Reklama

Zmieniamy ten czas, czy nie?

Opublikowano:
Autor:

Zmieniamy ten czas, czy nie?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W najbliższy weekend, w nocy z 26 na 27 października nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Będziemy cofać wskazówki zegara, co oznacza dłuższy sen.

Zmiany czasu już niebawem nie będą obowiązywać, ponieważ Parlament Europejski wydał decyzję, zgodnie z którą właściwy będzie tylko jeden. Do kwietnia 2020 roku kraje członkowskie powinny podjąć decyzję, który czas - letni czy zimowy - będzie u nich obowiązywał.

Ostatnia zmiana czasu dla państw, które wybiorą "czas letni" nastąpi w marcu 2021 roku. Natomiast kraje, które zdecydują się na "czas zimowy" będą mogły ostatecznie zmienić go w październiku 2021 roku. Polacy są w zdecydowanej większości zwolennikami rezygnacji z dwukrotnej w ciągu roku zmiany czasu: 78,3 procent ankietowanych jest przeciwko dotychczas stosowanemu rozwiązaniu, a 14,2 za jej utrzymaniem. Badanie CBOS przeprowadzone na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii pokazało również, że przeważająca większość dorosłych obywateli - przy przejściu na jeden czas - preferowałaby czas letni środkowoeuropejski.

W przyszłą sobotę, czyli z 26 na 27 października będziemy cofać wskazówki zegara. Oznacza to, że będziemy spać dłużej, ponieważ o godzinie 3:00 przestawimy zegarki na 2:00, tym samym żegnając czas letni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE