Reklama

Zmiany na szczycie PGE GiEK. Stery spółki trafiły w kobiece ręce

Opublikowano:
Autor:

Zmiany na szczycie PGE GiEK. Stery spółki trafiły w kobiece ręce - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zmiany u sterów PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna. Prezesem nie jest już Robert Ostrowski. Pełniącą obowiązki na tym stanowisku została Wioletta Czemiel-Grzybowska, dotychczas zasiadająca w radzie nadzorczej spółki. Koncern ogłosił już postępowanie konkursowe, w którym wybierze nowego prezesa spółki, a także wiceprezesa ds. wytwarzania. Z funkcją członka zarządu pożegnał się bowiem też były dyrektor elektrowni - Marek Ciapała.

O zmianach na fotelu szefa koncernu PGE GiEK mówiło się już od kilku tygodni. Gdy w lutym powołano Wojciecha Dąbrowskiego na nowego prezesa PGE, to według dobrze poinformowanych osób, decyzja o zmianie w spółce, mającej swoją siedzibę w Bełchatowie, była już tylko kwestią czasu. Dziś PGE GiEK oficjalnie ogłosił postępowanie konkursowe, w którym wyłoni nowego prezesa. Oznacza to, że ze stanowiskiem pożegnał się już Robert Ostrowski, który szefem PGE GiEK był od marca 2019 roku.

Osobą pełniącą obowiązki prezesa została Wioletta Czemiel-Grzybowska, jako członek Rady Nadzorczej oddelegowany do wykonywania czynności prezesa zarządu. Kim jest kobieta, która pokieruje energetycznym koncernem do czasu wyłonienia w konkursie nowego szefa spółki? W ostatnich latach zasiadała w zarządzie Polskiej Spółki Gazownictwa. Związana z gazownictwem była jednak znacznie dłużej, bo od 2007 roku. Wcześniej była dyrektorem Oddziału Zakładu Gazowniczego w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Ekonomii i Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Tytuł doktora nauk ekonomicznych z zakresu zarządzania uzyskała w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. To również wielokrotna stypendystka staży zagranicznych, m.in. na Illinois University of Chicago oraz Long Island University of New York.

Z funkcją wiceprezesa zarządu ds. wytwarzania pożegnał się również Marek Ciapała, który został powołany na nie w czerwcu 2019 roku. Wcześniej przez wiele lat piastował stanowisko dyrektora bełchatowskiej elektrowni. Obecnie do funkcji wiceprezesa został oddelegowany członek Rady Nadzorczej - Zbigniew Fałek.

Rada nadzorcza ogłosiła już konkurs, w którym wyłoni nowego prezesa oraz wiceprezesa zarządu ds. wytwarzania. Kandydaci, którzy chcą aplikować na te stanowiska, wymagane dokumenty mogą składać do 31 marca (do godz. 12). Tego samego dnia odbędzie się też otwarcie kopert ze zgłoszeniami. Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami odbędą się w terminie od 1 kwietnia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE