Reklama

Reklama

Znów zamieszanie na rynku paliw. Sprawdzamy ceny na bełchatowskich stacjach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Choć w ostatnich tygodniach obserwowaliśmy spore obniżki cen paliw, zawirowania na rynku światowym ponownie doprowadziły do ich wzrostu. Trend ten widoczny był szczególnie w kilku ostatnich dniach.

Reklama

W ostatnich tygodniach kierowcy poruszający się pojazdami spalinowymi mogli odetchnąć z ulgą. Ceny paliw dobijały powoli do progu magicznych 6 zł, a ponadto wiele stacji zadecydowało o wprowadzeniu promocji.

Kiedy wydawało się, że będzie coraz taniej, ceny znów zaczęły piąć się ku górze. Jak się bowiem okazuje kraje eksportujące ropę naftową, w ostatnich dniach zaczęły rozważać ograniczenie produkcji. Choć powody takiej decyzji nie są do końca jasne, wprowadzić mogą niemałe zawirowanie na rynku paliw. Mimo iż w chwili obecnej nie brakuje surowca, większość stacji postanowiła podnieść ceny poszczególnych paliw. Specjalnie dla Was sprawdziliśmy jak kształtują się one w naszym mieście.

Aktualnie, spośród wszystkich odwiedzonych przez nas stacji, najtańsze paliwo w mieście kupimy w E.Leclerc. Paliwo 95-oktanowe jest tam w cenie 6,24 zł. Ropa kosztuje 7,18 zł za litr, zaś gaz zakupimy w cenie 2,74 zł.

Najdroższe paliwo na naszej liście znajduje się na stacji Orlen. Litr paliwa 95-oktanowego kosztuje tam 6,47 zł. Ropa jest w cenie 7,64zł, a lpg to koszt 2,86 zł.

Według zapewnień rządu, nie powinno być obecnie obaw o jakiekolwiek braki paliwowe. Możliwe więc, że ceny na stacjach ustabilizują się, chociaż nikt nie jest w stanie tego zapewnić. Na cenę ropy zbiega się wiele zmiennych. Poza bieżącym kursem giełdowym, dla polskich kierowców ważny jest też kurs dolara, w którym wyceniane są surowce. Pozostaje nam zatem bacznie obserwować cenniki i liczyć na stałe odwrócenie trendu ku dołowi.

Aktualne ceny paliw na pozostałych stacjach, sprawdzicie w galerii powyżej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy