Reklama

Reklama

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego 2020. Projekt dla Bełchatowa i Piotrkowa z największą liczbą głosów

Opublikowano: pt, 6 wrz 2019 12:17
Autor:

Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego 2020. Projekt dla Bełchatowa i Piotrkowa z największą liczbą głosów - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ogłoszony wyniki tegorocznej, trzeciej już edycji Budżetu Obywatelskiego samorządu województwa łódzkiego. Wybrano 121 pomysłów, które zostaną zrealizowane w 2020 roku. Co zyska Bełchatów?

Reklama

Na projekty realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, przeznaczonych zostało 8 mln złotych, połowa puli to zadania wojewódzkie, reszta – zadania powiatowe. Łącznie wybrano 121 pomysłów (11 wojewódzkich oraz 110 powiatowych).


Pod głosowanie poddane były różnorodne projekty, m.in. o charakterze sportowym, turystycznym, historycznym oraz takie, które promują folklor czy kulturę regionu łódzkiego.


W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego oddano ponad 85 tysięcy głosów. Wśród projektów wojewódzkich, najwięcej osób, bo aż 11 167, postanowiło poprzeć pomysł „Zakupu dwóch ambulansów sanitarnych na potrzeby specjalistycznych zespołów Ratownictwa Medycznego w Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim. Z zadań wojewódzkich, najwięcej głosów zebrał projekt „Opoczyńskie dziedzictwem łódzkiego... czyli przedszkolakowi objazdowy kurs tańca ludowego w regionie opoczyńskim” - 4 147 osób zdecydowało się zagłosować na tę realizację.


Bełchatów może też liczyć na wsparcie w wysokości 13 tysięcy złotych dla projektu „Czytaj w... wszędzie!” Chodzi tu o zakup czytników do e-booków, dostępu do e-booków oraz książek tradycyjnych.


Jako ciekawostkę, można wskazać piotrkowski projekt albumu z okazji 100- lecia parafii św. Jacka i Doroty, na który przeznaczonych zostanie 40 tysięcy złotych, czy skierniewicką realizację „Z mapą przez las”, na którą przeznaczona zostanie kwota niewiele niższa, bo 39 740 złotych. Pełną listę zadań, które zostaną zrealizowane w ramach projektu, znajdziecie TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Kopalniok

  Co to za bzdury? Przecież wiadomo, że w Bełchatowie powstaną tylko nowe markjety i pewnie jak kasy starczy to zabetonuje się kolejny park.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   ?

   A jak tam trawa na placu Wolności? Rośnie?

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  BPB

  Projekt 'Czytaj...wszędzie!" będzie realizowany w Bibliotece Pedagogicznej Filii w Bełchatowie. W 2020 roku będą dostępne dla czytelników ebooki i czytniki do nich. Zapraszamy !!!