy jest sens systematycznego uczestniczenia w pracach tego Zespołu – napisali związkowcy.

Jak podkreślają do 29 lutego czekają na wiążące decyzje ws. budowy odkrywki Złoczew.

- W przypadku kontynuowania „gry pozorów” udamy się jeszcze z pokojową „wycieczką” do Warszawy. A później przyjdzie czas na bardziej radykalne działania… - oby nie - napisali związkowcy

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE